Pardubické hudební jaro 2019

Hudební Pardubické hudební jaro 2019

Mezinárodní festival Pardubické hudební jaro zahájí slavnostním koncertem již 11. března 2019
Pardubice bývají někdy označovány přídomkem „město sportu“. Krajská metropole ležící na soutoku Labe a Chrudimky by si však stejnou měrou zasloužila být považována za město kultury, neboť i tomuto oboru lidské činnosti se zde v nebývalé míře tradičně daří. Východočeské divadlo patří k nejnavštěvovanějším scénám v České republice, pevné místo zaujímá přes půl století Komorní filharmonie Pardubice, 15 let si získává srdce posluchačů vynikající komorní soubor Barocco sempre giovane. V široké paletě kulturních akcí, které jsou ve městě a jeho okolí nabízeny uměnímilovnému publiku, zaujímá nezastupitelné místo Mezinárodní festival Pardubické hudební jaro. Působí zde
také desítky skvělých amatérských uskupení, opomenout nelze ani pardubickou tradici uměleckého školství.                   
     
41. Mezinárodní festival Pardubické hudební jaro 2019 připomene životní jubilea dvou významných českých hudebních skladatelů – východočeských rodáků: 90 let od narození Petra Ebena a  60 let od úmrtí Bohuslava Martinů, dále výročí 100 let hudebního školství v Pardubicích, 50 let činnosti Komorní filharmonie Pardubice a 40. výročí založení Konzervatoře Pardubice.
Východní Čechy jsou nejen rodištěm světově proslulých hudebních skladatelů, ale také místem působení mnoha prvotřídních interpretů, jejichž začátky jsou spojeny s uměleckými školami v Pardubicích. 41. ročník PHJ zahájí Slavnostním koncertem  v Sukově síni Domu hudby v pondělí 11. března 2019 PKF – Prague Philharmonia se světově proslulým hornistou Radkem Baborákem v roli dirigenta a sólisty současně, umělcem, který začínal svými prvními hudebními krůčky právě na zdejší „lidušce“. Také jméno tenoristy Petra Nekorance, který  ještě nedávno studoval zpěv na pardubické konzervatoři, již dnes představuje ve světě pojem. Stejná škola vychovala i většinu členů souboru Barocco sempre giovane, rezidenčního souboru festivalu.
21 festivalových symfonických i komorních koncertů a operních představení se letos uskuteční v koncertních sálech, divadlech a památkových objektech v Pardubicích, Chrudimi, Vysokém Mýtě, Heřmanově Městci, Přelouči a v Sezemicích. Účinkovat budou: PKF – Prague Philharmonia, Komorní filharmonie Pardubice, Janáčkova filharmonie Ostrava, Hradišťan a Katta, operní soubor Divadla F. X. Šaldy Liberec, Český filharmonický sbor Brno, Melody Makers Ondřeje Havelky, Barocco sempre giovane, Cappela Mariana, Musica Bohemica Praha, Pavel Haas Quartet, Prague Cello Quartet, Lobkowicz trio, pěvci Gabriela Beňačková, Simona Šaturová a Petr Nekoranec, skladatel a houslista Henning Kraggerud, klavírista Lukáš Vondráček, varhaníci Emmanuel Arakélian, Kateřina Chroboková a Michaela Káčerková, Marek Eben – umělecký přednes a další.
Kromě předních domácích hudebních těles a sólistů se během letošního ročníku festivalu představí také umělci ze Spojených států, Francie, Norska, Peru a Slovenska.

Zaslat tuto akci emailem
více zde: https://www.pardubickehudebnijaro.cz/?fbclid=IwAR2WOj6a_QfJcO_z9TxPE0gRsdmyXJktiZcRvCxEcbCEkKNUCbDzEkq3LIs
11.3.2019 - 5.5.2019

Vybrané akce z kategorie "Hudební":

Hudební Majáles Pardubice 2020

Majáles Pardubice 2020

Dva dny Majálesového veselí v Pardubicích!

12:00 15.5.2020 - 30.11.1999 Cihelna - Pardubice

Hudební Čochtan vypravuje Tip!!!

Čochtan vypravuje Tip!!!

Hudební komedie na motivy muzikálu V + W Divotvorný hrnec.

19:00 6.1.2020 - 6.1.2020 VČD Pardubice

Hudební National Geographic: Symfonie našeho světa

National Geographic: Symfonie našeho světa

Spojení krásné přírody a symfonického orchestru, to vše vás čeká 15. prosince 2019.

15.12.2019 - 15.12.2019 budova ČSOB Pojišťovny Pardubice

Hudební Advent s IRENOU BUDWEISEROVOU Tip!!! Vyprodáno!!!

19:00 17.12.2019 - 17.12.2019 Malá scéna ve dvoře Pardubice

Hudební Mňága a Žďorp

Mňága a Žďorp

Kultovní kapela let devadesátých na české scéně i hudebně vyzrálá parta, která má dodnes hodně co nabídnout

20:00 14.12.2019 - 30.11.1999 Žlutý pes Pardubice
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting