Nejnovější poznatky v onkologii přinese Best of ASTRO

13.3.

Nejnovější poznatky v onkologii přinese Best of ASTRO

V pondělí 19. 3. 2018 se uskuteční v Kongresovém centru Kunětická Hora akce Best of ASTRO 2017 Czech Republic. O pokrocích v onkologii budou přednášet špičkoví čeští odborníci. ASTRO meeting je jeden z nejuznávanějších světových kongresů v oboru onkologie a Česko se řadí do pouhé osmičky zemí, které mohou prezentovat nejlepší vědecká sdělení na takové vzdělávací akci.
Na základě úspěšného pořádání předchozích dvou ročníků Best of ASTRO získala firma Multiscan, jmenovitě vedoucí ozařoven doc. MUDr. Martin Doležel Ph.D., po úspěšném výběrovém řízení licenci na další ročník této akce pro Českou republiku. Díky tomu se Česká republika zařadila do úzké společnosti 8 zemí světa, které mohou tuto vysoce specializovanou vzdělávací akci pořádat. 
Jedná se o licencovanou prezentaci nejlepších vědeckých sdělení, která byla přednesena na nejprestižnějším radiačně-onkologickém sympoziu na světě pod patronátem Americké společnosti pro radiační onkologii (ASTRO) v San Diegu. Přednášky budou probíhat v několika sekcích (nádory trávicího traktu, nádory gynekologické, nádory urologické, nádory plic, nádory hlavy a krku, nádory prsu a další) a budou prezentovány předními renomovanými českými onkology. 
Tento edukační kongres, který se bude konat pod záštitou Společnosti radiační onkologie, biologie a fyziky, umožní českým onkologům seznámit se s nejaktuálnějšími studiemi a trendy v radiační onkologii přímo v ČR. Letos bude jistě mezi nejočekávanější patřit studie GOG zabývající se úlohou zevního ozáření u žen s rizikovým nádorem děložního těla a studie zabývající se možností zkráceného ozáření u pacientek s karcinomem prsu po úplném odstranění prsu. Obě byly pro svůj význam a aktuálnost prezentovány i v San Diegu na nejdůležitějším plenárním zasedání.
Úspěšná tradice této vzdělávací akce pod patronátem ASTRO je jen dalším potvrzením významného pokroku v radiační onkologii, kterého bylo v České republice v posledních několika letech dosaženo. Díky modernizaci přístrojového vybavení a šíření vědeckých informací jsou tak pacienti léčeni těmi nejaktuálnějšími světovými postupy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.5.

Království železnic se rozroste o zmenšené Pardubicko

Projekt, modeláři, prostor i dodavatelé jsou na chystané novinky připraveni. Chybí už jen peníze. Království železnic se proto rozhodlo zkusit je získat od lidi, svých nadšených fanoušků, kteří se sem i několikrát ročně vrací. Jak? Prostřednictvím crowdfundingové kampaně na HitHitu. Stránku celého projektu pak můžete najít zde: http://www.HITHIT.cz/Pardubicko-v-Kralovstvi (viz také vložený QR kód).

Společnost celý článek
9.12.

Unikátní iluminace se vrací zpšt do Kutné Hory

Dražba v londýnské aukční síni probíhala velice dramaticky, byl o ní nebývale velký zájem.

Společnost celý článek
11.3.

Poslední silnice uzavřená Emmou je průjezdná

Poslední úsek silnice, který uzavřely následky vichřice Emma, byl v pondělí 10. března 2008 přibližně ve 14 hodin zprovozněn.

Společnost celý článek
30.7.

Na majitele čekají kola, kanystry i snubní prsten

Pokud se o věc uloženou ve ztrátách a nálezech majitel do půl roku nepřihlásí, stává se podle zákona majetkem města.

Společnost celý článek
4.5.

Svojanov odhaluje svoji původní architekturu

Řemeslníci také postupně odkrývají zdivo zříceniny, které se ukrývalo pod betonovou omítkou paláce.

Společnost celý článek
7.6.

Certifikát dostalo 9 výrobků, právo užívat logo 26 pochoutek

Potraviny jsou vyrobeny z českých produktů od českých zemědělců.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting