Přebor ČR Minibike 40: slzy a radost

3.9.

V sobotu 1. září 2007 se na motodromu v Pardubicích konal Přebor České republiky Minibike 40, jehož hlavním pořadatelem byl AMK Hořice, v motocyklové branži známý a uznávaný svojí dlouholetou zkušeností. Páteční hodně zatažená obloha s valícími se mraky a sobotní ranní déšť poznamenaly nervozitou jezdce, trenéry, mechaniky i organizátory podniku a zčásti se projevily na průběhu volných tréninků a tréninku kvalifikačního. Když se kolem sobotního poledne začalo nebe protrhávat a mezi kupami oblačnosti zasvítilo čas od času teplé letní slunce, vše začalo nasvědčovat, že na týmy jezdců i početné návštěvníky čeká pěkné minibikové odpoledne. A tak se i stalo. Vlastní sportovní klání odstartovala třída Junior A, reprezentovaná nejmladšími závodníky ve věku od 7 do 9 let. V ní zvítězil jeden z favoritů, brněnský jezdec Michal Kárný, před stávajícím mistrem Evropy Davidem Krulišem a Michalem Kolkem. V kategorii Junior B (10 – 12 roků) obsadil první místo jezdec „Racing Pešek“ Miroslav Popov před loňským mistrem Evropy Martinem Marxem a třetím Radkem Sokolem z AMK Brno. Doslova fatální smůla se lepila na paty vicemistru Evropy, pardubickému jezdci Tomáši Vavroušovi v kategorii Senior MINI (jezdci starší 13 let). Po několika smolných pádech, které zvládl celkem s přehledem, musel vlastní závod z technických důvodů předčasně ukončit a nezabodoval. Senior MINI ovládli hořičtí závodníci, když první místo vybojoval Ladislav Chmelík, druhé Jakub Novák a krásné třetí pořadí obsadil slovenský závodník Pavol Mihalkovič. Třída Senior OPEN (bikeři starší 14 let věku) se odehrála pod taktovkou brněnských borců, kteří obsadili v podobě Radima Rosického a Michala Rydzi první a druhé místo, post třetí vybojoval hořický Matouš Kořínek. Pořadí v kategorii Czech Senior OPEN (dospělí) určovali Moravané – první místo Petr Kbelec, druhá příčka Pavel Roháč a bronz pro Libora Vavrečku. Rekord v podobě nejrychlejšího kola v závodě dosáhl Míra Popov, když jeho stroj dokázal obkroužit pardubický motodrom v průměrné rychlosti nad 59 kilometrů v hodině. Za tento husarský kousek byl hořickým pořadatelem odměněn DVD-přehrávačem. Sezonu minibiků čekají tento rok ještě dva důležité podniky, a to v Brně 15. září a Českých Budějovicích 29. září tohoto roku.

Další zprávy z kategorie "Sport"

10.5.

Netradiční běh má 2 starty a 1 cíl

„Startuje se z obou měst najednou a účastníci se setkávají v polovině celkové trasy v Čeperce, kde je čeká vyhodnocení a přátelské popovídání při občerstvení,“ říká organizátor Hradubického běhu Petr Hochman.

Sport celý článek
22.8.

Pasos hlásí: „Na PVP jsme připraveni“

Pardubická Krtkova aréna bude již v příštím týdnu hostit Pohár vítězů pohárů evropských zemí (PVP) v softballu mužů.

1.4.

První letošní pardubické bruslení

a bezpečnou jízdu bruslařů pardubickými ulicemi budou jako vždy dohlížet strážníci městské policie Pardubice.

29.6.

Lanový park v České Třebové láká

Lanové centrum se nachází ve Ski areálu Peklák v krásném prostředí lesa.

5.9.

Už nejsem věčně druhý trenér, ulevil si Říha

Miloš Říha doufá, že po vítězství v Tipsport Cupu snad ze sebe sejmul nálepku věčně druhého trenéra.