Autostop skončil znásilněním

15.10.

Autostop skončil znásilněním

 Dvě dívky se v sobotu okolo 4. hodiny ráno potřebovaly dostat na vlakové pardubické nádraží, stopovaly, ale řidič se spolujezdcem je odvezli jinam, než ony samy chtěly. Jedné se podařilo včas vystoupit, druhá jela dál a byla znásilněna. Během krátké doby kriminalisté oba podezřelé vypátrali. 


Vše začalo před nejmenovaným barem v centru města. Dívky nastoupily do tmavého vozidla, řekly, kam chtějí, ale ihned poznaly, že jedou na druhou stranu. Dožadovaly se zastavení, ale marně. Jedné se na lesní cestě podařilo vystoupit, druhá v autě zůstala. Po samotném aktu, který vykonali oba dva muži, dívku v lese „vysadili“ a odjeli pryč.
 
Po neznámých mužích v tmavé „Audině“ či „Passatu“ (jak dívky uvedly) policisté hned začali pátrat. Vůz brzy nalezli. Poblíž místa, kde byl zaparkován, překvapili i jednoho podezřelého. Ten se k výše popisovanému skutku doznal, ale neztotožňuje se s tím, že by sex proběhl proti vůli oznamovatelky. Druhý podezřelý, který se měl dopustit totožného jednání, byl zadržen o několik hodin později. I jeho výpověď víceméně potvrzuje popisovaný děj až na to, že by s pohlavním stykem dívka hrubě nesouhlasila. To že ji v lese nechali, považují za zcela normální.
 
Vzhledem k tomu, že pravděpodobně oba cizinci ve věku 28 a 21 let využili situaci, kdy oběť byla ovlivněna alkoholem a bála se klást aktivní odpor, ačkoliv se sexem nesouhlasila, jsou oba obviněni z trestného činu znásilnění v 1 a 2 odstavci, písmene b), kde jim hrozí dvou až desetiletý trest odnětí svobody.
 
Jsou případy, které běžně nezveřejňujeme, ale tentokrát chceme zejména mladým lidem na reálném případu ukázat, na jak „tenký led“ se při stopování po zábavě na diskotéce mohou dostat.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

4.12.

Na dětském oddělení a oddělení dětské chirurgie Pardubické nemocnice odstartoval již třetí ročník výtvarné soutěže BasketMalování.

Soutěž bude probíhat do konce února 2016 opět ve čtyřech kategoriích – do 6, do 10, do 15 a do 18 let. V každé z nich budou oceněny tři nejlepší obrázky, které vybere porota, a jejich autoři získají věcné ceny. Pro vítěze budou opět připraveny dresy pardubického klubu.

Cestování celý článek
24.8.

Odstraňování následků povodní v dopravě

Do 17. září mohou stavební firmy překládat nabídky na opravu lokálního poklesu vozovek.

Cestování celý článek
1.11.

Silničáři finišují přípravy před zimou. Dvě třetiny materiálu jsou už ve skladech.

Silničáři udržující v zimě silnice I. tříd v okresech Ústí nad Orlicí a Svitavy dokončili přípravy na zimu. “V září jsme zfinalizovali plán zimní údržby pro letošní rok.

Cestování celý článek
18.8.

Předposlední srpnový týden bude ve znamení silnic

Investorem je Pardubický kraj, který získal finanční prostředky na spolufinancování i z evropských zdrojů a státního rozpočtu.

Cestování celý článek
6.4.

Nerespektoval dopravní značení

Souhrou okolností okolo nehody projížděl lékař a také policista Krajského ředitelství Pardubického kraje, kteří poskytli nezbytnou první pomoc do příjezdu rychlé záchranné služby.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting