Radní kraje a města usedli k jednomu stolu

16.4.

Radní kraje a města usedli k jednomu stolu

Radní kraje a města usedli k jednomu stolu

Radní Pardubického kraje a Magistrátu města Pardubic jednali v úterý 14. dubna u společného stolu. V salonku restaurace La Posada Mexikana  hovořili o  tom, za jakých podmínek kraj poskytne dotace na sociální služby a jaká opatření přijal magistrát v sociálních službách města Pardubic, kde kontrola zjistila nedostatky.        Město s krajem diskutovalo o dalších krocích v sociálních službách, které by systémově měly vést jednak k úsporám a jednak k tomu, aby podobná situace již nemohla znovu nastat. Dalším tématem byl rozvoj pardubického letiště. „Za pozitivní požadují, že se podařilo  dohodnout podmínky společného užívání letiště mezi vojáky a civilisty,“ uvedl hejtman Radko Martínek. Zástupci obou rad se shodli na společném postupu při rozvoji pardubického letiště. „Pokusíme se získat v letech 2011 a 2012 na modernizaci 294 milionů korun z evropských fondů,“ sdělil hejtman základní představu o investičním rozvoji společnosti EBA, která provozuje mezinárodní letiště. Projekt modernizace zahrnuje zejména dostavbu a rozšíření provozních ploch, sklad leteckých pohonných hmot a areál autoparku. „Musíme však brát zřetel na to, aby zvýšený provoz na letišti neobtěžoval občany bydlící v těsné blízkosti areálu,“ dodal hejtman Martínek.      Radní se nedohodli na převodu zřizovatelských funkcí základních uměleckých škol a speciálních škol z kraje na město. Pardubický kraj proto předloží harmonogram, jak si představuje postupné kroky. Obě rady akceptovaly změnu smlouvy, která je uzavřena mezi statutárním městem Pardubice a Základní školou a Praktickou školou v Klášterní ulici.      Tak zvané křížové financování Východočeského divadla a Komorní filharmonie přispěje k tomu, že kraj bude přímo komunikovat s organizacemi a poskytne jim peníze ve stejné výši jako doposud. V závěru jednání se rozproudila diskuse, která se týkala podpory turistického ruchu v Pardubicích

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.9.

Zastupitelstvo města mimořádně o budově bývalého okresu

Zastupitelstvo města Pardubic bude v úterý 23. září jednat také o budoucnosti budovy bývalého okresního úřadu .

Společnost celý článek
29.9.

Prověřovací cvičení složek IZS skončilo až na operačních sálech nemocnic

Prověřovací cvičení nařídil v souladu s platnou legislativou hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický, Ph.D. Řídícím prověřovacího cvičení byl ředitel Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje plk. Ing. Miroslav Kvasnička, který odpovídal za přípravu a provedení prověřovacího cvičení. Cílem cvičení bylo ověřit připravenost složek integrovaného záchranného systému a zdravotnických zařízení na mimořádnou událost s velkým počtem raněných a obětí.

Společnost celý článek
31.12.

Pardubické Czech Pointy už rok slouží veřejnosti

Lidé si na existenci terminálů Czech Point, které jim výrazně šetří čas, zvykli poměrně rychle.

Společnost celý článek
25.1.

V lesích města Pardubic pokračuje těžba

V roce 2008 vytěží správci lesů podle plánu 2000 metrů krychlových dřevní hmoty.

Společnost celý článek
3.2.

Přípravy programu Aviatické pouti v plném proudu

Podtitul letošního ročníku nese název Rytíři nebes a zcela určitě každého napadne, že alespoň jedna komponovaná scéna bude mít námět v dobách první světové války, jejíž sté výročí zahájení připadá na letošní rok.

Společnost celý článek
22.7.

Okolí litomyšlského zámku by se od září mohlo zbavit kamionů

Těžkotonážní nákladní automobily by mohly v blízko době zmizet z okolí zámku v Litomyšli. Krajský úřad Pardubického kraje totiž vydal formou veřejné vyhlášky opatření, na jehož základě bude nákladním automobilům s hmotností nad 12 tun zapovězen vjezd na silnici II/358 vedoucí kolem zámku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting