Nejlepší sportovci Pardubicka za rok 2008

9.2.

V Kulturním domě Hronovická se ve čtvrtek 5. února sešli milovníci sportu. Město Pardubice, společně s pardubickou organizací ČSTV, vyhlásilo nejlepší sportovce Pardubicka roku 2008. Ocenění získalo 36 aktivních jednotlivců a družstev. Mimořádné ocenění za celoživotní zásluhy o sport získal pětasedmdesátiletý Václav Vinař, zakládající člen a dlouholetý předseda TJ Sokol Polabiny. Nyní je aktivní ve Sdruženém házenkářském klubu Dubina – Polabiny Pardubice, je místopředsedou Pardubické sportovní organizace ČSTV, členem Krajské rady Pardubického sdružení ČSTV a členem Sportovní komise Rady města Pardubic.   Základní podmínkou pro výběr nejlepších sportovců Pardubicka je členství v tělovýchovné a sportovní organizaci či občanském sdružení na území Pardubického regionu. Dalším podstatným kritériem je umístění na předních místech na mistrovstvích světa, Evropy nebo České republiky, ve světových pohárech, olympijských hrách a v dalších prestižních soutěžích v hodnoceném roce. V Pardubicích působí v současnosti zhruba 80 sportovních oddílů a sdružení, zastřešujících na 30 druhů sportů. Organizátoři již tradičně obdrželi desítky nominací a jejich snahou proto bylo ocenit nejlepší sportovce z co nejširšího spektra různých sportů, to jak z řad juniorů, seniorů, zdravých či handicapovaných sportovců.

Další zprávy z kategorie "Sport"

20.6.

Sportovní park Pardubice 2017 - registrace dobrovolníků

Jako dobrovolník budeš poskytovat potřebné informace návštěvníkům parku, asistovat při sportovních stanovištích dětem i dospělým, budeš moci pomáhat se souvisejícími organizačními činnostmi, zkrátka budeš součástí skvělého týmu, který významně pomůže hladkému průběhu tak jedinečného projektu, jakým Sportovní park Pardubice 2017 jednoznačně je!

Sport celý článek
30.1.

Pardubičtí dětští olympionici bodují

Petr Vinduška a Jakub Procházka vybojovali ve svých kategoriích druhá místa a získali tak stříbrné medaile.

19.7.

H.S.H. Vysočina Cup – letos po patnácté

V letošním roce poměří závodníci své síly v lesích na pomezí Českomoravské vrchoviny.

8.4.

Město zkontrolovalo ukotvení branek

Město podle Fraňkové zároveň vyzve správce všech ostatních městských sportovišť k podobné kontrole.

4.9.

Večerní bruslení, tentokrát v barvě modré

Sraz účastníků bude jako obvykle na parkovišti u ČEZ arény, kde bude start i cíl projížďky.

28.6.

Krajská mládež na olympiádě válí. Má stříbro v hodu oštěpem i plavání

Velmi blízko k bronzové medaili měl Aleš Balcar (ročník 2003) v závodě na 200 metrů volný způsob. Rovněž čtvrté místo obsadil v kategorii chlapců ročník 2005 Dominik Houf v polohovém závodě na 200 metrů, v závodě na 200 metrů volný způsob skončil pátý. Pátá místa obsadily také Karolína Teplá (2004) v závodě na 100 metrů znak a Tereza Čabanová v polohovém závodě na 200 metrů.

Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting