Stát připravuje projekt na zlepšení bezpečnosti mezinárodních letišť

7.12.

Stát připravuje projekt na zlepšení bezpečnosti mezinárodních letišť

Zvýšení bezpečnosti mezinárodních letišť v České republice je cílem projektu, který postupně realizuje Ministerstvo vnitra České republiky. V současné době projekt probíhá na Letišti Václava Havla v Praze a postupně se bude rozšiřovat na další mezinárodní letiště. Kromě pardubického letiště se týká také Brna, Ostravy a Karlových Varů. O průběhu příprav jednal hejtman a předseda krajské bezpečnostní rady Martin Netolický.

„Vzhledem k tomu, že jsou letiště obecně brána jako jedno z rizikových míst v případě možných útoků, připravuje Ministerstvo vnitra ČR projekt, který sjednotí zabezpečovací systém mezinárodních letišť v zemi. Tento projekt v současné době funguje na nejexponovanějším českém letišti v Praze - Ruzyni. Na dalších čtyřech letištích, mezi něž patří i pardubické, bude realizován v nejbližší době. Pro nás je to jednoznačný signál směrem k zabezpečení celého regionu, a proto budu o projektu informovat na pátečním jednání také členy Bezpečnostní rady Pardubického kraje,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který bezpečnostní radě z titulu své funkce předsedá. „Řada bezpečnostních opatření již je v nově budovaném terminálu letiště. Je však nutné zjistit, zda a v jaké míře jsme v souladu s tímto projektem ministerstva. V průběhu příštího roku by měly být definované konkrétní požadavky na jednotlivá mezinárodní letiště. Dokončení a vyhodnocení projektu je dle ministerstva plánováno na rok 2020. Celý projekt je plně financován z rozpočtu Ministerstva vnitra ČR,“ řekl hejtman Martin Netolický.

V rámci připravovaného projektu bude na každém letišti vybudován policejní systém na rozpoznávání obličejů. „Novinkou, se kterou se již nyní potkávají cestující na ruzyňském letišti, je terminál, který umožní pasažérům vstup do uzavřeného prostoru na palubní vstupenku a bude v kontaktu se systémem leteckých společností,“ sdělil hejtman Martin Netolický. Vjezd do areálu letiště bude opatřen bránou na rozpoznávání SPZ, která umožní zjistit, zda vozidlo přijíždějící na letiště není kradené. Další novinkou, která však nebude návštěvníkům viditelná, je radiační monitoring zavazadel, který doplní dnes již standardní rentgen. V novém terminálu bude také vybudováno dohledové centrum pro policii, kde budou všechny získané informace vyhodnocovány.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

12.11.

V pátek 14. listopadu odpromuje v Aule Arnošta z Pardubic téměř padesátka nových doktorů

Akademické obci a všem přítomným hostům bude též představeno 9 nových docentů univerzity a jedna profesorka, kteří byli jmenovaní během uplynulého roku.

Cestování celý článek
20.5.

Střed dvou vozidel v Chocni

V jednom z vozidel byly zraněny dvě osoby, z toho jedna těžce. Řidič z druhého automobilu nebyl na místě nehody a policisté ho hledali.

Cestování celý článek
25.9.

Zastupitelé preferují lávku architekta Košaře

“Původní projekt lávky je před dokončením územního rozhodnutí. Dokumentaci nyní musíme zpracovat podle nového návrhu a, spolu s územním rozhodnutím, odevzdat Správě železniční dopravní cesty, která bude investorem stavby, do konce tohoto roku,“ řekla náměstkyně primátora zodpovědná za investiční výstavbu Helena Dvořáčková. Lávku by SŽDC měla stavět v návaznosti na rekonstrukci pardubického nádraží, s níž má začít v roce 2019.

Cestování celý článek
2.12.

Při hlídání dětí zničil šatník i kosmetiku

Po zemi se válelo rozstříhané oblečení, v koupelně našla pouze prázdné lahvičky šampónů, kondicionérů a sprchových gelů a na zemi byla rozsypaná kosmetika. Když přišla ke „spokojeně“ spícímu bývalému partnerovi a zeptala se ho, co to má znamenat, měl ji v přítomnosti dětí fyzicky napadnout tak, že utrpěla lehký otřes mozku.

Cestování celý článek
6.3.

Dopravní obslužnost Pardubického kraje

Rada Pardubického kraje schválila na svém 48. jednání texty smluv o závazku veřejné služby v silniční dopravě.

Cestování celý článek
3.12.

Námraza omezila dopravu v celém kraji

Pondělní vytrvalý déšť se v průběhu noci začal měnit na sněhové přeháňky a na silnice začala padat ledovka. „Situaci jsem osobně sledoval už od večerních hodin a musím pochválit pracovníky Správy a údržby silnic Pardubického kraje, kterým se podařilo kalamitu velmi dobře zvládnout. Vozy údržby najezdily na 14 tisíc kilometrů při ošetřování vozovek a na některá místa se auta vracela za noc až šestkrát,“ konstatoval hejtman Martin Netolický.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting