Stát připravuje projekt na zlepšení bezpečnosti mezinárodních letišť

7.12.

Stát připravuje projekt na zlepšení bezpečnosti mezinárodních letišť

Zvýšení bezpečnosti mezinárodních letišť v České republice je cílem projektu, který postupně realizuje Ministerstvo vnitra České republiky. V současné době projekt probíhá na Letišti Václava Havla v Praze a postupně se bude rozšiřovat na další mezinárodní letiště. Kromě pardubického letiště se týká také Brna, Ostravy a Karlových Varů. O průběhu příprav jednal hejtman a předseda krajské bezpečnostní rady Martin Netolický.

„Vzhledem k tomu, že jsou letiště obecně brána jako jedno z rizikových míst v případě možných útoků, připravuje Ministerstvo vnitra ČR projekt, který sjednotí zabezpečovací systém mezinárodních letišť v zemi. Tento projekt v současné době funguje na nejexponovanějším českém letišti v Praze - Ruzyni. Na dalších čtyřech letištích, mezi něž patří i pardubické, bude realizován v nejbližší době. Pro nás je to jednoznačný signál směrem k zabezpečení celého regionu, a proto budu o projektu informovat na pátečním jednání také členy Bezpečnostní rady Pardubického kraje,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který bezpečnostní radě z titulu své funkce předsedá. „Řada bezpečnostních opatření již je v nově budovaném terminálu letiště. Je však nutné zjistit, zda a v jaké míře jsme v souladu s tímto projektem ministerstva. V průběhu příštího roku by měly být definované konkrétní požadavky na jednotlivá mezinárodní letiště. Dokončení a vyhodnocení projektu je dle ministerstva plánováno na rok 2020. Celý projekt je plně financován z rozpočtu Ministerstva vnitra ČR,“ řekl hejtman Martin Netolický.

V rámci připravovaného projektu bude na každém letišti vybudován policejní systém na rozpoznávání obličejů. „Novinkou, se kterou se již nyní potkávají cestující na ruzyňském letišti, je terminál, který umožní pasažérům vstup do uzavřeného prostoru na palubní vstupenku a bude v kontaktu se systémem leteckých společností,“ sdělil hejtman Martin Netolický. Vjezd do areálu letiště bude opatřen bránou na rozpoznávání SPZ, která umožní zjistit, zda vozidlo přijíždějící na letiště není kradené. Další novinkou, která však nebude návštěvníkům viditelná, je radiační monitoring zavazadel, který doplní dnes již standardní rentgen. V novém terminálu bude také vybudováno dohledové centrum pro policii, kde budou všechny získané informace vyhodnocovány.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

1.3.

Úprava cen MHD jízdného od 1.4. 2012

Časové jízdenky s 30ti denní a delší platností se za nové ceny budou prodávat od 5. března 2012.

Cestování celý článek
23.2.

Údržbáři silnic I. třídy v Pardubickém kraji najezdí denně přes tisíc kilometrů

Zhruba čtvrtina naježděných kilometrů a použité soli a solanky z celého tříměsíčního období přitom připadá na výjezdy mezi 10. a 20. lednem 2018, kdy sypače najezdily 26 500 km a vysypaly 930 tun soli, 86 tun inertního posypu a aplikovaly 291 000 litrů solanky.

Cestování celý článek
16.9.

Je to třetí největší investice v historii kraje

Pardubický kraj se snaží být dobrým správcem svého majetku a zároveň se snaží co nejvíce ulehčit život svým občanům.

Cestování celý článek
27.2.

Přípravy programu jubilejní Aviatické pouti v plném proudu

V letošním roce je program z velké části zaměřen na ukázky řady druhoválečných letadel různých typů. Právě kulaté, sedmdesáté výročí ukončení druhé světové války bude tématem jedné z velkoprostorových scén. Program samozřejmě neopomene ani další významné výročí, a to 75 let od slavné letecké Bitvy o Británii, do které významně zasáhli také českoslovenští piloti bojující v řadách britské RAF.

Cestování celý článek
14.5.

V pátek začíná 13. ročník Cyklo Glacensis

Pro účastníky ze vzdálenějších startovních míst (Choceň, Česká Třebová, Brandýs nad Orlící, Ústí nad Orlicí) je zajištěna přeprava vlakem na části trasy z Chocně do Náchoda.

Cestování celý článek
26.11.

Transport 2007: představil se také Pardubický kraj

Na konferenci byla diskutována doprava ve všech jejích podobách.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting