Česko jede a kraj pomáhá přeznačit dálkové cyklotrasy

7.5.

Česko jede a kraj pomáhá přeznačit dálkové cyklotrasy

Krajský radní pro sport, cestovní ruch a volnočasové aktivity René Živný dnes spolu se starostou Svitav Davidem Šimkem a zástupci Klubu českých turistů projel dálkovou cyklotrasu č. 24 nazývanou Svitava, a to v úseku z České Třebové do Letovic v Jihomoravském kraji. Je to jedna z dálkových cyklotras vedoucích Pardubickým krajem, které mění trasu a značení v rámci projektu Česko jede.


     „Chceme společně zjistit, co ze základní infrastruktury nám chybí k tomu, abychom umožnili bezpečný průjezd cyklistů na této cyklotrase a abychom mohli tuto novou spojku mezi Pardubickým a Jihomoravským krajem nechat proznačit,“ řekl radní. Zástupci měst Česká Třebová a Svitavy sdělili, že tato trasa je připravená, město Svitavy ještě řeší nejlepší průjezd městem. Na území Jihomoravského kraje se v současnosti buduje základní infrastruktura cyklotrasy a průjezdy kritickými úseky. „Vyznačení bude provedeno ve spolupráci s Jihomoravským krajem a budeme se snažit zároveň vyřešit i logo a oficiální název cyklotrasy,“ dodal radní. Trasa č. 24 vede z České Třebové přes Svitavy do Blanska, kde se napojuje na cyklotrasu EUROVELO 9 Balt – Jadran (z Gdaňsku do Pula v délce 1 930 km), na území Pardubického kraje je téměř 48 kilometrů.


     Pardubickým krajem vede celkem pět dálkových cyklotras, jedná se ještě o č. 2 Labskou stezku, č. 14 (Hrádek nad Nisou - Liberec – Hradec Králové – Ústí nad Orlicí – Lanškroun – Zábřeh na Moravě), č. 18 (Hlinsko – Choceň – České Petrovice) a č. 22 Hřebenovka.


     Labskou stezku přeznačil za finanční podpory Pardubického kraje Klub českých turistů vloni, takže nyní se jede po č. 2 téměř od pramene Labe až do Hamburku. „Snažíme se o dobudování cyklostezky Mechu a perníku mezi Pardubicemi a Hradcem Králové, která je součástí Labské stezky, snad se to v dohledné době podaří,“ konstatuje Živný.


     Letos po letní sezóně kraj plánuje nechat přeložit a přeznačit část dálkové cyklotrasy č. 18 do uzlu Orlického cyklo & in-line království (úsek Choceň – Žamberk). „Cílem této změny je převést cyklisty ze silnic na vybudované cyklostezky, tím zvýšit jejich bezpečnost a zároveň jim umožnit jet malebným údolím podél meandrující Tiché Orlice. Zkuste se po nich projet také a uvidíte, že se tam vrátíte!“ doporučil radní.


     Propagaci dálkových cyklotras bude mít na starosti evropský projekt Cesty krajinou, který připravuje mapové průvodce, mobilní aplikace a webové stránky v několika jazykových mutacích.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

14.7.

Další policejní vozidlo s radarem uvedeno do provozu

Řidiči se s ním budou moci potkat na frekventované silnici I/35, která prochází celým naším krajem, ale i na dalších rizikových silničních tazích nejen na Svitavsku.

Cestování celý článek
19.1.

Až se léto na Lanškrounských rybnících zeptá

Protože žádnou dotaci město nezískalo, mohlo se zdát, že je na dlouhou dobu osud areálu zpečetěn.

Cestování celý článek
18.5.

Nová dárková karta obchodního centra Palác Pardubice

Navíc si pro vás obchodní centrum připravilo speciální akci a rozdává 300 000 Kč na nákupy ve svých obchodech. Stačí od 13. do 31. května nakoupit alespoň za 3 000 Kč a vyzvednout si v infostánku kartu v hodnotě 300 Kč na další nákup. Kompletní pravidla a více informací o dárkové kartě najdete na www.palacpardubice.cz.

Cestování celý článek
6.11.

Avízo: Univerzita Pardubice se poprvé představí na Cestovatelském festivalu

Studenti Univerzity Pardubice se tento týden zapojí do programu Cestovatelského festivalu v Pardubicích. Přednášky studentů ze tří fakult ovládnou čtvrteční a páteční dopoledne na čtyřdenní akci, která vrcholí o víkendu. Univerzita se letos stala poprvé partnerem této akce.

Cestování celý článek
5.11.

Policie hledá svědky události

K události došlo již 22. října kolem osmé hodiny ráno ve Svitavách na ulici Lanškrounská. Řidič vystupoval z vozu ve chvíli, kdy na bicyklu projížděla 61letá žena. Dveře dodávky se tak patrně dotkly řídítek. Muž za volantem chtěl ochotně pomoci, nicméně dotyčná v tu chvíli žádnou bolest nepociťovala a proto si šel každý svou cestou. Jenže pár hodin na to musela žena vyhledat lékařské ošetření. Utrpěla totiž zranění na pravé ruce.

Cestování celý článek
31.1.

V Evropském spolkovém domě bylo noční vloupání

Bylo to však pouze pracovník ostrahy krajského úřadu, který oznámil na linku tísňového volání výskyt podezřelého muže s železnou tyčí v ruce, který vnikl do budovy Evropského spolkového domu.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting