Vítězem v TFA je mistr Evropy Lukáš Novák

27.4.

Sluníčko, výborná sportovní atmosféra, vyrovnané výkony, tak lze ve stručnosti popsat průběh celostátní soutěže v nejnáročnějších disciplínách hasičského sportu v TFA ("nejtvrdší hasič přežívá"), která se v sobotu 25. dubna konala na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí. Do místa klání se sjelo celkem 62 nejlépe fyzicky vybavených hasičů z celé České republiky. Ti se postupně přesvědčili, kde až jsou hranice lidských možností. Soutěž pořádal Hasičský záchranný sbor (HZS) Pardubického kraje - územní odbor Ústí nad Orlicí pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Mgr. Radko Martínka a starosty města Ústí nad Orlicí Richarda Peška. Diváci povzbuzovali každého soutěžícího, když na vlastní oči viděli, jak náročné disciplíny musejí závodníci překonat. Jednalo se o disciplíny, které se nejvíce blíží zásahové činnosti hasičů. Zlatá medaile v kategorii do 40 let zůstává v Pardubickém kraji, získal ji Lukáš Novák (čas 157,05 sekund) z územního odboru Ústí nad Orlicí. Pro upřesnění, Lukáš Novák se v roce 2008 stal mistrem Evropy v disciplínách TFA. Druhé místo patří Milanu Pařilovi z HZS Vysočina (čas 163,39 sekund). Jako třetí doběhl s časem 163,47 sekund Zdeněk Koutník z HZS Praha. V kategorii nad 40 let obsadil první místo Karel Hlava z HZS Pardubického kraje - územního odboru Ústí nad Orlicí s časem 217,45 sekund. Druhé místo vybojoval Pavel Havlena z HZS Vysočina. Všechny disciplíny zdolal za krásných 233,68 sekund. V kategorii „C“, tedy "Sbor dobrovolných hasičů" (SDH), se první umístil Marek Sádecký z SDH Česká Třebová – Parník s časem 167,94. Druhý skončil Jiří Mikulecký z SDH Sloupnice s časem 172,95 sekund. Bronzovou medaili v této kategorii si domů odváží Ladislav Mikulecký taktéž z SDH Sloupnice s časem 184,33 sekund. Na start se letos postavila rovněž žena. Adéla Kovářová z SDH Letohrad si vyzkoušela všechny disciplíny a také všechny bravurně zvládla za 519,48 sekund.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.6.

Soutěž do práce na kole má vítěze

„Ke všem, kteří se do projektu zapojili, míří moje poděkování a uznání. Akce znovu potvrdila, že kolo je v Pardubicích hojně využívaným dopravním prostředkem. I proto městu záleží na zlepšování podmínek pro cyklisty a rozvoji cyklostezek,“ uvedla krátce po předání cen náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.

Společnost celý článek
13.2.

Na cestě z východních Čech do Prahy se méně umírá

Na cestě autem mezi Prahou a východními Čechami umírá méně lidí, což dokazují zveřejněné policejní statistiky.

17.1.

Rovné příležitosti pro osoby se zdravotním postižením

Dokument byl vytvořen ve spolupráci s odborníky z organizací, které působí ve prospěch osob se zdravotním postižením.

6.3.

Náměstek Línek jednal s ministrem Kalouskem

V asi hodinovém rozhovoru jsme se dotkli například. majetkových záležitostí spojených s pardubickým letištěm.

29.9.

Ezoterika 2016 - Pardubice - 10 let

Nedílnou součástí festivalu EZOTERIKA jsou nejrůznější přednášky, praktické semináře, meditace a relaxační cvičení. Návštěvníci budou moci navštívit kartáře známé např. z TV – Janu Demeterovou (TV Prima Love), Olgu Sellene (TV Prima), Martinu Blaženu Boháčovou, dále léčitelku Evu Kalivodovou Štichovou, Marii Plášilovou či Marcelu Košanovou. Zajímavostí budou léčivé obrazy Jany Marie Kastnerové

11.6.

Zastavení sedmé: Ivo Toman v Moravské Třebové

Prohlédl si nejnovější expozice místního zámku. Na vlastní kůži si vyzkoušel mučící nástroje instalované ve sklepení zámku.

Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting