Avízo: Studenti Fakulty restaurování vystaví své grafiky v unikátním prostoru

28.5.

Avízo: Studenti Fakulty restaurování vystaví své grafiky v unikátním prostoru

Vážené kolegyně, vážení kolegové, rádi bychom vás upozornili, na výstavu s názvem Grafika mezi námi, která představí práce studentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice. Výstava nabídne průřez základními grafickými technikami ve volných kopiích i ve vlastní tvorbě, ale také možnost seznámit se s principy grafiky formou výtvarného hraní v galerijní animaci, které si mohou návštěvníci sami vyzkoušet. Výstavu fakulta otevře v unikátním prostoru tzv. Červené věže, která je současně Muzeem restaurování a historických technologií. Muzeum slouží k prezentaci školních sbírek historických technologií architektury, uměleckých řemesel a knižní kultury. Krátkodobé tematické expozice jsou zaměřeny na vybrané problémy restaurátorských zásahů, na poznání materiálů, staré umění zobrazující architekturu či stará řemesla, časté jsou výstavy výtvarných prací regionálních výtvarníků. Červená věž je jediným pozůstatkem opevnění tzv. Nového města z doby kolem roku 1490. Nazývá se podle zbarvení lámané opuky, z níž byla vystavěna. Zděná část věže spolu se zastřešením dosahuje výšky cca 18 metrů. V polovině 90. let 20. století byla zrekonstruována, interiér věže z roku 1995 je dílem akad. arch. Mikuláše Hulce a Ing. arch. Evy Antošové. Z ochozu v nejvyšším patře se z výšky 15 metrů nabízí výhled na arkády litomyšlského zámku, Klášterní zahrady a historické centrum Litomyšle. Věž, která je součástí areálu Fakulty restaurování, jedné ze sedmi fakult Univerzity Pardubice, bude v letní sezóně přístupná veřejnosti v  pracovní dny 9 - 15 h, o víkendech (15. června - 8. září) 10 - 17 h. 
KDY: čtvrtek 30. 5. 2019 od 17:00 - vernisáž výstavy, termín konání výstavy od 31. 5. do 8. 9. 2019 
KDE: Červená věž v areálu Fakulty restaurování Univerzity Pardubice, Jiráskova 3, Litomyšl 

Další zprávy z kategorie "Cestování"

23.5.

Britská univerzita považuje spolupráci s Univerzitou Pardubice za nejúspěšnější partnerství.

Skupina zahraničních studentů přijela na mezinárodní setkání s českými studenty v rámci programu „Language and Culture Scheme“ a zdrží se na Univerzitě Pardubice do pátku 26. května. Během čtyř dnů absolvují zajímavý poznávací program, který pro ně připravilo Jazykové centrum Univerzity Pardubice i sami pardubičtí vysokoškoláci.

Cestování celý článek
17.9.

Kolokvium ŽELAKTUEL 2007

Pardubice se dočkají modernizace vlakového nádraží a celý region pak zkvalitnění sítě regionálních železničních tratí.

Cestování celý článek
17.6.

Poslední důležité informace k festivalu Svojšice 2015!

Jubilejní 15. a zároveň poslední ročník festivalu Svojšice rozduní svojšický amfiteátr již tuto sobotu 20.6.2015. Přinášíme vám důležité informace a pokyny spojené s návštěvou festivalu, dopravou na festival, ubytováním a samozřejmě i popis veškerých aktivit a služeb, které vám festivalový mejdnan poskytne.

Cestování celý článek
30.1.

Bezpečnost na přechodech hlídají dobrovolníci

V současné době má městská policie čtyři pomocníky, kteří jí pomáhají s usměrňováním dopravy.

Cestování celý článek
28.6.

Karambol na kolech

Na místě mělo dojít k tomu, že jeden z účastníků nezvládl řízení svého jízdního kola a do druhého cyklisty narazil. Podezřelému se zavinění nehody je sice teprve třináct let, ale to ho neomlouvá. Druhý účastník, šestatřicetiletý muž, skončil se svým zraněním v péči lékařů. Alkohol byl u obou cyklistů vylouče

Cestování celý článek
4.4.

Kdy nemusíte volat policisty

Připomínáme účastníkům dopravních nehod základní informace.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting