Ropa (Cesta energie)

Divadlo Ropa (Cesta energie)

Divadelní site-specific inscenace Miroslava Bambuška v areálu Automatických mlýnů Inscenace Ropa je součástí rozsáhlého dlouhodobého projektu Cesty energie, který je realizován od roku 2009. Umělecky průkopnický projekt vychází z více než 10 let trvajícího výzkumu tématu energetických zdrojů a navazuje na sérii úspěšných site specific projektů reflektujících evropské dějiny a zkoumání ostatních energetických zdrojů.

Projekt Cesty energie se s použitím konkrétních autentických příběhů, přetransformovaných do divadelního celku, zabývá reflexí základních energetických zdrojů: uhlí, ropa, voda a jádro. Tyto reflexe jsou založené na studiu „energetických“ stop, které člověk za sebou zanechává při dobývání a užívání zdrojů energie, včetně paradoxního fenoménu, kterému ekonomové říkají „prokletí přírodních zdrojů“. To vše je nahlíženo na základě studia objektivních pramenů: sociálního, ekonomického, ekologického, politického a historického.

Inscenační tým: Scénář a režie: Miroslav Bambušek Hudba: Vladimír Franz Výprava: Petr Matásek, Zuzana Krejzková a skupina DKOV Dramaturgie: Ewan McLaren Herecké obsazení: Leoš Noha, Martin Finger, Halka Třešňáková, Jakub Čermák, Richard Němec, Tomáš Bambušek, Tomáš Jeřábek Produkce: Mezery o.s. Koprodukce: Divadlo 29 – KC Pardubice Partneři: Offcity o.s., Terra Madoda o.s., Muzeum naftového dobývání a geologie Mediální partneři: Hospodářské noviny, Lidové noviny, Týdeník Respekt, Český rozhlas, Česká televize

Vstupné: 220 Kč, studentské 120 Kč, v předprodeji 200/ 100 Kč

Zaslat tuto akci emailem
více zde: http://www.kcpardubice.cz/Program/825/ropa-(cesty-energie).html

automaticke-mlyny-pardubice

@

Vybrané akce z kategorie "Divadlo":

Divadlo Králova řeč

Králova řeč

Příběh státníka, který překonal hendikep, strach a nedůvěru v sebe sama, aby se postavil do čela národa v jeho těžké chvíli.

19:00 30.4.2014 - 30.11.1999 VČD Pardubice

Divadlo Rozbitý džbán

Rozbitý džbán

Mistrovská komedie plná vytáček o udržení se u moci za každou cenu, která satiricky promlouvá o aroganci a nestydatosti mocných, kteří o nás rozhodují

17:30 20.5.2014 - 30.11.1999 VČD Pardubice

Divadlo Divadlo najít: od A k B a zase zpět

Divadlo najít: od A k B a zase zpět

Divadelní hra o Andy Warholovi.

20:00 31.5.2014 - 30.11.1999 Divadlo 29 Pardubice

Divadlo Bláznivé nůžky TIP!!!

Bláznivé nůžky TIP!!!

Vražedná interaktivní komedie z prostředí kadeřnického salonu. Ovlivňovali jste někdy v divadle sami děj? Mluvili s postavami? Ne?! Tak tohle všechno s námi zažijete!

19:00 25.4.2014 - 30.11.1999 VČD Pardubice
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting