Nejlepší mladí chemici jsou ze ZŠ Npor. Eliáše

22.2.

V pátek 18. února se v aule Univerzity Pardubice konalo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika. Soutěž pořádala Střední průmyslová škola chemická ve spolupráci s Pardubickým krajem již počtvrté, letos se soutěžního klání zúčastnilo 1002 žáků z 35 základních škol v Pardubickém kraji. Během slavnostního odpoledne bylo odměněno dvacet nejúspěšnějších řešitelů testů. Výsledkovou listinu opanovali žáci ze ZŠ Nadporučíka Eliáše v Pardubicích, kteří obsadili jedenáct z dvaceti prvních míst. Kateřina Smítalová z této školy se také stala absolutní vítězkou soutěže a za své znalosti a dovednosti získala notebook, který ji usnadní další studia. Na druhém místě se umístil Josef Švestka ze ZŠ a MŠ Červená Voda a vyhrál Apple iPod Touch, třetí příčka patřila Liboru Pochobradskému ze ZŠ Nadporučíka Eliáše, který vysoutěžil vodotěsný fotoaparát. „Pardubice jsou s chemií tradičně spjaty, mladí lidé, kteří se zajímají o chemii, jsou pro nás nadějí, že tato tradice nebude porušena. Touto soutěží jsme chtěli žáky upozornit na potřebnost a zajímavost chemie“, říká o soutěži Miroslava Katzerová, ředitelka Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích. Soutěž jednotlivců byla hlavní kategorií, nebyla však kategorií jedinou. Celé třídy se mohly zapojit do Soutěže o nejlepší chemický projekt na téma voda. V projektové soutěži zvítězila ZŠ Závodu Míru, která připravila nejzajímavější prezentaci na zadané téma. Protože za dobrými výsledky žáků stojí také jejich učitelé, byl vyhlášen rovněž Nejlepší učitel chemie, který získal první místo na základě úspěšnosti svých svěřenců. Vítězem se tak stal Petr Císař ze ZŠ Nadporučíka Eliáše, jehož žáci byli celkově nejúspěšnější a získali největší počet bodů. Soutěž je pořádána v rámci projektu Rozvíjení zájmu žáků o studium chemie, tento projekt je podporován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Mladým chemickým nadějím předávali ceny a diplomy zástupci partnerů soutěže, kterými byly Pardubický kraj, Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice, společnosti Paramo, Synthesia, Lučební závody Kolín a Explosia, Výzkumný ústav organických syntéz, dreamlabel.cz, Lanové centrum Pardubice, Svaz chemického průmyslu České republiky, Léčebné Lázně Bohdaneč, město Pardubice a knihkupectví Helios.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

15.4.

Univerzita Pardubice seznámí žáky s vědou a technikou přímo na dvorech škol

Záchranáři je naučí první pomoci a na modelu v životní velikosti jim vysvětlí, jak probíhá reálný porod. Kromě toho se žáci naučí rozeznávat ochranné prvky bankovek a zjistí, že ty české patří mezi nejlépe chráněné bankovky na světě,“ popisuje ukázky demonstrací koordinátorka akce Věda a technika na dvorech škol Ing. arch. Iva Svobodová.

Vzdělání celý článek
10.11.

Univerzita si připomíná události listopadu 1989

Hlavní program probíhá v pátek 13. listopadu a ve středu 18. listopadu proběhne vyhlášení výsledků 57. ročníku sportovních soutěží o Standartu rektora a nejlepších sportovců univerzity v akademickém roce 2014/2015.

25.3.

Doktor Kilbride pohovoří o Keni

Doktor Philip L. Kilbride působí v letním semestru tohoto roku jako hostující pedagog na Katedře sociálních věd.

28.1.

Den otevřených dveří na Fakultě chemicko-technologické UP

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice pořádá v úterý 29. ledna den otevřených dveří.

5.5.

Letošní páté TECHNOhrátky zavedou školáky do Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí

V orlickoústecké automobilní škole se žáci ze sedmi vybraných základních škol budou během dopoledního programu postupně seznamovat s těmito šesti obory: silniční doprava, autotronik a autoelektrikář, průmyslové ekologie, karosář, automechanik a autolakýrník. Následně v nich budou také plnit dovednostní soutěžní úkoly.