Chystáte se na houby či do přírody? Policisté vám zde dají několik užitečných rad.

1.8.

Chystáte se na houby či do přírody? Policisté vám zde dají několik užitečných rad.

V souvislosti s pondělní pátrací akcí po 73leté seniorce z Hradce Králové, která byla na houbách v lesích na pomezí Pardubického a Královéhradeckého kraje jsme se rozhodli napsat několik užitečných rad jak pro houbaře, tak pro turisty či sportovce, kteří se vydávají do přírody…
Pokud se pohybujete v nepřehledném terénu, v lesích nebo v polích s vysokým porostem, policisté radí:
je vždy dobré být minimálně ve dvojici
vybírejte si místa, která znáte, kde se prostorově orientujete
sdělte někomu z rodiny, kam se chystáte
a asi nejdůležitější rada je – berte si s sebou nabitý mobilní telefon, neboť ten vám v případě vyhlášení pátrací akce může „zachránit život“; policisté mohou pomocí něj najít místo vašeho výskytu; pro seniory jsou užitečným pomocníkem mobilní telefony s tzv. SOS tlačítkem  - jako je například ZDE v odkaze; tyto mobilní telefony v případě zmáčknutí tísňového tlačítka automaticky odešlou SMS zprávu až na pět telefonních čísel; pokud někdo obdrží tuto tísňovou zprávu, může zavolat zpět a vysílající mobilní telefon automaticky hovor přijme a přepne ho na hlasitý reproduktor, což je výhoda v případě, že osoba, která o pomoc žádala, již není schopna hovor přijmout sama
dalším užitečným pomocníkem je i aplikace „Záchranka“, kterou leze stáhnout zdarma do dotykových mobilních telefonů a kterou využití nejen senioři, ale všichni, kteří potřebují především zdravotnickou pomoc
Pátrací akce, o které se hovořilo  v úvodu, dopadla dobře, paní byla zhruba po šesti hodinách, co se rozešla s rodinou nalezena živá a zdravá. Do akce muselo být nasazeno velké množství policejních hlídek jak z Pardubického tak z Královéhradeckého kraje. Jednalo se jak o policisty z obvodních oddělení, tak z pohotovostně eskortního oddělení, psovodi, policisté z cizinecké policie a samozřejmě vedoucí důstojníci, kteří celou pátrací akci koordinovali. Ke vzletu byl připraven i policejní vrtulník.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

24.7.

Aplikace Zlepšeme Česko slaví rok, desítky tisíc lidí pomáhají řešit problémy doma i na cestách

Celonárodní mobilní aplikace Zlepšeme Česko slaví rok a data o jejím užívání ukazují, že si lidé na digitální komunikaci se samosprávami rychle zvykají. Aplikaci pro hlášení problémů, kterou může člověk využívat kdekoli po republice, využívá již přes 50 000 aktivních občanů. Ti samosprávám pohodlně nahlásili již desítky tisíc problémů ze svého okolí a přispívají tak k lepšímu životu nejen v místech, kde žijí. Hlášení ze Zlepšeme Česko již přímo do svých obecních systémů odebírá na 150 samospráv, ostatním jsou podněty přeposílány dispečerem.

Cestování celý článek
9.12.

Herci připravili dětem v nemocnici mikulášskou nadílku

Tradiční návštěva tentokrát přišla s mírným zpožděním v průběhu pondělního dopoledne. Ale nic to neubralo na radosti všech hospitalizovaných dětí, za nimiž přišli na dětské oddělení, oddělení dětské chirurgie a infekční oddělení, a také na trošce strachu těch zřejmě „zlobivějších“ při pohledu na čerta.

Cestování celý článek
20.6.

Paqrdubický kraj požaduje dva jednatele společnosti Oredo

Na rozdíl od něj Královehradecký kraj navrhuje mít pouze jednoho jednatele, jeho zastupitelé o tom budou jednat příští týden.

Cestování celý článek
21.4.

Hřebečský tunel bude od 22. dubna uzavřen

Uzavírka platí pro veškerý provoz kromě vozidel integrovaného záchranného systému. Obousměrná objízdná trasa bude vedena po silnici č. III/368 26 (původní silnice I/35, která byla opuštěna po dokončení tunelu).

Cestování celý článek
15.3.

Stát zahájil stavbu prvního úseku D35 z Opatovic do Časů

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo ve čtvrtek 14. března výstavbu dálnice D35 v úseku Opatovice nad Labem – Časy. Dálnice D35 je plánována v trase Jičín – Hradec Králové – Olomouc – Lipník nad Bečvou a po dokončení bude s celkovou délkou přes 200 kilometrů druhou nejdelší dálnici v ČR. D35 je také v celé svojí délce součástí globální sítě TEN-T evropských dopravních koridorů.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting