Lukáš Novák obhájil titul Mistra Evropy v TFA

17.6.

Ve dnech 11. a 12. června 2010 se v Lipsku uskutečnilo mistrovství Evropy hasičů v disciplínách TFA (Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežívá). Dvanáctičlenná hasičská česká reprezentace jela obhajovat titul mistrů Evropy v družstvech a Lukáš Novák z HZS Pardubického kraje titul v jednotlivcích. Vrcholné evropské soutěže se zúčastnilo 117 borců. V hlavní mužské kategorii zvítězil Lukáš Novák a získal i celkové absolutní vítězství. V soutěži družstev patří první a druhé místo českým týmům. Mezi nejtvrdšími hasiči se neztratili ani ostatní reprezentanti. Hned osm českých hasičů se v silné evropské konkurenci dostalo v absolutním pořadí do první dvacítky. Prvenství si z Lipska kromě Lukáše Nováka, který získal titul Mistra Evropy v disciplínách TFA potřetí za sebou, odváží také Vladimír Vysocký v kategorii M50. Stříbro vybojoval Josef Vlk v kategorii M40. Bronz získal v kategorii M30 Tomáš Zobanik a v kategorii M35 Jan Semeradt. Soutěž je pojata jako simulace zásahové činnosti a hasiči při ní soupeří v zásahovém kabátu, přílbě a s dýchacím přístrojem. Tento extrémní závod klade značné nároky na fyzickou kondici účastníků. Soutěž v TFA se skládá ze čtyř disciplín. Běh s požárními hadicemi a proudnicí na určenou vzdálenost. Překážkový běh zahrnuje splnění tří a více dílčích úkolů, které se plní ve stanoveném pořadí například - údery kladivem v hammer boxu, překonání dvoumetrové bariéry, přenos raněného, přenášení barelů. V další disciplíně hasič vyleze po lešení a vytáhne břemeno nahoru pomocí lana a potom sestoupí dolů. Soutěž je zakončena výstupem po schodech ve výškové budově (pro srovnání s naší republikovou soutěží – je to 2x výstup na rozhlednu Andrlův Chlum v Ústí nad Orlicí). Soutěže v disciplínách TFA svojí atraktivitou a náročností patří mezi divácky nejpopulárnější hasičské sporty.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.8.

Záchranka může rozdělit na platech o 5 milionů korun více

Posádky Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje vyjíždí měsíčně v průměru ke 3500 případům.

Společnost celý článek
29.9.

Kraj přivítal vojáky po návratu z Afghánistánu

Všichni obdivujeme jejich odvahu, se kterou se vydali zabezpečit své kolegy z jednotek NATO.

9.1.

Vedení Nemocnice Pardubického kraje se dohodlo s odbory na navýšení mezd

Základní tarifní mzdy zaměstnanců budou navýšeny o 10 procent. Pro zaměstnance se smluvními mzdami je připraven nárůst v objemu 7 procent. „V následujícím období bude finalizována textová forma kolektivní smlouvy a předložena k podpisu oběma stranám. Navýšení mezd bude v platnosti od 1. března 2017,“ řekl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

22.11.

Medaile za věrnost hasičům

V pátek 23. listopadu 2007 budou předány medaile Za věrnost profesionálním hasičům.