Doprava

foto pardubiceRozvoj Pardubic a okolí již dnes není rozhodně závislý pouze na železnici jak tomu bylo před sto lety. Město se světem spojuje také osobní i nákladní letecká doprava.V blízké budoucnosti se uvažuje o napojení na dálniční síť a zajímavou myšlenkou je i splavnění Labe až do Pardubic, což by znamenalo připojení na evropskou síť vodních cest.

Pardubice jsou velmi dobře dopravně dostupné, jsou významným železničním uzlem. Vzdálenost od Prahy je pouhých 104 km. Výhodou je i přítomnost letiště.

Jak se k nám dostanete?

 • Letecké spojení a služby letiště najdete na www.airport-pardubice.cz.
 • Železniční i autobusová spojení můžete vyhledat na www.omio.cz
 • Flixbus autobusy

  Z Prahy vlakem

  Přibližně každou hodinu odjíždí z Hlavního i Masarykova nádraží v Praze vlaky směřující na Pardubice. Cesta trvá hodinu a 10 minut až hodinu a půl dle typu vlaku. Pardubické nádraží má jako první v republice bezbariérový systém. Handicapovaní návštěvníci města se tak mohou bez problémů pohybovat po celém nádraží, je jim umožněn snadný nástup i výstup z vlaku.

  Z Prahy autem

  Po dálnici D11 na Poděbrady, dále na Kolín, Týnec nad Labem, Chvaletice, Přelouč - a jste v Pardubicích. Pro jízdu po českých dálnicích je potřeba mít dálniční známku. Tu můžete zakoupit např. u čerpacích stanic, na České poště či na hraničním přechodu. Známky pro automobily do 3,5 tun jsou rozděleny na desetidenní za 100,- Kč, měsíční za 200,- Kč a roční za 800,- Kč

  Doprava v Pardubicích

  Je zajištěna trolejbusy a autobusy Dopravního podniku města Pardubic, orientační plán linek MHD, seznam linek a další najdete na www.dpmp.cz.

  Dopravní podnik města Pardubic provozuje 22 linek městské hromadné dopravy, z toho 8 trolejbusových o celkové délce 203 km. Jeho 77 autobusů a 66 trolejbusů MHD najezdilo v roce 2002 celkem 6,1 miliónů kilometrů a přepravilo 31,3 miliónů osob.

Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting