Avízo: Studenti Fakulty restaurování vystaví své grafiky v unikátním prostoru

28.5.

Avízo: Studenti Fakulty restaurování vystaví své grafiky v unikátním prostoru

Vážené kolegyně, vážení kolegové, rádi bychom vás upozornili, na výstavu s názvem Grafika mezi námi, která představí práce studentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice. Výstava nabídne průřez základními grafickými technikami ve volných kopiích i ve vlastní tvorbě, ale také možnost seznámit se s principy grafiky formou výtvarného hraní v galerijní animaci, které si mohou návštěvníci sami vyzkoušet. Výstavu fakulta otevře v unikátním prostoru tzv. Červené věže, která je současně Muzeem restaurování a historických technologií. Muzeum slouží k prezentaci školních sbírek historických technologií architektury, uměleckých řemesel a knižní kultury. Krátkodobé tematické expozice jsou zaměřeny na vybrané problémy restaurátorských zásahů, na poznání materiálů, staré umění zobrazující architekturu či stará řemesla, časté jsou výstavy výtvarných prací regionálních výtvarníků. Červená věž je jediným pozůstatkem opevnění tzv. Nového města z doby kolem roku 1490. Nazývá se podle zbarvení lámané opuky, z níž byla vystavěna. Zděná část věže spolu se zastřešením dosahuje výšky cca 18 metrů. V polovině 90. let 20. století byla zrekonstruována, interiér věže z roku 1995 je dílem akad. arch. Mikuláše Hulce a Ing. arch. Evy Antošové. Z ochozu v nejvyšším patře se z výšky 15 metrů nabízí výhled na arkády litomyšlského zámku, Klášterní zahrady a historické centrum Litomyšle. Věž, která je součástí areálu Fakulty restaurování, jedné ze sedmi fakult Univerzity Pardubice, bude v letní sezóně přístupná veřejnosti v  pracovní dny 9 - 15 h, o víkendech (15. června - 8. září) 10 - 17 h. 
KDY: čtvrtek 30. 5. 2019 od 17:00 - vernisáž výstavy, termín konání výstavy od 31. 5. do 8. 9. 2019 
KDE: Červená věž v areálu Fakulty restaurování Univerzity Pardubice, Jiráskova 3, Litomyšl 

Další zprávy z kategorie "Cestování"

12.1.

Hasiči o víkendu vytahovali koně z rybníka a vyprošťovali zaklíněnou osobu z havarovaného vozu

K tragické nehodě vyjížděli v pondělí 11. ledna v 5.04 hodin profesionální hasiči z Poličky, Litomyšle i Svitav. Na úseku silnice Střítež – Sebranice narazil řidič s vozem bočně do stromu.

Cestování celý článek
29.1.

Hlasování o Rákosníčkova hřiště v hodnotě 1,5 mil. korun odstartuje 1. února

Společnost Lidl letos postaví dalších deset Rákosníčkových hřišť, čímž završí úspěšný projekt trvající neuvěřitelných osm let. O tom, která města se mohou na hřiště v hodnotě 1,5 mil. korun těšit, rozhodne veřejnost v hlasování, které bude probíhat od 1. do 28. února 2019. Využijete poslední příležitosti a bude mezi deseti vítěznými městy i to Vaše? V Pardubickém kraji se hlasuje o hřiště v Holicích, Chocni, Chrudimi, Moravské Třebové, Pardubicích a Vysokém Mýtě. Stavět dětská hřiště s motivem oblíbené pohádkové postavičky bude Lidl také letos. Ke stávajícím devadesáti přidá dalších deset a tím zakulatí jejich počet na sto. Místa, kde bude stát posledních deset hřišť, však neurčí Lidl, ale obyvatelé měst ve veřejném hlasování. Záleží tedy jen na nich.

Cestování celý článek
12.4.

Studenti-historici z Univerzity Pardubice jedou soutěžit se svými studiemi do Českých Budějovic

Získat potřebné zkušenosti s prezentací i zajímavou položku do životopisu pomůže mladým a talentovaným studentům každoroční konference Historie, která se letos koná 6. a 7. dubna. Představí se na ní postupně celkem 26 studentů z jednotlivých pracovišť zabývajících se historií.

Cestování celý článek
23.5.

Za nezalesnění nezákonně vytěžených pozemků dostala firma I.L.C. tři pokuty v celkové výši 830 tisíc korun

První pokuta ve výši 430 tisíc korun byla uložena za nezalesnění pozemků o ploše 2,18 hektaru v katastru obce Přemyslovice na Prostějovsku. Druhá pokuta ve výši 200 tisíc korun padla za nezalesnění holin o celkové ploše 1,3 hektaru v katastru obce Jaroměřice na Svitavsku. Třetí pokuta, opět se výši 200 tisíc korun, byla za stejné pochybení na lesních pozemcích o ploše 1,2 hektaru v katastru obce Libňatov na Trutnovsku.

Cestování celý článek
23.5.

Ivan Ženatý a Sandra Shapiro vystupovali v rodišti Bohuslava Martinů

enatý, je jedním z předních českých houslistů současnosti, je uznávaným komorním hráčem, sólistou a hudebním pedagogem. Vyrůstal v muzikantské rodině v Podkrkonoší. Jeho hudební kariéra začala již v roce 1982, kdy se zúčastnil finále Čajkovského soutěže v Moskvě. Potom následovaly debuty po celém světě.

Cestování celý článek
28.8.

Vjel na přejezd a teď mu hrozí až tři roky vězení.

K železničnímu přejezdu, který byl právě v rekonstrukci, vyrazil od ulice Sečská.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting