Centrum Pardubic bude patřit běžcům a cyklistům

20.4.

Centrum Pardubic bude patřit běžcům a cyklistům

Centrum Pardubic bude patřit běžcům a cyklistům

V centru Pardubic se v příštím týdnu uskuteční dvě tradiční sportovní akce. Ve středu 25. dubna bude patřit historické centrum běžcům, účastníkům 10. ročníku Pardubické devítky, ve čtvrtek 26. dubna samotný střed města cyklistům účastnícím se 37. ročníku Memoriálu Josefa Křivky. Zejména ve čtvrtek odpoledne tak bude výrazně omezena automobilová doprava v centru Pardubic. Třída Míru, Masarykovo náměstí, Sukova třída a náměstí Republiky se mezi 16:00 a 20:15 promění v silniční okruh pro účastníky cyklistického kritéria. Pro automobilovou dopravu bude uzavřena třída Míru. Také Masarykovo náměstí bude, s výjimkou městské hromadné dopravy a vozů integrovaného záchranného systému, patřit pouze cyklistům. Na Sukově třídě a náměstí Republiky bude okruh pro cyklisty vytvořen na straně přivrácené k centru města. Automobilová doprava bude vedena obousměrně v opačném směru, tedy v pruzích směřujících od Zelené brány k ČEZ aréně. Doporučená objízdná trasa uzávěry náměstí Republiky vede ulicí Hradeckou, Bělehradskou, Kpt. Bartoše a Palackého. Okruh 10. ročníku Pardubické devítky, která se poběží 25. dubna, povede z Pernštýnského náměstí, Pernštýnskou a Zámeckou ulicí přes Příhrádek pod zámek a kolem něj Tyršovými sady na Sukovu třídě a pod Zelenou bránou zpět do Pernštýnského náměstí. Ulice v historickém centru proto budou mezi 14:00 a 20:00 uzavřeny, podél Sukovy třídy a části náměstí Republiky atleti poběží po cyklostezce a po chodníku.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

12.2.

Rozbitou silnici v Nechanicích nahradí nová vozovka

Oprava komunikace druhé třídy bude stát téměř 70 milionů korun.

Cestování celý článek
2.6.

Plameny Rockfest vedle tvrdé muziky a ohnivé show okoření i propichovací Fly High Tribe suspension show

První ročník festivalu rockové a metalové muziky Plameny Rockfest v oblíbeném svojšickém areálu nabídne vedle netradičních metod tetování skutečně kvalitní hudební nářez a jak název přehlídky napovídá, také skvělou ohnivou show s pyro efekty a doprovodným fireshow programem.

Cestování celý článek
16.9.

Je to třetí největší investice v historii kraje

Pardubický kraj se snaží být dobrým správcem svého majetku a zároveň se snaží co nejvíce ulehčit život svým občanům.

Cestování celý článek
10.3.

Kvéhradecká nábřeží oživí letos i devět akcí podpořených městemrálo

Všechny akce zařazené do cyklu Královéhradecká nábřeží jsou podrobně popsány na webové stránce www.nabrezihk.cz. První z akcí, kterou je Nábřeží vysokých škol, se uskuteční už 21. dubna na Tylově nábřeží a na náplavce. Ve spolupráci s hradeckými vysokými školami ji pořádá město prostřednictvím odboru kultury, sportu a cestovního ruchu.

Cestování celý článek
29.3.

Zájem na modernizaci trati vedoucí do Pardubic potvrdili i městští zastupitelé

Memorandum k uskutečnění projektu modernizace železniční trati Hradec Králové – Pardubice je výrazem zájmů obou krajů i krajských měst podpořit tento investiční záměr Správy železniční a dopravní cesty spočívající především ve zkrácení jízdní doby, zvýšení bezpečnosti a spolehlivosti provozu, zmírnění vlivu nepravidelností v dopravě a ve zkvalitnění železniční dopravní cesty.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting