Cyklobusy jsou v našem kraji v provozu každý víkend až do konce září

30.7.

Cyklobusy jsou v našem kraji v provozu každý víkend až do konce září

Již mnoho let je možné na území Pardubického kraje využít několika linek cyklobusů, které zájemce o (cyklo)turistiku zavezou do atraktivních míst kraje i za jeho hranice.  Tento způsob trávení volného času je stále populárnější, proto Pardubický kraj v letošní sezóně prodloužil trasu cyklobusu z Holic do Orlických hor a vyjet lze už z Pardubic. Cyklobusy jsou v provozu každý víkend až do konce září.


     „Všechny cyklobusy jsou součástí systému integrované regionální dopravy (IREDO) a cena za přepravu kola je 20 Kč bez ohledu na vzdálenost,“ říká náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Jaromír Dušek. K tomu přidává i praktické rady pro cestující: „Při cestách na delší vzdálenost se vyplatí zakoupit jednodenní síťovou jízdenku v ceně 160 korun, která platí po celý den pro neomezené cestování cyklobusem a všemi autobusy a vlaky v systému IREDO. Pokud cestují dva dospělí a až tři děti, vyplatí se skupinová síťová jízdenka za 260 korun. Na jednu jízdenku lze tedy využít cyklobus pro cestu tam i zpět a všechny další vlaky a autobusy zařazené v systému IREDO.“ A kam se můžete cyklobusem z našeho kraje vydat?
 
Cyklobus Železné hory
V 8.45 vyjíždí z pardubického autobusového nádraží cyklobus, do kterého lze nastoupit ještě na Zborovském náměstí (8.53), v Chrudimi (9.10) či Slatiňanech (9.20) a nechat se vyvézt do oblasti Železných hor. Vystoupit lze třeba v Trhové Kamenici, odkud je to kousek na Veselý kopec. Autobus dále pokračuje přes Zubří, kde se nachází rozhledna, do Horního Bradla a dále k Sečské přehradě. Koncová stanice je až na Hoješíně, takže lze vystoupit na kterémkoli místě v Seči. Zpět se vrací v 17.25 z Hoješína a v 17.35 ze Seče, přičemž do Chrudimi přijede v 18.34 a v Pardubicích končí v 18.55. Jízdní řád lze najít zde:
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L650555_131215_137861.pdf.
 
Cyklobus Českomoravským pomezím
Již 8. sezonu lze každý pátek, sobotu a neděli až do konce září vyjíždět linkovým autobusem uzpůsobeným pro převoz jízdních kol na trasu po turisticky atraktivních místech na pomezí Čech a Moravy. Cyklisté i pěší turisté tak mohou poznávat nejen krásy pěti historických měst Českomoravského pomezí, tedy Litomyšle, Moravské Třebové, Poličky, Svitav a Vysokého Mýta, ale také dalších zajímavých míst, jako jsou zámek v Nových Hradech, Hřebečské důlní stezky, Toulovcovy maštale, rozhledna na Kozlově nebo zřícenina hradu Cimburk. Jízdní řád cyklobusu lze najít zde:
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L680019_131215_137891.pdf.
 
Cyklobusy do Orlických hor
Do Orlických hor míří několik linek cyklobusů z Pardubického kraje. Žhavou novinkou je prodloužení linky 660146 (viz: http://portal.idos.cz/Data/pdf/L660146_140531_145829.pdfaž do Pardubic. Každou sobotu a neděli tak je možno v 7 hodin odjet z autobusového nádraží, nebo v 7.10 přistoupit na Dubině, v 7.15 v Sezemicích nebo v 7.35 u školy v Holicích a pokračovat přes Rychnov nad Kněžnou do Rokytnice v Orlických horách, na Mezivrší či na Šerlich. V Rychnově je přitom možné přestoupit na cyklobus do Deštného v Orl. horách a na Šerlich. Z hor se cyklobus vrací okolo 16. hodiny a do Pardubic přijede v 18.30.

Ve stejný čas, jako z Pardubic (v 7.00), odjíždí cyklobus linky 660141 (viz: http://portal.idos.cz/Data/pdf/L660141_140401_144313.pdf) i z Chocně. Pokračuje přes Rychnov nad Kněžnou a Deštné v Orl. horách na Šerlich.

     Také z východní části kraje lze cyklobusem cestovat do Orlických hor. Z Jablonného nad Orlicí vyjíždí spoj v 7.40, zastavuje v Letohradě (8.00), Lukavici (8.20), Žamberku (8.40) a Kunvaldě (8.55) a dále pokračuje přes Rokytnici v Orl. horách a Mezivrší na Šerlich (viz:
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L660143_140401_144314.pdf)
 
Cyklobusy na Králicko
Na Králicko směřují dvě autobusové linky, na kterých lze přepravovat jízdní kola. Ta první vyveze turisty na Suchý vrch. Autobus přitom vyjíždí z Kostelce nad Orlicí, pokračuje přes Žamberk (7.45), Lukavici (7.50), Letohrad (8.10), Mistrovice (8.20) a Jablonné nad Orlicí (8.40). Po dojezdu na Suchý vrch sjede do Červené Vody, odkud se v 9.45 mohou na tento vrchol vydat i (cyklo)turisté z Kralicka. Odpoledne se autobus vrací v 17.30 ze Suchého vrchu, takže jej lze využít i pro návraty např. z pěších výletů (viz:
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L660144_140401_144315.pdf).
     Druhá linka je vedena z Litomyšle (6.45) přes Ústí nad Orlicí (7.20), Českou Třebovou (7.40), Lanškroun (8.10), Čenkovice (8.40) rovněž na Suchý vrch a dále přes Králíky až na Dolní Moravu na úpatí Kralického Sněžníku. Autobus lze využít i pro návrat zpět, neboť z Dolní Moravy vyjíždí v 16.45, z Králík v 17.00 a ze Suchého vrchu v 17.10 (viz:
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L680948_131215_139970.pdf)

Další zprávy z kategorie "Cestování"

7.2.

Radní Kroutil: koncepce nestačí, musí být naplněna konkrétními činy

Dosavadní kroky vlády a prosazované zákony v parlamentu jsou však v rozporu s tímto dokumentem.

Cestování celý článek
15.9.

V Moravské Třebové na Knížecí louce otevřeli novou cyklostezku

Lokalita Knížecí louka prošla za poslední rok zásadní proměnou. Neudtržovaná zanedbaná lada, která tvořila na jižní straně hranice intravilánu města nevyužitou plochu, se změnila po revitalizaci na biocentrum s nově vybudovaným ekotopem pro nové, či staronové druhy živočichů, s obnoveným korytem Třebůvky.

Cestování celý článek
26.6.

Na našich železnicích budou od září jezdit vlaky Interpartner

Soupravy InterPanter jsou určeny pro elektrifikované tratě. Skříň je lehké integrální stavby z velkoplošných hliníkových profilů. Oproti klasickým „železným“ skříním se sníží hmotnost vozidla a současně se prodlouží jeho životnost. Rychlý nástup a výstup cestujících umožňují široké dvoukřídlé vstupní dveře.

Cestování celý článek
30.3.

Divadelní bál tentokrát v rytmu swingu

Zavzpomínáme na komedii Hoří, má panenko! a zatančíme si na hity let šedesátých v bloku nazvaném Co se do Panenky nevešlo. K tanci vyzvou i herci v plesovém „rychlokurzu swingu“. A před půlnocí se parket zavlní v moderním rytmu, protože zahraje a zazpívá Michal Hrůza a jeho KAPELA HRŮZY. Tradičně bohatá tombola je už samozřejmostí,“ prozrazuje program dramaturgyně Jana Uherová.

Cestování celý článek
30.10.

Kam nevyjíždět bez zimních pneumatik?

Použití zimních pneumatik může být nahrazeno použitím sněhových řetězů, pokud je vozovka pokryta souvislou vrstvou sněhu.

Cestování celý článek
24.9.

Od slibů k činům. Kraj uvolnil prvních pět milionů na záchranu Larischovy vily

Společně s vypálenou obcí Ležáky patří Larischova vila v Pardubicích mezi významné memento nacistických zločinů z období druhé světové války. Pardubický kraj se již před časem zavázal pomoci Československé obci legionářské s její záchranou a zpřístupnění veřejnosti. Na základě schváleného memoranda se kraj zavázal pomoci částkou 15 milionů korun. Uvolnění prvních pěti milionů korun v pondělí schválila krajská rada.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting