Krajští úředníci měřili své síly ve sportu

16.6.

V pořadí již 7. ročník Mezikrajských sportovních her skončil. Ve dnech 12. až 14. června jej tentokrát hostil Pardubický kraj. A s úspěchem. Mezikrajské sportovní hry se konají každoročně a pokaždé se jich účastní reprezentace všech 14 českých a moravských krajů. V Pardubicích byly vypsány čtyři disciplíny – volejbal, tenis, minigolf a také jedno překvapení – závod dračích lodí na Labi. Tato hned úvodní disciplína sportovních her patřila Pardubickému kraji. I když jen o pár setin vteřiny, ale přeci předstihli pardubičtí své liberecké kolegy a dojeli si pro první místo. Pomyslné zlato získal Pardubický kraj i v tenisovém turnaji. Dvojice Helena Čadová a Václav Shejbal se probojovala až do finále, kde porazila duo Plzeňského kraje. Méně se již dařilo v minigolfu a volejbale. U jamek pardubičtí obsadili spolu se Zlínským krajem 6. místo, ve volejbale tým Pardubického kraje vybojoval až 8. místo. Přesto tyto výsledky (celkem 72 bodů) stačily na celkové druhé místo. Prvenství si se 76 body odváží Olomoucký kraj, třetí skončili sousedé z Královéhradeckého kraje s celkovým počtem 64 bodů. Mezikrajských sportovních her v Pardubicích se účastnily reprezentace všech 14 krajů, dohromady to bylo na 150 sportovců. Záštitu nad „sportovkami“ převzal hejtman pořádajícího kraje Ivo Toman.

Další zprávy z kategorie "Sport"

19.12.

Hejtman gratuloval běžcům

Organizátorů soutěže si mimořádně vážím proto, že celý pohár dotují z vlastních zdrojů.

Sport celý článek
1.6.

Primátorka a náměstci poděkovali zlatým hokejistům

Každý si odnesl i zlatý přívěšek v podobě hokejisty, úspěšní sportovci se pak na oplátku podepsali do městské kroniky.

9.5.

Netradiční běh má 2 starty a 1 cíl

Je to zajímavá změna oproti tradičním běhům – dva starty a jeden cíl – to jinde neuvidíte.

27.1.

Pardubické “Portréty z fotoalba“ zvítězily

Po pětiletém úsilí si děvčata ve věku od 11 do 13 let splnila svůj sen a stala se oficiálně mistryněmi.

6.8.

Patrik Hájek se stal vicemistrem Evropy v kartingu

Je to největší úspěch českého kartingu v letošní sezóně. Konkurence v šampionátu byla letos v královské třídě velmi silná. Navíc Patrik startoval letos v novém týmu, takže je vidět, že spolupráce funguje," řekl po závodě generální sekretář Autoklubu ČR Adam Eliáš.

19.7.

H.S.H. Vysočina Cup – letos po patnácté

V letošním roce poměří závodníci své síly v lesích na pomezí Českomoravské vrchoviny.

Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting