Studenti ze SPŠE spolupracovali se zahraničními vrstevníky na 3D tiskárně i televizních zprávách

13.3.

Studenti ze SPŠE spolupracovali se zahraničními vrstevníky na 3D tiskárně i televizních zprávách

3D technika a školní televizní zprávy. To byla témata, která spojila studenty Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy (SPŠE a VOŠ) Pardubice se studenty ze Švédska, Slovenska, Maďarska a Rumunska v rámci dvouletých projektů Erasmus+ KA2. Všichni zapojení studenti se v minulém týdnu sešli, aby tyto úspěšné projekty oficiálně zakončili. Setkání se zúčastnil radní pro školství Bohumil Bernášek i pardubický primátor Martin Charvát.
„Střední průmyslová škola elektrotechnická je jedna ze dvou největších škol v našem kraji a jsem velice rád, že rozvíjí spolupráci na mezinárodní úrovni. Věřím, že během dvouletého programu všichni účastníci nalezli příležitost, jak rozšířit svoje vědomosti, navázat nové kontakty a seznámit se s naší zemí i naším regionem,“ uvedl radní Bohumil Bernášek, který se oficiálního zakončení zúčastnil.
SPŠE byla koordinátorem projektů s názvy „3D technik“ a „Školní TV zprávy“. V rámci prvního projektu, na kterém se kromě SPŠE podílely školy ze Švédska a Slovenska, se studenti učili sestavit 3D tiskárnu a získávali znalosti základů 3D modelování. V průběhu projektu pak vymodelovali a sestavili školní pomůcky. Druhý projekt, na kterém čeští studenti spolupracovali s Rumunskem a Maďarskem, měl za cíl naučit účastníky vytvářet kvalitní videa se zvukovým záznamem včetně rozhovorů, animací a dalších technik. Účastníci tvořili vydání zpráv, která seznamovala s akcemi školy a s vyučováním jednotlivých předmětů.
„Součástí kooperace byly týdenní pobyty na každé z partnerských zahraničních škol, kde jsme společně pracovali na úkolech, prezentovali výstupy a hodnotili je. Během každého pobytu se studenti také seznamovali s danou zemí, projekty tak nebyly zaměřené pouze na odbornost, ale současně na poznávání a předávání poznatků,“ vysvětlila koordinátorka projektu ze SPŠE Jana Binarová.
„Díky projektu jsem se naučil stavět 3D tiskárnu, využívat její funkce. Teď už vím, jak se s ní pracuje a budeme ji využívat i u nás ve škole. Ta není natolik technicky zaměřená, proto pro mě bylo velmi užitečné učit se věci od českých studentů, kteří o tom věděli více,“ zhodnotil spolupráci Tomas, účastník projektu ze švédské školy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.11.

Radní podepsali deklaraci za další postup výstavby D11

Dálnice D11 vede na jižní hranice kraje od roku 2007. Od té doby končí v polích před krajským městem.

Společnost celý článek
26.2.

Vláda se dohodla, jak dál s biopalivy v dopravě

Česká republika disponuje dostatečnými kapacitami surovin, volné zemědělské půdy i zpracovatelských možností.

Společnost celý článek
28.1.

Úspěšně se skrývají?

Při dlouhodobém nezdaru ale spisová složka se jménem hledaného či pohřešovaného v žádném případě nekončí pod stolem.

Společnost celý článek
9.1.

Tři králové koledovali i na Kraji

Tato tradice, která byla obnovena v roce 2001, oslovuje všechny lidi dobré vůle, aby přispěli na pomoc.

Společnost celý článek
5.2.

Cílený vandalismus nebo klukovina...

Osmatřicetiletý místní majitel osobního automobilu ho zaparkoval na volně přístupném parkovišti u Divišova divadla, když se po čase k němu vrátil, byla už tma.

Společnost celý článek
9.2.

OC Futurum oslaví sv. Valentýna originálními přáníčky zdarma a předpremiérou filmu Decibely lásky

K oslavám se připojí i většina nájemců, a to nejen speciálními valentýnskými kolekcemi a edicemi, ale také výhodnými akcemi pro dva. Například ovocem nabité Fruitisimo nabídne exkluzivní drink pro valentýnské chvíle, zatímco Bageterie Boulevard přidá ke každé kávě druhou gratis.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting