Divadelní bál tentokrát v rytmu swingu

16.2.

Divadelní bál tentokrát v rytmu swingu

Divadlo je místem, kde si tradice podává ruku s historií a noblesa s krásou a jedinečností. Jednou z nejnovějších tradicí v pardubickém Městském divadle jsou plesy. Už popáté se i letos nádherné secesní prostory našeho divadla promění v plesový sál. Inspirací jsou velké evropské operní domy, především Vídeňská státní opera, ale také třeba Slovenské národní divadlo v Bratislavě. Stejně krásné, plné lesku i špetky luxusu, jsou i ty naše (divadelní a městský), ale troufám si říct, že méně snobské a rozhodně ne tak drahé!

V pátek 31. března se uskuteční Divadelní bál, který bývá proslulý svou veselou neformální atmosférou, ale i příležitostí potkat spoustu herců, kteří se sem chodí bavit. Letošní téma je nasnadě – Hrajeme v rytmu swingu. Tanečním číslem si tak připomeneme premiéru, která bude bálu předcházet – Kiss me, Kate, což je americká muzikálová komedie Colea Portera, krále swingových písní. Zároveň si po loňském úspěchu opět zatančíme za doprovodu swingového a jazzového orchestru JK BAND Pardubice. Tomuto tématu podřídíme také další program i malé dárky pro dámy a pány, které budou jako vždy originální a vtipné. Kromě přehlídky divadelních kostýmů, kterou jsme nazvali podle našeho nedávného představení z Malé scény ve dvoře Živý obraz, budeme spolu s herci napjatě čekat, který a která z nich se stanou nejoblíbenějšími u svých diváků. Oku rovněž polahodí orientální tanec v podání Heidi Dahab i předtančení taneční skupiny flamenca La Pasión. Zavzpomínáme na komedii Hoří, má panenko! a zatančíme si na hity let šedesátých v bloku nazvaném „Co se do Panenky nevešlo“. K tanci vyzvou i herci v plesovém „rychlokurzu swingu“. A před půlnocí se parket zavlní v moderním rytmu, protože zahraje a zazpívá Michal Hrůza a jeho KAPELA HRŮZY. Tradičně bohatá tombola je už samozřejmostí.

V sobotu 1. dubna bude Městské divadlo hostit Reprezentační ples města Pardubice, který bude moderovat Alexander Hemala. K poslechu a tanci zahraje PIRATE SWING Band Jiřího Ševčíka, vystoupí i Petr Kotvald, akrobatická skupina Flying Boys i baletní soubor Konsonance. Návštěvníky rovněž čeká barmanská UV a fire show a bohatá tombola. 

Věříme, že oba plesy budou z nejpříjemnějších a nejkrásnějších, které plesoví hosté letos zažijí. Vstupenky jsou již v prodeji (on-line ZDE).

Další zprávy z kategorie "Cestování"

31.1.

Relaxační večer s barmanskou show

,,Nově jsme připravili barmanskou exhibici rozšířenou o efekty UV lamp a speciálně upraveného vybavení, jako jsou zářící lahve a vzduchem létající shakery. Pro návštěvníky bude také otevřen samostatný mobilní bar na míchané nápoje, kde během celého večera bude poskytován barový servis,“ řekla Amália Moličová ze Správy nemovitostí Hradec Králové.

Cestování celý článek
26.10.

Pozor na lesní zvěř!

V pololetí roku 2006 policisté evidovali na Pardubicku 85 srážek s lesní zvěří, za celý rok 2006 jich bylo celkem 138.

Cestování celý článek
3.4.

Ryanair bude létat také z Pardubic

„Příchod Ryanairu na pardubické letiště je významným mezníkem v obchodní strategii společnosti. Po pečlivé úvaze jsme se rozhodli přistoupit na podmínky letecké společnosti. Smlouva s Ryanair bude uzavřena na pět let s tím, že poměr výnosů a nákladů bude podle modelových propočtů pro společnost kladný,“ řekl náměstek primátora Jan Řehounek, který zastupuje město v představenstvu EBA.

Cestování celý článek
26.3.

Ročně se v Hradci Králové vysadí na šest stovek nových stromů

„V březnu končí období vegetačního klidu, ve kterém se zpravidla kácení stromů provádí, proto jsou tyto práce v současnosti více vidět. Ve všech případech se však jedná o stromy, jejichž stav je z bezpečnostního hlediska rizikový nebo jejich obnova je dlouhodobě plánovaná a vychází z inventarizace městských stromů.

Cestování celý článek
8.4.

První část cyklostezky z Hradce do Pardubice je hotová

Ačkoli některé části nové cyklostezky z Hradce Králové do Vysoké nad Labem využívali cyklisté a on-line bruslaři již na konci loňského roku, oficiálně bude stezka uvedena do provozu zítra. Stavba prvního úseku cyklostezky, která má propojit krajská města na východě Čech, začala loni v červnu. Celkové náklady na tento pětikilometrový úsek byly 30,6 milionů korun.

Cestování celý článek
16.5.

„Cyklostezka mechu a perníku“

Náklady cyklostezky dlouhé zhruba 23 kilometrů se odhadují na 118 milionů korun.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting