Celý Hradec jde slavit příchod jara, je tu Majáles.

16.4.

  Celý Hradec jde slavit příchod jara, je tu Majáles.

  
Letošní hlavní hvězdou Hradeckého Majálesu bude kapela Rybičky 48, ti po půlroční koncertní pauze přijedou na hradecké pódium rovnou z USA. V Hradci se poprvé představí se svou novou open air show 115 let rock 'n' rollu. Hudební program doplňují ti nejlepší z české a slovenské hudební scény jako třeba majálesové stálice Tomáš Klus, Horkýže Slíže, Mandrage nebo Jelen. Poprvé se na Majálesu představí Mirai, Lenny nebo Marek Ztracený.  
Pořadatelé nejvýznamnější studentské akce v Česku si dali záležet, aby i letos byl program nabitý. Kromě tradičních českých kapel Wohnout, Vypsaná Fixa, UDG a Skyline se majálesovému publiku v Hradci poprvé představí skupina Mirai, zpěvačka Lenny, Marek Ztracený nebo Ben Cristovao.  
Akce je už od ledna beznadějně vyprodaná a i letos si ji návštěvníci užijí na tradičním místě. „ Připravit Majáles v Šimkových sadech je opravdu velmi náročné, ale děláme to rádi, protože tady má akce své jedinečné kouzlo . A navíc , jediný Majáles v Hradci je setkání Hradečáků všech generací, díky tomu má opravdu skoro magickou atmosféru ,” říká zástupce pořadatele Mirek Beránek. 
Stejně jako vloni, bude v areálu vytvořena velká odpočinková „chill‐out zóna“, místo pro odpočinek, občerstvení a posezení s přáteli.  
Program Hradeckého Majálesu se odehraje na 3 hudebních pódiích s průřezem toho nejlepšího, co návštěvníkům nabízí aktuální česká scéna. Fanouškům se také předvedou Rytmus, Majk Spirit, Ego, nebo Paulie Garand. I letos si mohou návštěvníci poslechnout nejlepší studentské kapely regionu. Středoškoláky bude reprezentovat folk-popová skupina Nocturno z Gymnázia J. K. Tyla. Vysokoškoláky zastoupí kapela Electrophonix, která zaujme výrazným zastoupením smyčcových nástrojů, jako jsou housle, viola a violoncello.  
Doprovodný program Majálesu Už v pátek 6. dubna bylo na Masarykově náměstí k vidění stavění májky, o jejíž zdobení a vztyčení se postarali kandidáti na Krále Majálesu se svými družinami. Stavba májky obecně symbolizuje příchod jara a je základem jarních slavností. Ve středu 18. dubna změří síly studenti ve Florbalové bitvě škol.  
Ve čtvrtek 19. dubna už v 17 hodin začíná na Ulrichově náměstí osmý ročník akce Hradec na bruslích 2018. Letos jsme opět připravili pro účastníky doprovodnou aktivitu ve spolupráci se značkou Powerslide. Ta poskytne kompletní testovací sadu in-line bruslí Powerslide modelů 2018 k zapůjčení pro účastníky akce zdarma, součástí služeb bude taká servisní zajištění bruslí a vybavení. 
Samotná projížďka městem startuje jako obvykle v 18 hodin. I letos jsme připravili trať dlouhou 10 km, s možností počkat u Dopravního podniku a projet si trasu poloviční. Možnost testování a servisu bude i po návratu z projížďky. Aktivity na Ulrichově náměstí ukončí až západ slunce. 
O festivalu Majáles Majáles je oslava jara a mládí, širší program oslav je prezentací studentských dovedností a hlavní den oslav tvoří tradiční majálesový průvod, velký open air festival, na kterém se volí nový král studentů a vyhlašuje majálesová Miss. Hradecký Majáles 2018 je největší open air festival pro mladé v regionu. Hlavní den oslav je v pátek 20. dubna. Kompletní informace jsou na webu www.hradec.majales.cz  
Vstupenky Kapacita klasických, klubových vstupenek na 12. ročník Hradeckého Majálesu byla na konci ledna 2018 zcela vyčerpána. Limitovaná edice VIP vstupenek byla vyprodána v první půlce dubna. Akce je vyprodána. 
Uzavírky komunikací z důvodu konání Hradeckého Majálesu 2018 a dopady do obslužnosti linek MHD I letos čeká Hradec Králové z důvodu konání Hradeckého Majálesu a jeho doprovodných akcí několik změn v dopravě. Od 20. dubna do 21. dubna (do 12:00 hod) bude zcela uzavřena ulice Akademika Bedrny. Zastávky MHD KC Aldis a částečně Šimkovy sady budou v den konání Majálesu (20. dubna) obsluhovány jen do 6:00 hod. Provoz MHD bude v těchto zastávkách obnoven od 21. dubna od 4:00. Autobusové linky MHD 5, 11, 13, 15, 17, 51, 52 v době uzavírky použijí náhradní trasy. Z tohoto důvodu mohou být tyto linky MHD opožděny. 
Zároveň ve čtvrtek 19. dubna bude od 18:00 do 19:30 probíhat akce Hradec na bruslích. Na trase jízdy bude částečná nebo úplná uzavírka některých komunikací. Na průběh akce bude dohlížet Městská policie Hradec Králové a v rámci aktuálních možností hlídky policie ČR. Trasa jízdy a předpokládané časy průjezdu bruslařů jednotlivými ulicemi najdete na www.hradec.majales.cz/ Prosíme o shovívavost jak řidiče automobilů, tak cestující v hromadné dopravě, vozy MHD můžou být na své trase výrazně opožděny. 
Kompletní harmonogram Hradecký Majáles 2018 pátek 6. 04. 2018 stavění májky, od 14:30, Masarykovo náměstí středa 18. 04. 2018 Florbalová bitva škol čtvrtek 19. 04. 2018 Hradec na bruslích, 17-20 hod., start jízdy 18:00, Ulrichovo náměstí pátek 20. 04. 2018 Majálesový průvod, start v 12:00, Baťkovo nám. pátek 20. 04. 2018 Majáles OPEN AIR   
Podrobný rozpis pódií a časů Hradecký Majáles 2018 
začátek Březňák stage 12:45 Electrophonix 13:45 Lenny 15:15 Marek Ztracený 16:50 Jelen 18:30 Tomáš Klus 20:15 Mandrage 22:00 Rybičky 48 
  začátek Pepsi stage 14:45 UDG 16:15 Skyline 17:45 Vypsaná Fixa 19:15 Wohnout 20:45 Benny Cristovao 22:15 Horkýže Slíže 
  začátek Rádio Černá Hora stage 13:30 Nocturno 14:45 Mirai 16:10 Sebastian 17:40 Ego 19:10 Paulie Garand 20:40 Rytmus 22:15 Majk Spirit 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

10.4.

AUTO-MOTO show v ČEZ Areně

Ta se uskuteční v moderní multifunkční pardubické ČEZ ARENĚ v termínu 11. – 13. dubna 2008.

Kultura celý článek
14.9.

Srdce Evropy a země Opeřeného hada

Přednášku na téma česko – mexických vztahů povede PhDr. Oldřich Kašpar, CSc.

Kultura celý článek
15.5.

MEZINÁRODNÍ DEN MUZEÍ OSLAVÍ I V POLIČCE

Výstava, expozice, přednáška i vernisáž - poličské muzeum nezůstane pozadu a jako všechna muzea na celém světě oslaví 18. května Mezinárodní den muzeí (MDM). Jako již tradičně je pro návštěvníky připraveno zvýhodněné vstupné - do expozic a výstav.

Kultura celý článek

Hradec Králové čeká příchod dinosaurů - prehistorická monstra obsadí OC Futurum

Základní i mateřské školy si všední dny dopoledne budou moci rezervovat a vydat se na prohlídku spojenou s výukou. Vedle informací k jednotlivým exponátům získají pracovní sešit, zapojí se do vědomostního kvízu či soutěží. Více informací na www.futurumhradec.cz a na Facebooku centra.

Kultura celý článek
10.5.

Východočeské divadlo uvede v České republice muzikál Shrek

Rodinný komediální muzikál v originále Shrek the Musical měl premiéru v roce 2008 na newyorské Broadwayi, odkud se velmi rychle rozšířil na jeviště po celém světě, hrál se nejen v Severní a Jižní Americe, ale i v Evropě a Asii. Legendární broadwayské provedení pod režijní taktovkou.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting