Den dětí na zámku Loučeň ve víru pohádek, kouzel a speciálních prohlídek

22.5.

Den dětí na zámku Loučeň ve víru pohádek, kouzel a speciálních prohlídek

Co děti kromě dárků a dobrot milují nejvíce? Pohádky, a právě ty mají možnost shlédnout na živo v zámeckém amfiteátru zámku Loučeň. Druhá červnová sobota bude patřit těm nejmenším. Zámek Loučeň, který nezapomíná ani na nejmladší návštěvníky, připravil doslova kolotoč speciálních prohlídek, pásmo napínavých pohádek a spoustu dalších překvapení, které zabaví všechny děti bez rozdílu věku.

„Zámek Loučeň je ideálním místem pro strávení volného času s rodinou. Pravidelně připravujeme pro naše návštěvníky program, který nejenže pobaví, ale zároveň jim přinese nové poznatky a zážitky“, uvádí Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň. „Tento pohádkový den, určený zejména dětem jsme připravili tak, aby se zábavnou formou dozvěděli různé zajímavosti a zároveň si odnesli vzpomínky na nevšední odpoledne prožité v našem zámeckém areálu, dodává Kateřina Šrámková.

Nejlepší způsob jak oslavit Den dětí, je vyrazit na společný rodinný výlet, který skýtá možnost strávit nezapomenutelné chvíle se svými nejbližšími. Zámek Loučeň naplánoval do svého loučeňského kalendáře na neděli 1. června program ve znamení poháde.


a speciálních prohlídek. Bílá paní Loučeňská přivítá malé návštěvníky na nádvoří a společně pak budou moci kreslit obrázky jako pozdrav pro všechny oslavující děti. Dvacet nejšikovnějších malířů bude odměněno porcí sladké Ftipné kaše s kakaovým úsměvem. Ti co rádi odhalují tajemství, mohou zavítat do nové expozice zámeckého sklepení a nahlédnout do knihy kouzel a vyzkoušet si uvařit kouzelné lektvary. Během celého dne budou probíhat oblíbené prohlídky barokního zámku s krásnou princeznou, se zámeckou kuchařkou či s Bílou paní. Speciální čokoládová prohlídka poodhalí všem mlsným jazýčkům taje této kakaové pochoutky. Na milovníky pohádek čeká v amfiteátru od 11 hodin nabitý program, který bude zahájen pohádkou „Zazpívejme notu, pro křiklouna Otu“ o chasníkovi Otovi, který huláká tak, až se ho víla Elfríma a hejkal Helbert rozhodnou oženit. Další pohádka “O princezně, která všechno chtěla hned“ pojednává o princezně, která myslí jen a jen na sebe. Malí diváci si tak z divadelního představení odnesou nejen úsměv na rtech, ale i ponaučení, která ukrývá snad každá správná pohádka.

Více informací o programu a dalších akcích na zámku Loučeň na www.zamekloucen.cz

Další zprávy z kategorie "Cestování"

17.3.

AMAVET nemá v dalších krajích obdoby

„Je to akce, která zatím nemám v celé republice obdoby, což je trochu škoda. V Pardubickém kraji byl o ni zájem už po roce 2005 a trvá, i když se politické reprezentace mění,“ prohlásil předseda Asociace pro mládež, vědu a techniku Stanislav Medřický.

Cestování celý článek
16.12.

Adventní čas je v plném proudu – zajděte na výstavu betlémů

Výstava Narodil se Kristu Pán, z růže kvítek vykvet nám… představuje jedinečnou ukázku betlému nových i starých, jenž se dědí z generace na generaci. Vystaveny jsou převážně betlémy těch, kteří je sami vytvořili pro sebe a svou rodinu jako dárek.

Cestování celý článek
20.10.

V Bělehradské vyhradí jízdní pruhy cyklistům

Vyhrazené pruhy pro cyklisty budou široké 1,5 metru, křižovatkové úseky budou červeně podbarvené.

Cestování celý článek
26.7.

Slovně i fyzicky napadala svého druha.

Ta měla již od března roku 2015 s konstantní četností a intenzitou slovně i fyzicky napadat svého o deset let staršího druha.

Cestování celý článek
18.10.

Téměř 120 milionů zlepší dopravu pod železnicí v České Třebové. Oprava silnice na Semanín začíná

Náročnost celé stavby potvrzuje také náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš. „Modernizace a rozšíření silnice pod železniční tratí je složena ze tří vzájemně propojených staveb a trvala 363 kalendářních dnů.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting