Další etapa integrovaného dopravního systému byla spuštěna

15.12.

Další etapa integrovaného dopravního systému byla spuštěna

Další etapa integrovaného dopravního systému byla spuštěna

V neděli 14. prosince spustil Pardubický kraj druhou etapu rozšiřování integrovaného dopravního systému Pardubického kraje (IDS Pk). Tato etapa zahrnuje území okresu Chrudim a její spuštění bylo vázáno k celostátním změnám jízdních řádů právě ke dni 14. prosince 2008. Co to znamená pro cestující? Tarifní systém se změní z kilometrického na zónový, dojde k úpravě ceníku jízdného, bude možné využívat čipovou kartu s elektronickou peněženkou nebo časovým kuponem a to i u dalších dopravců zapojených v systému IDS Pk. Cestující mají možnost využívat i městskou hromadnou dopravu (MHD) Chrudim, MHD Pardubice a železniční dopravu, a to vždy za určitých podmínek. V souvislosti se změnou tarifu je důležité upozornit na existenci takzvaných hraničních zastávek, které řeší problém krátkých přeshraničních jízd, tedy jízd mezi dvěma zónami. Cestující při cestě z této zastávky a do ní platí pouze cenu jedné zóny. První etapa začala v únoru letošního roku integrací území okresu Pardubice s vazbou na města Hradec Králové a Chrudim zapojením dopravců Connex Východní Čechy (dnes Veolia Transport Východní Čechy) a ČSAD Ústí nad Orlicí. V počátku se systém vylaďoval až do dnešní stabilní podoby. Dnes se velké oblibě těší především časové kupony 30denní a 90denní. Kompletní informace o IDS Pk naleznete na webovém portálu www.idspk.cz. A pokud budete mít jakoukoliv připomínku, dotaz, požadavek či námět vztahující se k IDS Pk, neváhejte kontaktovat pracovníky oddělení dopravní obslužnosti Pardubického kraje (466 026 348, 466 026 366, 466 026 368).

Další zprávy z kategorie "Cestování"

22.3.

Tragicky skončil střet dvou vozidel v Jevíčku

Řidič druhého vozu Peugeot Boxer utrpěl lehčí zranění a byl ošetřen na místě. Na místo byl povolán i vrtulník Letecké záchranné služby, který nakonec odletěl prázdný.

Cestování celý článek
26.7.

Zájem o autovlaky letos vzrostl, do června je využilo přes 6 500 motoristů

Autovlaky jsou dobrou alternativou pro motoristy, kteří si chtějí cestou na Slovensko odpočinout a v cílové stanici rovnou vyrazit vlastním vozidlem na cesty.„Každý den vypravujeme dva páry nočních spojů, mezi Prahou a Popradem a mezi Prahou a Košicemi. Další autovůz je na denním expresu Košičan, který jezdí z Prahy do Košic a zpět,“ říká Martina Katanská z Oddělení produktů a kvality ČD. „Přepravujeme osobní automobily do maximální výšky 2 metry a maximální hmotnosti 2,5 tuny včetně nákladu. Pokud jde o motocykly nebo motocykly s postranním vozíkem, jejich maximální délka je 3,8 metru. Čtyřkolky z bezpečnostních důvodů nepřepravujeme.“ Například řidič automobilu do výšky 1,6 metru zaplatí za jednu cestu z Prahy do Košic i s lůžkovým příplatkem do třímístného kupé 72,40 EUR, tedy podle aktuálního kurzu asi 1905 korun. Každý další spolucestující v autě pak 32 EUR, tedy zhruba 842 korun.

Cestování celý článek
20.5.

Autobus plný dětí havaroval nedaleko Hlinska

. Zraněné si do péče převzala zdravotnická záchranná služba, která je převezla do nemocnice. Na místo byl vyslán náhradní autobus pro děti z 2. a 3. tříd ZŠ, které cestovaly na plavání.

Cestování celý článek
28.11.

Betlémy z tří staletí v muzeu v Poličce: nejstarší vznikl před 130 lety, nejrozlehlejší má sedm metrů

Součástí vánoční výstavy a času adventu jsou i dílničky pro malé i velké návštěvníky. V sobotu 3. 12. 2016 od 13.00 – 15.00 hod. se v betlémskou stáj i postavy svaté rodiny a pastýřů se pod vašima rukama promění dřevěné lékařské špachtle. Oděv postavičkám můžete vyrobit z látek či dřevěných dýh nebo jej namalujete. Betlém je možné zavěsit na jehličnatou větvičku, do prostoru, na zeď i do okna, kde se z něj stane krásná vánoční dekorace nebo i dárek pro naše blízké.

Cestování celý článek
17.4.

Studenti „elektrotechny“ představili automat na míchání koktejlů i elektroudírnu

Na prezentaci s názvem „Elektronika je všude kolem nás“ byl k vidění například prototyp automatický nápojový automat, na kterém se s pomocí tabletu vybere konkrétní míchaný nápoj a automat podle předem nastavené receptury daný koktejl připraví sám. Studenti přišli také s elektronicky řízenou udírnou, chytrým zrcadlem nebo automat na malování velikonočních kraslic.

Cestování celý článek
25.9.

Zastupitelé preferují lávku architekta Košaře

“Původní projekt lávky je před dokončením územního rozhodnutí. Dokumentaci nyní musíme zpracovat podle nového návrhu a, spolu s územním rozhodnutím, odevzdat Správě železniční dopravní cesty, která bude investorem stavby, do konce tohoto roku,“ řekla náměstkyně primátora zodpovědná za investiční výstavbu Helena Dvořáčková. Lávku by SŽDC měla stavět v návaznosti na rekonstrukci pardubického nádraží, s níž má začít v roce 2019.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting