Reprezentanti kraje zažili medailové žně

1.2.

Také druhý a třetí soutěžní den III. Zimní olympiády děti a mládeže ve Zlínském kraji se nesl ve znamení úspěchů výpravy Pardubického kraje. Její členové se radovali ze zisku sedmi medailí, z nichž dvě byly ty nejcennější, tedy zlaté! Medailové žně zahájili v úterý biatlonistky. Počasí v lyžařském areálu na Pustevnách nedaleko Rožnova pod Radhoštěm nebylo biatlonovým závodům příliš nakloněno, přesto se děvčatům z Pardubického kraje podařilo překonat hustou mlhu i většinu soupeřek a obsadit příčky nejvyšší. Martina Adamcová skončila druhá v kategorii starších žákyň a její mladší kolegyně Zuzana Fáberová získala bronz. Chlapci nenavázali na medailové úspěchy z předchozího dne, přesto však spolu s děvčaty získali dalších pět bodovaných pozic. A vše si vynahradili během dne následujícího. Na programu byly štafety. Závodníky ráno přivítala bezmračná obloha a kluci za ideálních podmínek získali pro náš kraj první zlatou medaili. O rozmarech počasí na horách se na vlastní kůži přesvědčila štafeta dívek. Během pár chvil se obloha zatáhla, nad lyžařský stadion se vrátila mlha a začalo sněžit. Děvčata, která se připravují v biatlonovém klubu v Letohradě, se však s nelehkou situací vypořádala výborně a podlehla pouze silnému družstvu kraje Libereckého. Druhou zlatou medaili pro kraj vybojoval Ondřej Panna v rychlobruslení. Ten zažil velmi rozporuplné chvíle. Po zápase se cítil vítězem, záběry z cílové kamery jej odsunuly na místo druhé a následná diskvalifikace neoprávněně startujícího soupeře ho vrátila na nejvyšší příčku. Výprava rychlobruslařů si tento úspěch zasloužila, ve třech dalších případech totiž její členové skončili na nepopulárním čtvrtém místě. Poslední dva cenné kovy získal Pardubický kraj v netradičních „sportovních“ disciplínách. Do soutěží III. zimní dětské olympiády totiž byly zařazeny i zpěv a folklorní tanec. A byť zainteresovaní představitelé Pardubického kraje byli a jsou proti zařazování podobných soutěží do olympijských her, je druhé místo Alžběty Hofmanové a třetí místo Jakuba Mildeho (oba zpěv) vítaným příspěvkem do bodového zisku. Vždyť také díky nim se Pardubický kraj propracoval na průběžné páté místo v žebříčku všech zúčastněných krajů. Tento fakt ocenila i krajská radní zodpovědná za oblast školství, mládeže a sportu Marie Málková, která přijela děti do Zlínského kraje podpořit. „Mám velkou radost z individuálních úspěchů našich reprezentantů i z průběžné pozice, na kterou společnými silami dostali Pardubický kraj. Držím jim palce a přeji dosažení dalších pěkných výsledků. Ale především hodně hezkých zážitků, radost ze sportování a navazování nových přátelství. Právě o tom, a ne o počtu získaných medailí, by totiž olympiády dětí a mládeže měly být,“ prohlásila Málková. Olympijské hry vyvrcholí právě dnes hokejovým finále a závěrečným ceremoniálem.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.9.

„Česko proti chudobě“ v Pardubicích

Ve dnech 14.a 15. září 2007 vyvrcholil třetí ročník informační kampaně s názvem „Česko proti chudobě“.

Společnost celý článek
13.1.

Dostihy ani pardubické závodiště nejsou na prodej

Areál závodiště však není majetkem Dostihového spolku ale města, které jej spolku pronajímá.