Další etapa integrovaného dopravního systému byla spuštěna

15.12.

Další etapa integrovaného dopravního systému byla spuštěna

Další etapa integrovaného dopravního systému byla spuštěna

V neděli 14. prosince spustil Pardubický kraj druhou etapu rozšiřování integrovaného dopravního systému Pardubického kraje (IDS Pk). Tato etapa zahrnuje území okresu Chrudim a její spuštění bylo vázáno k celostátním změnám jízdních řádů právě ke dni 14. prosince 2008. Co to znamená pro cestující? Tarifní systém se změní z kilometrického na zónový, dojde k úpravě ceníku jízdného, bude možné využívat čipovou kartu s elektronickou peněženkou nebo časovým kuponem a to i u dalších dopravců zapojených v systému IDS Pk. Cestující mají možnost využívat i městskou hromadnou dopravu (MHD) Chrudim, MHD Pardubice a železniční dopravu, a to vždy za určitých podmínek. V souvislosti se změnou tarifu je důležité upozornit na existenci takzvaných hraničních zastávek, které řeší problém krátkých přeshraničních jízd, tedy jízd mezi dvěma zónami. Cestující při cestě z této zastávky a do ní platí pouze cenu jedné zóny. První etapa začala v únoru letošního roku integrací území okresu Pardubice s vazbou na města Hradec Králové a Chrudim zapojením dopravců Connex Východní Čechy (dnes Veolia Transport Východní Čechy) a ČSAD Ústí nad Orlicí. V počátku se systém vylaďoval až do dnešní stabilní podoby. Dnes se velké oblibě těší především časové kupony 30denní a 90denní. Kompletní informace o IDS Pk naleznete na webovém portálu www.idspk.cz. A pokud budete mít jakoukoliv připomínku, dotaz, požadavek či námět vztahující se k IDS Pk, neváhejte kontaktovat pracovníky oddělení dopravní obslužnosti Pardubického kraje (466 026 348, 466 026 366, 466 026 368).

Další zprávy z kategorie "Cestování"

29.3.

Zájem na modernizaci trati vedoucí do Pardubic potvrdili i městští zastupitelé

Memorandum k uskutečnění projektu modernizace železniční trati Hradec Králové – Pardubice je výrazem zájmů obou krajů i krajských měst podpořit tento investiční záměr Správy železniční a dopravní cesty spočívající především ve zkrácení jízdní doby, zvýšení bezpečnosti a spolehlivosti provozu, zmírnění vlivu nepravidelností v dopravě a ve zkvalitnění železniční dopravní cesty.

Cestování celý článek
5.1.

Hasiči v Pardubickém kraji zasahovali od pondělního rána u několika dopravních nehod.

Meteorologové varují před namrzajícími dešťovými přeháňkami i během úterý. Jezděte opatrně, abyste se vrátili domů bez nehody.

Cestování celý článek
22.3.

Tragicky skončil střet dvou vozidel v Jevíčku

Řidič druhého vozu Peugeot Boxer utrpěl lehčí zranění a byl ošetřen na místě. Na místo byl povolán i vrtulník Letecké záchranné služby, který nakonec odletěl prázdný.

Cestování celý článek
30.1.

Lidl potěší děti v dalších 10 městech. Hlasování o Rákosníčkova hřiště v hodnotě 1,5 mil. korun odstartuje 1. února

Dětská hřiště staví Lidl již šest let. Za tu dobu vzniklo po celé republice 79 Rákosníčkových hřišť v celkové hodnotě 118,5 milionů korun.

Cestování celý článek
17.4.

Studenti „elektrotechny“ představili automat na míchání koktejlů i elektroudírnu

Na prezentaci s názvem „Elektronika je všude kolem nás“ byl k vidění například prototyp automatický nápojový automat, na kterém se s pomocí tabletu vybere konkrétní míchaný nápoj a automat podle předem nastavené receptury daný koktejl připraví sám. Studenti přišli také s elektronicky řízenou udírnou, chytrým zrcadlem nebo automat na malování velikonočních kraslic.

Cestování celý článek
7.4.

Investiční akce v dopravě

Průtah obcí v délce necelý jeden kilometr by měl být končen ještě v letošním roce.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting