Dálniční oddělení bez dálnice. Policisté budou hlídkovat na přetížené I/35

12.7.

Dálniční oddělení bez dálnice. Policisté budou hlídkovat na přetížené I/35

 Jejich revírem je silnice I/35 a sídlí ve Vysokém Mýtě. Řeč je o policistech, kteří slouží na oddělení dálniční policie, jež bylo otevřeno za účasti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, krajského ředitele policie Jana Švejdara a dalších hostů. V současné době na oddělení pracuje devět policistů, ale v plánu je postupné navyšování kapacity až na počet 27 míst.

„Paradoxem je, že dálniční oddělení máme, ale dálnice nám stále chybí, byť se silnice I/35 hustotou dopravy často dálnici podobá. Věřím však, že i v tomto se posouváme a stavba dálnice D35 by mohla v prvních úsecích začít do dvou let,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Otevření tohoto oddělení je součástí snahy o zvýšení bezpečnosti na celé trase I/35, která je druhou páteřní trasou tranzitu východ – západ a je ve své stávající podobě přetížena. V minulosti jsme udělali celou řadu opatření a do budoucna chystáme vybudování takzvaných střídavých třípruhů, které povedou ke zrychlení dopravy na rovinatých úsecích,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Při výkonu služby policisté užívají vozidlo značky Škoda Octavia v civilním provedení s radarem pro měření rychlosti jízdy, které je určeno pro skrytý dohled na komunikaci. Radar byl pořízen z daru Pardubického kraje s finanční podporou měst Pardubice, Holice, Litomyšl, Moravská Třebová a Svitavy. Radar umožňuje měření obou směrů z místa i za jízdy, při překročení rychlosti automaticky vyhotoví fotografii, která obsahuje data: směr jízdy, naměřenou rychlost, datum a čas měření. Na oddělení je pro výkon služby přiděleno i služební vozidlo téže značky Škoda Octavia v barvách policie. Nyní probíhají jednání o posílení vozového parku o služební motocykl a tudíž i jednostopý dopravní prostředek budou mít v dohledné době možnost policisté využívat v rámci služby na silnici č. I/35.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

17.12.

Domov na hradě Rychmburk se dočká nejen nové střechy

S opravami také souvisí omezený vjezd vozidel na nádvoří hradu. Termín dokončení stavby je naplánován na 31. května 2015.

Cestování celý článek
21.5.

Univerzita volného času, kterou pořádá pro veřejnost Fakulta filozofická Univerzity Pardubice, tentokrát o počátcích sociální péče.

Fakulta chce zájemcům z řad veřejnosti představit dějiny lidské civilizace v celé jejich šíři a současně prezentovat humanitní vědní obory vyučované na Fakultě filozofické v Pardubicích.

Cestování celý článek

Do literární soutěže krajské knihovny se zapojilo přes 200 mladých autorů

Žáci základních škol i studenti středních škol mají každý rok možnost se zúčastnit literární soutěže O pardubický pramínek. Tentokrát se zapojilo 215 mladých literátů z 51 škol. „Máme radost, že se soutěž dostala i za hranice kraje, neboť dorazily příspěvky například z Písku, Sedlčan, Prahy, Prostějova a dalších měst. Pochopitelně nás zájem škol i samotných autorů velice těší. Je to důkaz, že mezi mladou generací je spousta nadějných literátů, pro které účast v soutěži má určitý smysl,“ dodává hlavní organizátorka soutěže Hana Cihlová.

Cestování celý článek
29.5.

Seminář o moderních trakčních systémech na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice

Seminář pořádá Katedra elektrotechniky, elektroniky a zabezpečovací techniky v dopravě Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice.

Cestování celý článek
22.1.

Parkovací dům OBC Balustráda je v provozu

Parkovací dům, který je v provozu již od pondělí 12. ledna 2009, má nainstalován automatizovaný parkovací systém.

Cestování celý článek
6.1.

Zábradlí u Orlice už také zeje novotou

Zbylé úseky zábradlí lemujícího řeku Orlici jsou již moderní a z ocelových trubek. Po dohodě s památkáři bude letos pouze provedeno ošetření vybraných pasáží zábradlí v této lokalitě.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting