Nejnovější poznatky v onkologii přinese Best of ASTRO

13.3.

Nejnovější poznatky v onkologii přinese Best of ASTRO

V pondělí 19. 3. 2018 se uskuteční v Kongresovém centru Kunětická Hora akce Best of ASTRO 2017 Czech Republic. O pokrocích v onkologii budou přednášet špičkoví čeští odborníci. ASTRO meeting je jeden z nejuznávanějších světových kongresů v oboru onkologie a Česko se řadí do pouhé osmičky zemí, které mohou prezentovat nejlepší vědecká sdělení na takové vzdělávací akci.
Na základě úspěšného pořádání předchozích dvou ročníků Best of ASTRO získala firma Multiscan, jmenovitě vedoucí ozařoven doc. MUDr. Martin Doležel Ph.D., po úspěšném výběrovém řízení licenci na další ročník této akce pro Českou republiku. Díky tomu se Česká republika zařadila do úzké společnosti 8 zemí světa, které mohou tuto vysoce specializovanou vzdělávací akci pořádat. 
Jedná se o licencovanou prezentaci nejlepších vědeckých sdělení, která byla přednesena na nejprestižnějším radiačně-onkologickém sympoziu na světě pod patronátem Americké společnosti pro radiační onkologii (ASTRO) v San Diegu. Přednášky budou probíhat v několika sekcích (nádory trávicího traktu, nádory gynekologické, nádory urologické, nádory plic, nádory hlavy a krku, nádory prsu a další) a budou prezentovány předními renomovanými českými onkology. 
Tento edukační kongres, který se bude konat pod záštitou Společnosti radiační onkologie, biologie a fyziky, umožní českým onkologům seznámit se s nejaktuálnějšími studiemi a trendy v radiační onkologii přímo v ČR. Letos bude jistě mezi nejočekávanější patřit studie GOG zabývající se úlohou zevního ozáření u žen s rizikovým nádorem děložního těla a studie zabývající se možností zkráceného ozáření u pacientek s karcinomem prsu po úplném odstranění prsu. Obě byly pro svůj význam a aktuálnost prezentovány i v San Diegu na nejdůležitějším plenárním zasedání.
Úspěšná tradice této vzdělávací akce pod patronátem ASTRO je jen dalším potvrzením významného pokroku v radiační onkologii, kterého bylo v České republice v posledních několika letech dosaženo. Díky modernizaci přístrojového vybavení a šíření vědeckých informací jsou tak pacienti léčeni těmi nejaktuálnějšími světovými postupy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.5.

Rodinu a práci lze úspěšně sladit

Konference předcházela mezinárodnímu dni rodiny, který připadá dle Organizace spojených národů na 15. květen. A právě tento rok si zároveň připomínáme jeho 20. výročí. Otázky slaďování rodinného a pracovního života proto byly společným jmenovatelem všech diskusních příspěvků.

Společnost celý článek
11.4.

Stavba záchranářského centra je stále ve hře

Důvodem podzimního ministrova rozhodnutí byla snaha uspořit peníze.

Společnost celý článek
27.1.

Jana Pernicová ocenila účastníky Logické olympiády

V letošním roce se do soutěže zaregistroval historicky nejvyšší počet soutěžících.

Společnost celý článek
15.6.

Krajská tripartita řešila převod nemocnic

Ve středu 13. června 2007 se uskutečnilo jednání tripartity na téma převodu nemocnic na akciové společnosti.

Společnost celý článek
14.12.

Představenstvo společnosti East Bohemian Airport vyhlásilo ve čtvrtek výběrové řízení na stavbu terminálu pro pardubické letiště.

Zájemci o zakázku mají na podání nabídek zhruba dva měsíce. „Pokud vše půjde tak jak má, stavba by mohla začít zhruba v polovině roku, hotová by měla být za 16 měsíců,“ řekl náměstek primátora Jan Řehounek, který zastupuje město v představenstvu společnosti zajišťující provoz pardubického civilního letiště. Do roku 2018 by tak pardubické letiště mělo vstoupit s novým terminálem.

Společnost celý článek
20.5.

Pardubáci ušetřili ropu na cestu kolem světa

Tato množství odpovídají roční produkci nebezpečného odpadu ze zhruba 200 tisíc domácností.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting