Cestování

3.4.

Počasí rekonstrukci Dělnické přeje

Mírné počasí letošního předjaří vyhovuje stavbařům pracujícím na rekonstrukci Dělnické ulice v Černé za Bory. Firmy působící v této průmyslové oblasti nedočkavě čekají, až se zhruba za půl roku tato komunikace, důležitá pro jejich obslužnost, otevře. Již dnes je na polovině ulice patrné, kudy povedou chodníky a téměř hotové je veřejné osvětlení. Brzy začne i rekonstrukce tělesa vozovky.

Cestování celý článek
3.4.

Socha Chemika bude nově dohlížet u univerzitního kampusu

Kovová plastika Chemika, která byla od roku 1978 umístěna na Palackého třídě, se přesune před Fakultu chemicko-technologickou (FChT) Univerzity Pardubice. Jejím vlastníkem navíc již není město Pardubice, jak tomu bylo doposud, ale nejstarší fakulta Univerzity Pardubice, která toto umělecké dílo z ateliéru akademického sochaře Luboše Moravce obdržela od radnice formou daru.

Cestování celý článek
26.3.

Pardubice vyvěsily vlajky podpory

České vlajky, jako symbol poděkování a podpory všem záchranářům, bojujícím v první linii s koronavirem, se v těchto dnech objevily na pardubických domech.

Cestování celý článek
25.3.

Hradecká radnice pomůže podnikatelům během nouzového stavu

Vládní opatření, která byla přijata s vyhlášením nouzového stavu v souvislosti s šířením koronaviru COVID-19, výrazně omezila provoz celé řady restaurací, obchodů či firem v Hradci Králové. Vedení města nyní připravuje návrh forem pomoci živnostníkům a drobným podnikatelům, radní dnes zastupitelům doporučili pro tento účel vytvořit speciální fond ve výši deseti milionů korun. Rada města současně schválila, že po dobu nouzového stavu město v odůvodněných případech nebude uplatňovat sankce a úroky z prodlení plateb za nájem bytových a nebytových prostor a pozemků.

Cestování celý článek
20.3.

COVID-19 – souhrn informací na jednom místě

Kromě řady režimových opatření v našich nemocnicích na stránce COVID-19 naleznete rovněž důležité kontakty či odkazy nebo informace preventivního charakteru. Stránka bude průběžně aktualizována podle vývoje epidemiologické situace.

Cestování celý článek
19.3.

Pardubice zajistí hlídání dětí pracovníků IZS

Pardubičtí rodiče, bez jejichž práce se společnost v současné epidemiologické situaci neobejde, budou mít od čtvrtka 19. března o starost méně. Město podle opatření hejtmana Pardubického kraje zajistí v době, kdy jsou uzavřeny mateřské i základní školy, ve svých zařízeních nezbytnou péči o jejich děti ve věku od tří do deseti let.

Cestování celý článek
19.3.

Nový Bydžov a Prasek spojí cyklostezka za více než 14 milionů

Stavební firma SOVIS CZ a.s. začala 21. ledna 2020 práce na dlouho připravované stezce pro pěší a cyklisty, která má vést podél silnice II/324 a spojí obce Nový Bydžov a Prasek. “Stezka má být dlouhá necelých 2500 m, široká bude 2,5 metru a termín dokončení je 15. září 2020. Od předání staveniště jsme vytyčili trasu, provedli vrty geologického průzkumu pro vznik 11 metrové ocelové lávky a o poloviny února se pak začaly kácet stromy a křoviny, které musely cyklostezce ustoupit,” říká k zahajovacím pracím stavbyvedoucí František Jetmar ze společnosti SOVIS CZ a.s.

Cestování celý článek
11.3.

Velké nemocnice i praktici dostanou respirátory a roušky nejpozději v pátek. FN HK má nyní zásoby zhruba na dva týdny.

Náměstek ministra zdravotnictví Radek Policar na zasedání senátního Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku v úterý 10. března ujistil senátory, že velké nemocnice a praktičtí lékaři dostanou nejpozději v pátek dodávku respirátorů a roušek. „Je to velmi důležité. Ve FN HK máme nyní zhruba 2.000 respirátorů, což je více než nula, ale je to zásoba zhruba na dva týdny současného provozu. Na potvrzení, že s dodávkou ochranných pomůcek můžeme počítat, jsem netrpělivě čekal,“ řekl po zasedání výboru senátor prof. MUDr. Jaroslav Malý CSc., který je zároveň náměstkem ředitele Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting