Radní kraje a města usedli k jednomu stolu

16.4.

Radní kraje a města usedli k jednomu stolu

Radní kraje a města usedli k jednomu stolu

Radní Pardubického kraje a Magistrátu města Pardubic jednali v úterý 14. dubna u společného stolu. V salonku restaurace La Posada Mexikana  hovořili o  tom, za jakých podmínek kraj poskytne dotace na sociální služby a jaká opatření přijal magistrát v sociálních službách města Pardubic, kde kontrola zjistila nedostatky.        Město s krajem diskutovalo o dalších krocích v sociálních službách, které by systémově měly vést jednak k úsporám a jednak k tomu, aby podobná situace již nemohla znovu nastat. Dalším tématem byl rozvoj pardubického letiště. „Za pozitivní požadují, že se podařilo  dohodnout podmínky společného užívání letiště mezi vojáky a civilisty,“ uvedl hejtman Radko Martínek. Zástupci obou rad se shodli na společném postupu při rozvoji pardubického letiště. „Pokusíme se získat v letech 2011 a 2012 na modernizaci 294 milionů korun z evropských fondů,“ sdělil hejtman základní představu o investičním rozvoji společnosti EBA, která provozuje mezinárodní letiště. Projekt modernizace zahrnuje zejména dostavbu a rozšíření provozních ploch, sklad leteckých pohonných hmot a areál autoparku. „Musíme však brát zřetel na to, aby zvýšený provoz na letišti neobtěžoval občany bydlící v těsné blízkosti areálu,“ dodal hejtman Martínek.      Radní se nedohodli na převodu zřizovatelských funkcí základních uměleckých škol a speciálních škol z kraje na město. Pardubický kraj proto předloží harmonogram, jak si představuje postupné kroky. Obě rady akceptovaly změnu smlouvy, která je uzavřena mezi statutárním městem Pardubice a Základní školou a Praktickou školou v Klášterní ulici.      Tak zvané křížové financování Východočeského divadla a Komorní filharmonie přispěje k tomu, že kraj bude přímo komunikovat s organizacemi a poskytne jim peníze ve stejné výši jako doposud. V závěru jednání se rozproudila diskuse, která se týkala podpory turistického ruchu v Pardubicích

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.2.

Krajští zastupitelé přidělovali peníze dobrovolným hasičům

Před čtyřmi lety kraj mohl rozdělovat o téměř dva miliony více.

Společnost celý článek
17.5.

Zelená brána je pokryta lešením

První dvě etapy by měly být dokončené na konci června, ovšem možná dojde k několikadennímu prodloužení stavebních prací. „Na několik dnů jsme museli práce přerušit, protože přímo pod Zelenou bránou totiž probíhali běžci pardubického půlmaratonu a Pardubické devítky a musel se zde pro ně vystavět provizorní dřevěný mostek. Zdržení se ale snažíme dohnat,“ dodává Alena Blažková.

Společnost celý článek
31.7.

Igor Brezovar se tentokrát vydal na cestu do Poličky

Igor si nejvíce zamiloval Afriku, do které by se rád ještě někdy podíval, stejně tak do vysněné Indie. Nikdy by však už nechtěl do Mauretánie. Během cest pracoval na pumpách. V Indii dokonce vyžil měsíc se 4 dolary. „S milióny celý svět neprocestuješ, s otevřeným srdcem ano,“ rozhovořil se Igor. V Americe si dokonce vydělal povídáním o svém cestování, podařilo se mu tak vydělat peníze na Latinskou Ameriku.

Společnost celý článek
7.10.

Výstava ElectroTechnica – IT má za sebou první úspěšný ročník

O odborné kvalitě vystavujících firem svědčí zájem několika zahraničních podnikatelských subjektů, které sem přijely především navázat nové pracovní kontakty. Výstavou prošly stovky návštěvníků denně.

Společnost celý článek
4.1.

Tříkrálová sbírka opět pomůže potřebným

Ta bude probíhat po celý následující týden nejen na Pardubicku, ale ve většině měst a obcí Pardubického kraje.

Společnost celý článek
14.10.

Bílá pastelka vyjde opět do ulic měst

Patnáctý říjen je od roku 1964, pod názvem Den bílé hole, mezinárodním svátkem zrakově postižených lidí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting