Debatujme společně o rodinném a pracovním životě

12.5.

Debatujme společně o rodinném a pracovním životě

Dne 14. května přivítají Pardubice premiérovou konferenci na téma Rodina a práce. Otázka slaďování rodinného a pracovního života se stává fenoménem naší doby a zasahuje do života mnoha z nás. Konference pořádaná Koalicí nevládek Pardubicka, Pardubickým krajem a Krajskou hospodářskou komorou přinese recepty a rady, jak v této výzvě obstát.

Program konference začne v 8:30 a potrvá do 12:30, jejím dějištěm bude konferenční sál Administrativního centra Vinice. Během dne si tak účastníci vyslechnou šest diskusních příspěvků od zkušených odborníků v této oblasti.

Nad konferencí převzal záštitu Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální věci a neziskový sektor. „Rodina a práce jsou dva fenomény, které se vzájemně velmi ovlivňují, a proto je jejich sladění naprosto nezbytné. Program konference je zaměřen jak na společenský význam rodiny, tak i na prezentaci konkrétních příkladů jak vytvářet pracovní podmínky pro podporu rodinného života.    Věřím, že každý účastník nalezne v jednotlivých příspěvcích vždy něco užitečného a inspirativního. Rád bych proto pozval k účasti širokou veřejnost,“ vyzývá Šotola.

A na jaká témata se tedy návštěvníci mohou těšit? Rut Kolinská, prezidentka Sítě mateřských center nám přiblíží rovné příležitostmi matek a otců v péči o děti a domácnost, s problematikou vlivu nezaměstnanosti a pracovního zatížení na rodinný systém a pohledem na rodinu a práci jako hodnotu nás seznámí Roman Miletín, ředitel Poradny pro rodinu Pardubického kraje. Zkušenosti z projektu Mami, tati, pečuj, pracuj, přednesou pracovnice Rodinného a vzdělávacího centra Holoubek, občanské sdružení Amalthea pohovoří o problematice pěstounství. O konkrétní příklady z praxe při slaďování rodinného a pracovního života se podělí zástupce společnosti eBrána.

O dojmy se podělila i ředitelka Koalice nevládek Pardubice Jana Machová. „Konference má pro mě velký význam. Zanedlouho se sama stanu matkou, ráda si proto poslechnu rady jak nejlépe toto šťastné období skloubit s pracovním životem,“ přiznává Machová.

Možnost registrace na konferenci je otevřena do pondělí 12. května. Neváhejte proto potvrdit svou účast Koalici nevládek Pardubicka na e-mailové adrese pavlikova@konep.cz nebo telefonicky na čísle 775 551 412. 

Další zprávy z kategorie "Cestování"

8.6.

Mobilní semafory v Rosicích nahradí stabilní signalizace

Most v Rosicích, na němž zhruba rok řídí dopravu mobilní semafory, se dočká stabilního signalizačního zařízení.

Cestování celý článek
15.10.

Podzimní prázdniny v hradeckém aquacentru s prodlouženým pobytem zdarma a aquazorbingem

Při návštěvě aquacentra od soboty 26. října do středy 30. října dostane každý návštěvník ke vstupu 20 min. NAVÍC ZDARMA.

Cestování celý článek
6.4.

Úředníci města se zaškolí v managementu. Financovat by to mohly Norské fondy

Mimo jiné se chceme zdokonalit v projektovém řízení, tedy například v dokumentaci a archivaci projektů, metodice, koordinaci jednotlivých úkolů nebo většímu využívání k tomu dostupných počítačových programů,“ vysvětlil náměstek primátora zodpovědný za projektový management Jan Řehounek, který by měl spolu s vybranými úředníky a tajemníkem magistrátu stáž v Norsku rovněž absolvovat.

Cestování celý článek
20.11.

Pili řidiči, pili cyklisté

Policie nedohlíží jen na motorizované účastníky. V úterý od 05:00 do 23:00 se uniformovaní kolegové zaměřili kromě automobilů také na cyklisty a chodce. U cyklistů byl kontrolován technický stav a používání stanoveného osvětlení za snížené viditelnosti. I chodci, jako účastníci silničního provozu, musí dodržovat pravidla, proto i na ně se pořádkoví policisté zaměřili.

Cestování celý článek
5.11.

Policie hledá svědky události

K události došlo již 22. října kolem osmé hodiny ráno ve Svitavách na ulici Lanškrounská. Řidič vystupoval z vozu ve chvíli, kdy na bicyklu projížděla 61letá žena. Dveře dodávky se tak patrně dotkly řídítek. Muž za volantem chtěl ochotně pomoci, nicméně dotyčná v tu chvíli žádnou bolest nepociťovala a proto si šel každý svou cestou. Jenže pár hodin na to musela žena vyhledat lékařské ošetření. Utrpěla totiž zranění na pravé ruce.

Cestování celý článek
15.10.

Poslední víkend pro soutěžení s Cyklopeckami

Soutěž začala 1. června a nabízí 17 cyklotras z celého Pardubického kraje. Kromě klasických cyklotras různé délky a náročnosti totiž zařadili organizátoři mezi nejlepší cyklistické „pecky“ také stezku pro bruslaře nazvanou Královský inline, Bike park Peklák a právě single trails na Dolní Moravě.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting