Březen patří čtenářům!

20.2.

Březen patří čtenářům!

 Pravidelně v březnu se knihovníci a knihovnice z více než 400 knihoven po celé ČR snaží čtenáře obzvlášť potěšit. Na tento měsíc totiž připadá celostátní akce vyhlašovaná Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR s názvem BŘEZEN MĚSÍC ČTENÁŘŮ. Letošní devátý ročník se opět snaží přispět k rozvoji čtenářství a čtenářské gramotnosti. Do této kampaně se se svými akcemi a novinkami zapojila i Krajská knihovna v Pardubicích. 
Novinky ve službách
Hotově, nebo kartou? Tak tuhle otázku mohou od 1. března slýchat čtenáři krajské knihovny. Pro pohodlnější využívání služeb budou moci nově využívat terminálu pro bezhotovostní platby, který je nainstalován v prostoru recepce. V průběhu března se čtenáři dočkají i další novinky – turistické vizitky. „Turistická vizitka má formu samolepky, na níž jsou fotografie a základní údaje z konkrétního turisticky atraktivního místa. Jejich sběratelé si je lepí do tzv. turistických deníků, a vytváří si tak album z cest. Vzhledem k tomu, že je naše knihovna situována do třech historických domů, dostávali jsme podněty k pořízení této vizitky opakovaně. Pro případy, že by se někdo přímo u nás rozhodl vizitky sbírat, jsme objednali i pár deníků," komentuje novinku ředitelka krajské knihovny Radomíra Kodetová.
Na jaké akce přijít?
Březen by nebyl březnem bez populární akce pro děti Noc s Andersenem. Ta se letos ponese v duchu Rychlých šípů, čímž si připomeneme 80. výročí těchto kreslených příběhů. Účastníci by si své místo měli zarezervovat u knihovnic na dětském oddělení. Kapacita míst je totiž omezená. Podmínkou přijetí přihlášky je nejméně půlroční registrace čtenáře v knihovně. A protože v březnu jde primárně o čtenáře, dojde také na vyhlášení vítěze ankety Čtenář roku. „Letos hledáme v řadách našich nejmenších čtenářů a jedním ze stěžejních kritérií bude například počet jeho výpůjček za uplynulý rok nebo třeba to, zda se zapojuje do našich aktivit a doprovodných programů," shrnuje vedoucí dětského oddělení Jitka Kyclová. 
Čtenáři všech věkových kategorií se pak mohou zapojit do fotosoutěže "Knihovna objektivem čtenářů" a vyhrát poukaz do knihkupectví. Podrobná pravidla budou zveřejněna na webových stránkách knihovny. 
A ani v tomto měsíci nebudou chybět pravidelné akce. 220. výročí narození Otce národa Františka Palackého si připomeneme 27. 3. od 17 hodin v pořadu Hezky česky s docentem Vladimírem Koblížkem. Hudební poslechový pořad 12. 3. od 16 hodin přiblíží osobnost a dílo skladatele Clauda Debussyho. Na historickou exkurzi láká 1. část dvoudílného povídání o Janu Lucemburském, které se v univerzálním sále knihovny uskuteční 15. 3. od 17 hodin. O dalších březnových akcích se dočtete na www.kkpce.cz.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

8.12.

Dnes byla spuštěna Seznam.cz Panorama Pardubicím a dalším 6 městům kraje

Na jeden klik se mohou lidé přesunout také do Slatiňan, kde Seznam.cz Panorama poskytuje výhled na původní renesanční Zámek Slatiňany, nebo do Chrudimi na virtuální procházku po Resselově náměstí. Za zmínku i pár kliknutí navíc jistě stojí také krásná budova Základní školy Přelouč na Masarykově náměstí a novorenesanční budova Městské knihovny, která se nachází hned vedle školy.

Cestování celý článek
8.1.

Na Cihelně by mělo být regulované parkování

Systém regulace parkování s vyhrazeným stáním pro rezidenty, abonenty a smíšeným systémem parkování má zabezpečit dostatek parkovacích možností pro rezidenty, kteří jsou doma v určitých známých časech během dne a týdne stejně jako pro návštěvníky této oblasti, jež ve většině případů potřebují parkovat, když stálí obyvatelé této oblasti jsou pryč.

Cestování celý článek
15.2.

K rozhodnutí soudu: Kdo ochrání záchranáře?

Zasahující člen Horské služby byl odvolacím soudem uznán spoluvinným za srážku na sjezdovce.

Cestování celý článek
19.7.

S budoucí vizí Rozárky pomohou městu mladí architekti, soutěž město vyhlásí už za pár dní

Soutěž, která je nyní vyhlašována pro mladé architekty, by měla přinést nejen neotřelé nápady jak lokalitu řešit, ale očekáváme od ní i nápady, které by mohly zaujmout investory. Ti by městu pomohli s realizací vhodného a kultivovaného využití tohoto jedinečného místa Hradce Králové. Oslovit mladé architekty s touto zajímavou úlohou má i druhý význam, a to přilákat je tvořit do Hradce Králové, jako do města s dlouholetou tradicí kvalitní architektury a urbanismu.

Cestování celý článek
9.3.

Calendarium Regina nabídne pro každého něco

Vrcholem vzpomínkových akcí k výročí bitvy bude přelom června a července s mezinárodní konferencí, odhalením pomníku u Střezetic a ukázkou bitevní scény na Chlumu. Zajímavou akcí vhodnou k návštěvě bude v červenci i šampionát Evropy závodů vozítek s pedály na Eliščině nábřeží.

Cestování celý článek
21.5.

Kraj investuje ze svého miliony do silnic

Dalších deset milionů korun měla správa a údržba silnic kraje se zapojením prostředků od Státního fondu dopravní infrastruktury ve schváleném investičním plánu. Z krajského rozpočtu jsme již uvolnili přes čtyři miliony, k tomu po projednání zastupitelstvem přidáme dalších 13 milionů korun navíc,“ upřesnil hejtman Netolický.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting