Avízo: Studenti Fakulty restaurování vystaví své grafiky v unikátním prostoru

28.5.

Avízo: Studenti Fakulty restaurování vystaví své grafiky v unikátním prostoru

Vážené kolegyně, vážení kolegové, rádi bychom vás upozornili, na výstavu s názvem Grafika mezi námi, která představí práce studentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice. Výstava nabídne průřez základními grafickými technikami ve volných kopiích i ve vlastní tvorbě, ale také možnost seznámit se s principy grafiky formou výtvarného hraní v galerijní animaci, které si mohou návštěvníci sami vyzkoušet. Výstavu fakulta otevře v unikátním prostoru tzv. Červené věže, která je současně Muzeem restaurování a historických technologií. Muzeum slouží k prezentaci školních sbírek historických technologií architektury, uměleckých řemesel a knižní kultury. Krátkodobé tematické expozice jsou zaměřeny na vybrané problémy restaurátorských zásahů, na poznání materiálů, staré umění zobrazující architekturu či stará řemesla, časté jsou výstavy výtvarných prací regionálních výtvarníků. Červená věž je jediným pozůstatkem opevnění tzv. Nového města z doby kolem roku 1490. Nazývá se podle zbarvení lámané opuky, z níž byla vystavěna. Zděná část věže spolu se zastřešením dosahuje výšky cca 18 metrů. V polovině 90. let 20. století byla zrekonstruována, interiér věže z roku 1995 je dílem akad. arch. Mikuláše Hulce a Ing. arch. Evy Antošové. Z ochozu v nejvyšším patře se z výšky 15 metrů nabízí výhled na arkády litomyšlského zámku, Klášterní zahrady a historické centrum Litomyšle. Věž, která je součástí areálu Fakulty restaurování, jedné ze sedmi fakult Univerzity Pardubice, bude v letní sezóně přístupná veřejnosti v  pracovní dny 9 - 15 h, o víkendech (15. června - 8. září) 10 - 17 h. 
KDY: čtvrtek 30. 5. 2019 od 17:00 - vernisáž výstavy, termín konání výstavy od 31. 5. do 8. 9. 2019 
KDE: Červená věž v areálu Fakulty restaurování Univerzity Pardubice, Jiráskova 3, Litomyšl 

Další zprávy z kategorie "Cestování"

11.12.

Prodloužení trolejbusových tratí na obratiště Zámeček a v Trnové a Ohrazenici

Součástí projektu je rovněž úprava měnírny MR 5 Polabiny pro zajištění napájení nové trolejbusové trati. Do Ohrazenice se tak po dvaceti letech vrátí linka č. 13, která sem bude prodloužena místo linky č. 6 z obratiště Polabiny, Sluneční. Končí tím více než 50 let dlouhé období, kdy byla Ohrazenice bez trolejbusové dopravy. Trolejbusy zde jezdily v letech 1964 až 1967.

Cestování celý článek
29.1.

Dívka skončila v nemocnici

Ve čtvrtek odpoledne 24. ledna 2018 se na křižovatce protínající ulice Nádražní a 5. května v Lanškrouně střetlo osobní vozidlo s chodkyní.

Cestování celý článek
30.8.

Pardubicko: dojíždění trvá 45 minut

Pro celých 41,5 % Čechů je důležitá doba, jakou jim denní dojíždění zabere.

Cestování celý článek
13.2.

Lanškrounu vládl styl Mystic Gothic

Témata Kalibr Cupu jsou opravdu různorodá. Letošek byl ve znamení Mystic Gothic, dříve to byl například Egypt, flamenco, živly země, 60. léta nebo disco. Další ročník Kalibr Cupu, který se uskuteční 14. února 2019, se ponese v duchu Moulin Rouge.

Cestování celý článek
11.6.

Na tratě v Pardubickém kraji vyjede další Regionova

Regionova začne od 15. června zajišťovat pravidelné vlakové spoje mezi Chocní a železniční zastávkou Vysoké Mýto město.

Cestování celý článek
9.5.

Test pěší zóny na pardubické třídě Míru

Motorová vozidla a trolejbusy pardubického dopravního podniku dočasně zmizí z části třídy Míru.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting