Naši hasiči zabodovali v jihokorejském Daegu

2.9.

Dva profesionální hasiči z Hasičského záchranné služby (HZS) Pardubického kraje úspěšně reprezentovali Pardubický kraj na Světových hrách hasičů v jihokorejském Daegu. Výprava profesionálů z HZS Pardubického kraje v zastoupení Ireny Šlezingrové a Lukáše Nováka hájili nejen svůj kraj ale i celou Českou republiku. Po úspěších na předchozích světových hasičských hrách bojovali za obhajobu svých kvalitních výsledků. Tisíce kilometrů od domova, v Jižní Koreji, v hornatém městečku Daegu, při letošních hasičských hrách opět zářily české vlajky, opět naši sportovci stáli na stupních vítězů a pohled jak se jim na prsou lesknou medaile budí v každém z nás úctu a přináší poděkování za tak skvělou reprezentaci. Českou republiku na světových hrách, které se konaly od 19. do 29.srpna, reprezentoval tým 25 závodníků z celé naší republiky. Irena Šlezingrová závodila v kanoistice – v K1 na 500 metrů (kajak jednotlivci) a vybojovala 3. místo. V kategorii K2 na 500 metrů (kajak dvojic), kde Irena loď sdílela s Rumunkou Adrianou Paraschiv, skončila na skvělém 2. místě. Na trenažéru pak měla Irena Šlezingrová zdolat 2 tisíce metrů. V této kategorii pak rovněž zabodovala a obsadila 2. místo. V závodu dračích lodí (10 osob na lodi) na vzdálenost 500 metrů nakonec obsadila v konkurenci dalších 31 lodí krásné 3. místo Světových her se rovněž účastnil hasič z územního odboru Ústí nad Orlicí Lukáš Novák, mistr Evropy a mistr světa v TFA z roku 2008. Ve vrcholové disciplíně TFA získal zlatou medaili v kategorii do 30 let. V disciplíně Stairrun (běh do kopce 1,5 kiloetru a výstup do schodů – 1500 schodů) obsadil Lukáš Novák nádherné místo třetí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.10.

Pardubický kraj se představil v rámci belgického předsednictví

Obou akcí se zúčastnil i velvyslanec České republiky v Bruselu pan Vladimír Müller.

Společnost celý článek
20.10.

Jsou spolu už 74 let, nyní v domově pro seniory

Paní Zemanové je 94 a panu Zemanovi 95 let a jejich život je téměř kronikou 20. století.

18.11.

Policistům se vyhýbá už více než 3 roky

Hledaný mladík se jmenuje Petr Kostelecký, narodil se 16. listopadu 1987 a trvalý pobyt má hlášen v okrese Pardubice.

20.5.

Do programu Multikulturního týdne přispěje i Univerzita Pardubice

I letos organizátoři vybrali českou neziskovou organizaci – SIRIRI o. p. s., která se angažuje v Středoafrické republice, kde se zaměřuje na projekty v oblastech školství, zdravotnictví a zemědělství, a přispívá k nezávislosti Středoafričanů na pomoci zvenčí. Právě na její projekty připadne dobrovolná finanční sbírka. Během Multikulturního týdne bude k vidění i zajímavá výstava dokumentující život ve Středoafrické republice.