Vítězem v TFA je mistr Evropy Lukáš Novák

27.4.

Sluníčko, výborná sportovní atmosféra, vyrovnané výkony, tak lze ve stručnosti popsat průběh celostátní soutěže v nejnáročnějších disciplínách hasičského sportu v TFA ("nejtvrdší hasič přežívá"), která se v sobotu 25. dubna konala na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí. Do místa klání se sjelo celkem 62 nejlépe fyzicky vybavených hasičů z celé České republiky. Ti se postupně přesvědčili, kde až jsou hranice lidských možností. Soutěž pořádal Hasičský záchranný sbor (HZS) Pardubického kraje - územní odbor Ústí nad Orlicí pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Mgr. Radko Martínka a starosty města Ústí nad Orlicí Richarda Peška. Diváci povzbuzovali každého soutěžícího, když na vlastní oči viděli, jak náročné disciplíny musejí závodníci překonat. Jednalo se o disciplíny, které se nejvíce blíží zásahové činnosti hasičů. Zlatá medaile v kategorii do 40 let zůstává v Pardubickém kraji, získal ji Lukáš Novák (čas 157,05 sekund) z územního odboru Ústí nad Orlicí. Pro upřesnění, Lukáš Novák se v roce 2008 stal mistrem Evropy v disciplínách TFA. Druhé místo patří Milanu Pařilovi z HZS Vysočina (čas 163,39 sekund). Jako třetí doběhl s časem 163,47 sekund Zdeněk Koutník z HZS Praha. V kategorii nad 40 let obsadil první místo Karel Hlava z HZS Pardubického kraje - územního odboru Ústí nad Orlicí s časem 217,45 sekund. Druhé místo vybojoval Pavel Havlena z HZS Vysočina. Všechny disciplíny zdolal za krásných 233,68 sekund. V kategorii „C“, tedy "Sbor dobrovolných hasičů" (SDH), se první umístil Marek Sádecký z SDH Česká Třebová – Parník s časem 167,94. Druhý skončil Jiří Mikulecký z SDH Sloupnice s časem 172,95 sekund. Bronzovou medaili v této kategorii si domů odváží Ladislav Mikulecký taktéž z SDH Sloupnice s časem 184,33 sekund. Na start se letos postavila rovněž žena. Adéla Kovářová z SDH Letohrad si vyzkoušela všechny disciplíny a také všechny bravurně zvládla za 519,48 sekund.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.1.

Lidé ve východních Čechách loni spořili na penzi

Lidé by si po celý produktivní věk měli na penzi odkládat zhruba 10 procent svých příjmů.

Společnost celý článek
26.11.

Od pondělního odpoledne zdobí Pernštýnské náměstí vánoční strom

Pod stromem se budou Pardubáci potkávat během celého adventu na nejrůznějších akcích. Setkají se zde i na Štědrý večer. Při tradiční procházce po štědrovečerní večeři totiž ani letos nebude chybět štědrovečerní zpívání na schodech magistrátu, kde půl hodiny před půlnocí zazní Rybova Česká mše vánoční.

8.12.

Pardubice mají finalistu ve Zlaté oříšku

Koncem minulého školního roku totiž Jakub získal ocenění v umělecké soutěži Evropského patentového úřadu, kde v konkurenci tří tisíc děl dětí z celé Evropy obsadil druhé místo s obrázkem na téma Vynálezy a Evropa.