Radní kraje a města usedli k jednomu stolu

16.4.

Radní kraje a města usedli k jednomu stolu

Radní kraje a města usedli k jednomu stolu

Radní Pardubického kraje a Magistrátu města Pardubic jednali v úterý 14. dubna u společného stolu. V salonku restaurace La Posada Mexikana  hovořili o  tom, za jakých podmínek kraj poskytne dotace na sociální služby a jaká opatření přijal magistrát v sociálních službách města Pardubic, kde kontrola zjistila nedostatky.        Město s krajem diskutovalo o dalších krocích v sociálních službách, které by systémově měly vést jednak k úsporám a jednak k tomu, aby podobná situace již nemohla znovu nastat. Dalším tématem byl rozvoj pardubického letiště. „Za pozitivní požadují, že se podařilo  dohodnout podmínky společného užívání letiště mezi vojáky a civilisty,“ uvedl hejtman Radko Martínek. Zástupci obou rad se shodli na společném postupu při rozvoji pardubického letiště. „Pokusíme se získat v letech 2011 a 2012 na modernizaci 294 milionů korun z evropských fondů,“ sdělil hejtman základní představu o investičním rozvoji společnosti EBA, která provozuje mezinárodní letiště. Projekt modernizace zahrnuje zejména dostavbu a rozšíření provozních ploch, sklad leteckých pohonných hmot a areál autoparku. „Musíme však brát zřetel na to, aby zvýšený provoz na letišti neobtěžoval občany bydlící v těsné blízkosti areálu,“ dodal hejtman Martínek.      Radní se nedohodli na převodu zřizovatelských funkcí základních uměleckých škol a speciálních škol z kraje na město. Pardubický kraj proto předloží harmonogram, jak si představuje postupné kroky. Obě rady akceptovaly změnu smlouvy, která je uzavřena mezi statutárním městem Pardubice a Základní školou a Praktickou školou v Klášterní ulici.      Tak zvané křížové financování Východočeského divadla a Komorní filharmonie přispěje k tomu, že kraj bude přímo komunikovat s organizacemi a poskytne jim peníze ve stejné výši jako doposud. V závěru jednání se rozproudila diskuse, která se týkala podpory turistického ruchu v Pardubicích

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.1.

Vozový park záchranky rozšířilo šest nových sanit

Nové vozy budou sloužit posádkám v Poličce, Hlinsku, Moravské Třebové, Pardubicích a dvě sanitky poputují do Ústí nad Orlicí.

Společnost celý článek
22.4.

První kolo hejtmanských cest se uzavřelo

Od starostů jsem slyšel stesky, že od Kolína po Pardubice není přes řeku Labe žádný most.

Společnost celý článek
20.4.

Odstávka elektřiny přeruší vydávání dokladů

Oddělení občanských průkazů, cestovních dokladů a evidence bude v úterý v provozu od 08:00 pouze do 10:00.

Společnost celý článek
7.4.

Na BOSCH FRESH FESTIVALU můžete ochutnat medvědí maso nebo štíra

V oblasti molekulární kuchyně, ve které se více než pánve a hrnce používají injekční stříkačky a tekutý dusík, se mohou návštěvníci těšit na kouřící drinky nebo nápoje v kostce. Petr Koukolíček připraví také Nitro zmrzlinu z mladého jehličí, připravenou v kapalném dusíku při -196°C nebo Peprmintový likér „zelená“ v kostce.

Společnost celý článek
3.8.

Symbolem kraje se stane kůň

Filmová smyčka by měla být samostatnou součástí DVD a v několika jazykových mutacích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting