Zprávy

2.4.

Srdíčko bude mít novou kuchyň

Týden před tím, než město Pardubice uzavřelo kvůli invazi nového koronaviru své mateřské školy, začala v té na Dubině rekonstrukce kuchyně. Během čtyř měsíců projde stravovací provoz mateřinky Srdíčko v ulici Luďka Matury kompletní rekonstrukcí, která město přijde na více než sedm milionů korun.

Společnost celý článek
2.4.

V boji s virem pomáhají i dobrovolní hasiči

V Pardubicích pomáhají radnici v boji s novým koronavirem jednotky dobrovolných hasičů tří městských obvodů. V noci dezinfikují místa, kde se ve dne pohybuje více lidí, v dne rozvážejí roušky a respirátory kam je třeba.

Společnost celý článek
2.4.

Královéhradečtí vodohospodáři dali nemocnici půl milionu na plicní ventilátor, přes milion pak mezi sebou vybralo vedení a dodavatelé

Královéhradecká fakultní nemocnice v pátek 27. března 2020 dostala od skupiny Veolia - hlavního akcionáře vodohospodářské společnosti Královéhradecká provozní a.s.(KHP) půl milionu korun na nákup plicního ventilátoru. Zároveň se improvizovaně dohodl management vodohospodářů na rychlé sbírce na ochranné prostředky pro zdravotníky a během hodiny se tak sešlo dalšího 1,2 milionu.

Společnost celý článek
1.4.

Nudě odzvonilo. Mimořádná soutěž TECHNOhrátek „Řemeslo doma“ zapojila kreativitu školáků v domácím prostředí

Dozvědět se, že škola není, to zní nejprve každému školákovi jako skvělá zpráva. Ale když se nemůže potkávat s kamarády a sedí už několikátý den doma, tak už to najednou taková sláva není, neboť se plíživě vkrádá dlouhá chvíle. Organizátoři projektu TECHNOhrátky Pardubického kraje se proto rozhodli zpestřit dětem současnou odluku od školních lavic. Vyhlásili kreativní soutěž na téma „Řemeslo doma“, která je určena žákům druhého stupně základních škol v celém regionu a rovněž žákům středních odborných škol zapojených do TECHNOhrátek 2020 po dobu trvání nouzového stavu z důvodu zamezení šíření epidemie koronaviru.

Společnost celý článek
1.4.

V Pardubické nemocnici je potvrzeno 15 nakažených koronavirem. Nezbytná péče zůstává zachována

Nákaza koronavirem se nevyhnula ani Pardubické nemocnici. K úterní osmé hodině večerní bylo potvrzeno devět nakažených zaměstnanců nemocnice a šest pacientů. V karanténě je v tuto chvíli přibližně 140 osob s tím, že postupně probíhá jejich testování. Nezbytná péče zůstává i přes okamžitě přijatá opatření zachována.

Zdraví celý článek
1.4.

Ze schválnosti jsou přečiny s trestní sazbou až tři roky vězení.

Pokud nesouhlasíte s verdiktem vyřízení reklamace vaší věci, není na místě jakkoliv útočit na zaměstnance prodejny. O tom už se osobně přesvědčil pětasedmdesátiletý muž z Ústí nad Orlicí.

Společnost celý článek
1.4.

Kraj připravuje pozemky pro dašický přivaděč na D35

Pardubický kraj chce mít co nejdříve připravené pozemky pro výstavbu přivaděčů na budovanou dálnici D35. Při jejich výkupu se musí vyrovnávat i se závazky původních majitelů.

Společnost celý článek
31.3.

Město zrušilo soutěž o Dynamo

Rada města Pardubic dnes bez náhrady zrušila nabídkové řízení, jehož vítěz měl získat podíl v akciové společnosti Hockey Club Dynamo Pardubice. O podíl v klubu usilovali dva zájemci, Vladimít Pitter prostřednictvím Sportovní investiční a.s. a podnikatel Petr Dědek. Město bude s oběma dál jednat o možné spolupráci.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting