Krajští úředníci měřili své síly ve sportu

16.6.

V pořadí již 7. ročník Mezikrajských sportovních her skončil. Ve dnech 12. až 14. června jej tentokrát hostil Pardubický kraj. A s úspěchem. Mezikrajské sportovní hry se konají každoročně a pokaždé se jich účastní reprezentace všech 14 českých a moravských krajů. V Pardubicích byly vypsány čtyři disciplíny – volejbal, tenis, minigolf a také jedno překvapení – závod dračích lodí na Labi. Tato hned úvodní disciplína sportovních her patřila Pardubickému kraji. I když jen o pár setin vteřiny, ale přeci předstihli pardubičtí své liberecké kolegy a dojeli si pro první místo. Pomyslné zlato získal Pardubický kraj i v tenisovém turnaji. Dvojice Helena Čadová a Václav Shejbal se probojovala až do finále, kde porazila duo Plzeňského kraje. Méně se již dařilo v minigolfu a volejbale. U jamek pardubičtí obsadili spolu se Zlínským krajem 6. místo, ve volejbale tým Pardubického kraje vybojoval až 8. místo. Přesto tyto výsledky (celkem 72 bodů) stačily na celkové druhé místo. Prvenství si se 76 body odváží Olomoucký kraj, třetí skončili sousedé z Královéhradeckého kraje s celkovým počtem 64 bodů. Mezikrajských sportovních her v Pardubicích se účastnily reprezentace všech 14 krajů, dohromady to bylo na 150 sportovců. Záštitu nad „sportovkami“ převzal hejtman pořádajícího kraje Ivo Toman.

Další zprávy z kategorie "Sport"

7.11.

Radek Netolický z Kameniček vybojoval dvakrát zlato

Výkony Radka jsou neuvěřitelné. Být dvakrát první na mistrovství Evropy a předtím druhý na mistrovství světa, to vyžaduje hodně silnou motivaci a cílevědomost.

Sport celý článek
16.7.

ČEZ Arena pojme 10.146 lidí

Časový skluz dostavby ČEZ Arény bude znamenat, že hokejisté HC Moeller nestihnou začátek O2 extraligy v domácím prostředí.

3.9.

60. Zlatá přilba města Pardubic

Na 60. Zlatou přilbu města Pardubic se můžete těšit už 3.-5.10.2008.

16.10.

Do Pardubic se po půl roce vrací hokejová liga

Nově zrekonstruovanou a rozšířenou ČEZ Arenu pokřtí domácí hokejisté HC Moeller zápasem se Zlínem.

25.4.

Cyklo Glacensis 2008

Letošní, již 7. ročník, proběhne ve dnech 16. a 17. května a má tradičně za cíl propagaci cykloturistiky.

Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting