Studenti ze SPŠE spolupracovali se zahraničními vrstevníky na 3D tiskárně i televizních zprávách

13.3.

Studenti ze SPŠE spolupracovali se zahraničními vrstevníky na 3D tiskárně i televizních zprávách

3D technika a školní televizní zprávy. To byla témata, která spojila studenty Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy (SPŠE a VOŠ) Pardubice se studenty ze Švédska, Slovenska, Maďarska a Rumunska v rámci dvouletých projektů Erasmus+ KA2. Všichni zapojení studenti se v minulém týdnu sešli, aby tyto úspěšné projekty oficiálně zakončili. Setkání se zúčastnil radní pro školství Bohumil Bernášek i pardubický primátor Martin Charvát.
„Střední průmyslová škola elektrotechnická je jedna ze dvou největších škol v našem kraji a jsem velice rád, že rozvíjí spolupráci na mezinárodní úrovni. Věřím, že během dvouletého programu všichni účastníci nalezli příležitost, jak rozšířit svoje vědomosti, navázat nové kontakty a seznámit se s naší zemí i naším regionem,“ uvedl radní Bohumil Bernášek, který se oficiálního zakončení zúčastnil.
SPŠE byla koordinátorem projektů s názvy „3D technik“ a „Školní TV zprávy“. V rámci prvního projektu, na kterém se kromě SPŠE podílely školy ze Švédska a Slovenska, se studenti učili sestavit 3D tiskárnu a získávali znalosti základů 3D modelování. V průběhu projektu pak vymodelovali a sestavili školní pomůcky. Druhý projekt, na kterém čeští studenti spolupracovali s Rumunskem a Maďarskem, měl za cíl naučit účastníky vytvářet kvalitní videa se zvukovým záznamem včetně rozhovorů, animací a dalších technik. Účastníci tvořili vydání zpráv, která seznamovala s akcemi školy a s vyučováním jednotlivých předmětů.
„Součástí kooperace byly týdenní pobyty na každé z partnerských zahraničních škol, kde jsme společně pracovali na úkolech, prezentovali výstupy a hodnotili je. Během každého pobytu se studenti také seznamovali s danou zemí, projekty tak nebyly zaměřené pouze na odbornost, ale současně na poznávání a předávání poznatků,“ vysvětlila koordinátorka projektu ze SPŠE Jana Binarová.
„Díky projektu jsem se naučil stavět 3D tiskárnu, využívat její funkce. Teď už vím, jak se s ní pracuje a budeme ji využívat i u nás ve škole. Ta není natolik technicky zaměřená, proto pro mě bylo velmi užitečné učit se věci od českých studentů, kteří o tom věděli více,“ zhodnotil spolupráci Tomas, účastník projektu ze švédské školy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.12.

Králicko má velký potenciál v cestovním ruchu

Musíme se také totiž zamyslet nad tím, jestli v případě velkého nárůstu lyžařů zvládne horská služba zajistit servis.

Společnost celý článek
28.6.

Firma JASOBAL znovu nerespektovala zákaz výroby. Dostala už třetí pokutu

Firma se proti uložení pokuty i zákazu činnosti odvolala, Ministerstvo životního prostředí však odvolání zamítlo a sankci potvrdilo.

Společnost celý článek
18.2.

Primátor: Boj za nemocnici nekončí

Chceme aby bylo přesně specifikováno, jaké diagnózy mohou tato pracoviště léčit.

Společnost celý článek
2.1.

Péči o nemocné se srážlivostí krve zkvalitní dar od nadačního fondu AQUAPURA

Obě pracoviště získala přístroj k měření INR a dvě balení testovacích proužků. „Dosud jsme tento přístroj měli jen na neurologickém oddělení, kde rychlý výsledek krevní srážlivosti u pacientů, kteří berou léky na ředění krve, je velmi důležitý pro jejich další léčbu.

Společnost celý článek
11.10.

Unikátní výstava platidel ve Svitavách

Expozice s názvem "Historie peněz v Číně" vás seznámí s více než čtyřtisíciletým vývojem platidel na území Číny.

Společnost celý článek
6.9.

Farmařské trhy se v Hradci Králové uskuteční již tuto sobotu

Najdete tu na pětadvacet stánků s širokým sortimentem jakostních produktů českých farmářů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting