Naši hasiči zabodovali v jihokorejském Daegu

2.9.

Dva profesionální hasiči z Hasičského záchranné služby (HZS) Pardubického kraje úspěšně reprezentovali Pardubický kraj na Světových hrách hasičů v jihokorejském Daegu. Výprava profesionálů z HZS Pardubického kraje v zastoupení Ireny Šlezingrové a Lukáše Nováka hájili nejen svůj kraj ale i celou Českou republiku. Po úspěších na předchozích světových hasičských hrách bojovali za obhajobu svých kvalitních výsledků. Tisíce kilometrů od domova, v Jižní Koreji, v hornatém městečku Daegu, při letošních hasičských hrách opět zářily české vlajky, opět naši sportovci stáli na stupních vítězů a pohled jak se jim na prsou lesknou medaile budí v každém z nás úctu a přináší poděkování za tak skvělou reprezentaci. Českou republiku na světových hrách, které se konaly od 19. do 29.srpna, reprezentoval tým 25 závodníků z celé naší republiky. Irena Šlezingrová závodila v kanoistice – v K1 na 500 metrů (kajak jednotlivci) a vybojovala 3. místo. V kategorii K2 na 500 metrů (kajak dvojic), kde Irena loď sdílela s Rumunkou Adrianou Paraschiv, skončila na skvělém 2. místě. Na trenažéru pak měla Irena Šlezingrová zdolat 2 tisíce metrů. V této kategorii pak rovněž zabodovala a obsadila 2. místo. V závodu dračích lodí (10 osob na lodi) na vzdálenost 500 metrů nakonec obsadila v konkurenci dalších 31 lodí krásné 3. místo Světových her se rovněž účastnil hasič z územního odboru Ústí nad Orlicí Lukáš Novák, mistr Evropy a mistr světa v TFA z roku 2008. Ve vrcholové disciplíně TFA získal zlatou medaili v kategorii do 30 let. V disciplíně Stairrun (běh do kopce 1,5 kiloetru a výstup do schodů – 1500 schodů) obsadil Lukáš Novák nádherné místo třetí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.11.

Obcí Orel bezpečněji

Pardubický kraj slavnostně otevřel zmodernizovaný průtah obcí. Kraj za tuto investici zaplatil zhruba 10 a půl milionu korun.

Společnost celý článek
16.5.

Bambiriáda 2007 : Altus a SKP-CENTRUM společně

Dvě občanská sdružení se spojila pro přípravu největší přehlídky volnočasových aktivit pro děti a mládež v regionu.

27.3.

Vítězi krajského Zlatého erbu 2017 jsou Moravská Třebová, Semanín a Krouna

Soutěže se aktivně zúčastnily obce a města z celé ČR. Celkově se letos zapojilo 504 přihlášených projektů obcí a měst včetně elektronických služeb. Ve srovnání s minulým ročníkem se počet soutěžících navýšil o více než 50 %. V Pardubickém kraji bylo podáno dohromady 18 projektů. Do celostátního kola postupují Moravská Třebová, Semanín, Krouna. Vítězové celostátního kola budou slavnostně vyhlášeni na konferenci ISSS 3. dubna 2017 v Hradci Králové.

4.2.

Jednání na stavebním úřadu bude jednodušší. Ne kratší

Klient stavebního úřadu se bude setkávat s úředníkem, který ho provede celým řízením od umístění stavby, až po její kolaudaci.

28.12.

Hejtman na Štědrý den otevíral novou sjezdovku

V Červené Vodě se jezdilo zatím na modré sjezdovce s názvem Mlýnice, od této sezóny k ní přibyla další, 2290 metrů dlouhá Heroltická červená sjezdovka.

6.1.

Víte, kde je Restaurace U maminky?

Ochutnáte-li domácí těstoviny nebo omáčky se staročeským knedlíkem, nebudete možná chtít nic jiného.

Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting