Vítězem v TFA je mistr Evropy Lukáš Novák

27.4.

Sluníčko, výborná sportovní atmosféra, vyrovnané výkony, tak lze ve stručnosti popsat průběh celostátní soutěže v nejnáročnějších disciplínách hasičského sportu v TFA ("nejtvrdší hasič přežívá"), která se v sobotu 25. dubna konala na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí. Do místa klání se sjelo celkem 62 nejlépe fyzicky vybavených hasičů z celé České republiky. Ti se postupně přesvědčili, kde až jsou hranice lidských možností. Soutěž pořádal Hasičský záchranný sbor (HZS) Pardubického kraje - územní odbor Ústí nad Orlicí pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Mgr. Radko Martínka a starosty města Ústí nad Orlicí Richarda Peška. Diváci povzbuzovali každého soutěžícího, když na vlastní oči viděli, jak náročné disciplíny musejí závodníci překonat. Jednalo se o disciplíny, které se nejvíce blíží zásahové činnosti hasičů. Zlatá medaile v kategorii do 40 let zůstává v Pardubickém kraji, získal ji Lukáš Novák (čas 157,05 sekund) z územního odboru Ústí nad Orlicí. Pro upřesnění, Lukáš Novák se v roce 2008 stal mistrem Evropy v disciplínách TFA. Druhé místo patří Milanu Pařilovi z HZS Vysočina (čas 163,39 sekund). Jako třetí doběhl s časem 163,47 sekund Zdeněk Koutník z HZS Praha. V kategorii nad 40 let obsadil první místo Karel Hlava z HZS Pardubického kraje - územního odboru Ústí nad Orlicí s časem 217,45 sekund. Druhé místo vybojoval Pavel Havlena z HZS Vysočina. Všechny disciplíny zdolal za krásných 233,68 sekund. V kategorii „C“, tedy "Sbor dobrovolných hasičů" (SDH), se první umístil Marek Sádecký z SDH Česká Třebová – Parník s časem 167,94. Druhý skončil Jiří Mikulecký z SDH Sloupnice s časem 172,95 sekund. Bronzovou medaili v této kategorii si domů odváží Ladislav Mikulecký taktéž z SDH Sloupnice s časem 184,33 sekund. Na start se letos postavila rovněž žena. Adéla Kovářová z SDH Letohrad si vyzkoušela všechny disciplíny a také všechny bravurně zvládla za 519,48 sekund.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.2.

Známe vítěze soutěže Zdravá a nemocná příroda Pardubického kraje

Soutěžní práce hodnotila odborná porota, v níž se objevili například akademický malíř František Zálabský, někdejší ředitel pražského Muzea Kampa a výtvarník Jiří Lammel, malíř Ondřej Kmošek nebo fotograf a držitel řady ocenění Tomáš Kubelka.

Společnost celý článek
18.11.

Příhrádek čeká rozsáhlá rekonstrukce

Areál je ve vlastnictví státu, spravuje jej Národní památkový ústav, který bude investorem celé akce.

27.2.

Investice do Příhrádku v Pardubicích

Do Pardubic přijel v pondělí 26. února 2007 náměstek ministra kultury Jaromír Talíř.

23.4.

Nejzdařilejší stavby silničního hospodářství za rok 2006

V úterý budou vyhlášeny výsledky soutěže „Nejzdařilejší stavby silničního hospodářství za rok 2006“.