Avízo: Univerzita Pardubice se poprvé představí na Cestovatelském festivalu

6.11.

Avízo: Univerzita Pardubice se poprvé představí na Cestovatelském festivalu

Studenti Univerzity Pardubice se tento týden zapojí do programu Cestovatelského festivalu v Pardubicích. Přednášky studentů ze tří fakult ovládnou čtvrteční a páteční dopoledne na čtyřdenní akci, která vrcholí o víkendu. Univerzita se letos stala poprvé partnerem této akce.

Studentské cestovatelské přednášky zahájí ve čtvrtek už v 9.30 vyprávění o Mexiku a typických oslavách svátku Día de Muertos (Den mrtvých, u nás Dušičky). Svátek v roce 1993 prohlásilo UNESCO za nehmotné kulturní dědictví lidstva. Ještě ten samý den se zájemci vydají s vysokoškoláky také na cestu do Velké Británie.

Ve čtvrtek všechny milovníky cestování studenti Univerzity Pardubice vezmou na cestu po krásách Norska a prozradí jim, jak je možné levně a prakticky cestovat téměř po celém světě vlakem.

Přednášet budou studenti tří fakult univerzity, kteří cestují ve volném čase, ale také v rámci mezinárodní spolupráce školy a projektu Erasmus+. V jejich publiku budou žáci základních a středních škol, a také další zájemci i spolužáci z Univerzity Pardubice.

KDY: 7. a 8. listopadu 2019, 9:30 – 11.30

KDE: Atrium Palác Pardubice, 3. patro - Kongresové centrum

Čtvrtek 7. 11.
9:30 – 10.20 - Lenka Jedličková (Fakulta filozofická) – Mexiko, jeho kultura a svátek Día de Muertos
10:30 – 11.20 - Andrea Oborníková (Fakulta filozofická) – Londýn a Velká Británie

Pátek 8. 11.
9:30 – 10.20 - Petr Vnenk (Dopravní fakulta Jana Pernera) - Jak cestovat po světě vlakem
10:30 – 11.20 – David Pulford (Fakulta ekonomicko-správní) – přírodní krásy Norska

Celý program akce najdete zde: https://www.cestovatelskyfestival.cz/festival-pardubice

Budeme se na vás těšit!

Další zprávy z kategorie "Cestování"

2.8.

Září bude opět patřit svátku koní

„Pro Pardubice je předsednictví velkou ctí, už dnes se připravujeme na rok 2019, kdy naše město ponese putovní titul Evropské město koní a jako takové se bude prezentovat. K oslavě dne koní a kvalifikačnímu dostihu pro Velkou pardubickou pod záštitou Euro Equus přibydou za dva roky jistě další akce přibližující či propagující tradici chovu koní,“ řekl primátor Charvát.

Cestování celý článek
30.8.

Přijďte si do AFI Paláce pro fotografii s podpisem Lucie Bílá

Fanoušci a příznivci Lucie Bílé a sběratelé autogramů se mohou těšit nejen na její podpisy, ale například také na její fotografii s věnováním.

Cestování celý článek
2.11.

Dopravní podnik města Pardubic uzavřel v Plzni kontrakt na dodávku patnácti nových trolejbusů Škoda 30 Tr SOR

Na trase těchto linek se nachází mnohá zdravotnická zařízení, která využívají občané s omezenou schopností pohybu a orientace, ale také velká nákupní centra a historicky nejstarší trolejbusová linka zajíždí až do sousedních Lázní Bohdaneč.

Cestování celý článek
22.9.

Kampaň na pomoc obětem trestných činů míří do 40 měst České republiky

Kampaň je součástí projektu „Proč zrovna já?“, který pomáhá obětem trestných činů již dva roky. Za tu dobu poradci pomohli celkem 5 890 klientů a uspořádali celkem 12 757 konzultací.

Cestování celý článek
28.7.

DPMP spustil dobíjení karet přes internet

Dopravní podnik města Pardubic spustil v rámci zkvalitňování svých služeb možnost dobíjení Pardubických karet přes internet.

Cestování celý článek
28.6.

Karambol na kolech

Na místě mělo dojít k tomu, že jeden z účastníků nezvládl řízení svého jízdního kola a do druhého cyklisty narazil. Podezřelému se zavinění nehody je sice teprve třináct let, ale to ho neomlouvá. Druhý účastník, šestatřicetiletý muž, skončil se svým zraněním v péči lékařů. Alkohol byl u obou cyklistů vylouče

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting