Dárci věnovali dvě tuny oděvů a obuvi pro hradeckou charitu - pokračování v OC Futurum již o víkendu

18.5.

Dárci věnovali dvě tuny oděvů a obuvi pro hradeckou charitu - pokračování v OC Futurum již o víkendu

Fronty a enormní zájem ze strany dárců – v tomto duchu se nesla víkendová charitativní akce „Vyměň starou za novou“. Sbírka oblečení a obuvi ve prospěch Oblastní charity Hradec Králové tak zatím vynesla bezmála dvě tuny ošacení. Sbírka bude pokračovat také o následujícím víkendu, tedy v sobotu 20. a v neděli 21. května. Každý, kdo přinese minimálně dva kusy oděvů či párů bot, získá výměnou od obchodní a zábavního centra Futurum Hradec Králové dárkovou kartu v hodnotě 100 Kč na další nákupy.
Jedním z vrcholů víkendového programu byla nedělní exkluzivní proměna paní Jarušky, která byla vybrána z řad klientů, kteří bojují s nepřízní osudu. Na této volbě se dohodly vedoucí a sociální pracovnice Domu Matky Terezy, který je střediskem Oblastní Charity.
„Chtěli jsme paní Jarušku odměnit za její odvahu, pracovitost a vytrvalou snahu čelit stínům minulosti, které jí přivedly do Domu Matky Terezy. Zde se na ní štěstí usmálo, poznala se svým současným partnerem Jaroslavem, se kterým teď žijí ve společné domácnosti. Oba dva jsou velmi milí, pracovití a spolehliví lidé, kteří si zaslouží podporu a péči," vysvětluje Jana Ribárová, vedoucí sociální pracovnice Sociální rehabilitace z Domu Matky Terezy v Hradci Králové.
Paní Jaruška prošla rukami odborníků, včetně módního guru Osmany Laffity. Stylisté, kadeřníci a make-up artisté na pódiu přímo před zraky diváků změnili nejen její vzhled, účes a outfit, ale také podpořili její sebevědomí. Módní návrhář Osmany Laffita následně doporučil a vybral vhodné oblečení, které lichotilo postavě proměňované dámy. 
Další informace k akci Vyměň starou za novou na www.futurumhradec.cz a Facebooku.
Již druhým víkendem bude 20. a 21. května pokračovat dobročinná sbírka „Vyměň starou za novou“. Sběrné místo bude v provozu v sobotu a v neděli od 11:00 do 19:00 ve druhém patře obchodního centra. Za víkend lze získat jednu kartu v hodnotě 100 Kč za dva kusy oblečení nebo obuvi. Zapojit se mohou osoby od 15ti let. Cílem akce je nasbírat co nejkvalitnější kousky oblečení i obuvi, které bude možné následně efektivně využít. Veškeré ošacení i obuv musí být čisté a nepoškozené.
Garantem akce je Oblastní charita Hradec Králové, která veškeré vybrané věci použije pro potřeby Sociálního šatníku, jehož služby jsou určené pro lidi v nouzi, tíživé finanční či životní situaci. 

Další zprávy z kategorie "Cestování"

5.8.

Řidič senior ohrozil na silnici 53% Čechů

„Potvrzení o lékařské prohlídce je důležitým dokumentem, když řidič senior způsobí dopravní nehodu. Na absenci této prohlídky a dokladu o něm je nahlíženo jako na absenci řidičského průkazu jako takového,” říká Robert Vacek. Za takových okolností by se mohlo stát, že pojišťovna po řidiči, který nehodu způsobil, bude následně vymáhat škodu, kterou již proplatila poškozenému. Může přitom jít i o miliony korun. Z průzkumu rovněž vyplynulo, že za „řidiče - seniora” považuje 38% dotázaných osobu starší 65 let.

Cestování celý článek

.Finance by měly být využity na aktivity, které nelze v tomto programovém období hradit z jiných zdrojů přes národní Program rozvoje venkova.

Cestování celý článek
10.2.

Žáci a studenti se na radnici seznámili s Olympijským parkem Pardubice 2016

K účasti na Olympijském parku Pardubice 2016, který se bude spolu s doprovodným programem rozkládat na 245 600 metrech čtverečních, se již přihlásila řada sportovních klubů.

Cestování celý článek
25.2.

Silnice R 35 povede jižním koridorem

Rychlostní silnice R35 povede jižní trasou přes Svitavy.

Cestování celý článek
10.2.

Po chybě zareagoval jak nejlépe mohl

Co mělo být důvodem jeho nepozornosti? Nejspíš se na ní podepsalo jeho nachlazení. Kapesník u nosu a kýchnutí před přejezdem, který moc dobře zná, ho málem stálo život.

Cestování celý článek
6.5.

Do práce vyjeli na kolách radní i zaměstnanci úřadu

Do projektu „Do práce na kole“ se zapojilo 66 účastníků z krajského úřadu. Mezi těmi, kteří volí kolo jako nejoblíbenější prostředek do zaměstnání, jsou i náměstek hejtmana Roman Línek a radní René Živný.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting