Avízo: Studenti Fakulty restaurování vystaví své grafiky v unikátním prostoru

28.5.

Avízo: Studenti Fakulty restaurování vystaví své grafiky v unikátním prostoru

Vážené kolegyně, vážení kolegové, rádi bychom vás upozornili, na výstavu s názvem Grafika mezi námi, která představí práce studentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice. Výstava nabídne průřez základními grafickými technikami ve volných kopiích i ve vlastní tvorbě, ale také možnost seznámit se s principy grafiky formou výtvarného hraní v galerijní animaci, které si mohou návštěvníci sami vyzkoušet. Výstavu fakulta otevře v unikátním prostoru tzv. Červené věže, která je současně Muzeem restaurování a historických technologií. Muzeum slouží k prezentaci školních sbírek historických technologií architektury, uměleckých řemesel a knižní kultury. Krátkodobé tematické expozice jsou zaměřeny na vybrané problémy restaurátorských zásahů, na poznání materiálů, staré umění zobrazující architekturu či stará řemesla, časté jsou výstavy výtvarných prací regionálních výtvarníků. Červená věž je jediným pozůstatkem opevnění tzv. Nového města z doby kolem roku 1490. Nazývá se podle zbarvení lámané opuky, z níž byla vystavěna. Zděná část věže spolu se zastřešením dosahuje výšky cca 18 metrů. V polovině 90. let 20. století byla zrekonstruována, interiér věže z roku 1995 je dílem akad. arch. Mikuláše Hulce a Ing. arch. Evy Antošové. Z ochozu v nejvyšším patře se z výšky 15 metrů nabízí výhled na arkády litomyšlského zámku, Klášterní zahrady a historické centrum Litomyšle. Věž, která je součástí areálu Fakulty restaurování, jedné ze sedmi fakult Univerzity Pardubice, bude v letní sezóně přístupná veřejnosti v  pracovní dny 9 - 15 h, o víkendech (15. června - 8. září) 10 - 17 h. 
KDY: čtvrtek 30. 5. 2019 od 17:00 - vernisáž výstavy, termín konání výstavy od 31. 5. do 8. 9. 2019 
KDE: Červená věž v areálu Fakulty restaurování Univerzity Pardubice, Jiráskova 3, Litomyšl 

Další zprávy z kategorie "Cestování"

26.2.

V Pardubické nemocnici se bude konat 18. pracovní setkání Makulárního klubu a vedle přednášek opět nabídne i videopřenosy operací.

Podobně jako v minulých letech je do dopoledního programu 18. pracovního setkání Makulárního klubu zařazen videopřenos ze dvou operací z operačního sálu do posluchárny s odborným komentářem.

Cestování celý článek
24.11.

16. ročník pardubické Christmas party bude hostit Briana Sanhajiho, Ant Brookse a Skobera!

Headlinery Finlandia main stage bude německý techno kouzelník Brian Sanhaji, který se představí v živém vystoupení, dále majitel respektovaného labelu Groovant music – Ant Brooks a poprvé se v ČR představí ukrajinský Skober! Kromě tria zahraničních hostů zahrají na main stagi í slovenský Toky, Lucca, Džejár, Makarov & Steen a Djka Sionni. Brian Sanhaji live @ Nature One

Cestování celý článek
11.1.

Vánoční stromy z hradeckých náměstí zahřejí pejsky v útulku

Hned po Třech králích, tedy 7. ledna, přijely k dosloužilým vánočním stromům vozy s plošinami a pracovníci městské organizace z nich začali odstrojovat světelné řetězy a dekorace. Dnes už míří stromy k zemi.

Cestování celý článek
5.11.

Tradiční burza škol poskytla nabídky dětem a rodičům

Také v Ideonu střední školy prezentovaly to nejlepší ze své nabídky. A to nejen obory vzdělání či výukové programy, ale také ukázky praktické činnosti a moderní pomůcky zajišťující kvalitní přípravu žáků.

Cestování celý článek
26.9.

IVECO slavnostně předalo sedmnáct autobusů společnosti ICOM transport

Slavnostního ceremoniálu se kromě generálních ředitelů obou společností zúčastnil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, starosta města Miloslav Soušek a další hosté. „Když jdu kolem našeho autobusového nádraží a vidím zde stát autobusy cizí značky, přiznám se, že je mi z toho smutno.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting