Dlažba z třídy Míru nebude zlikvidovaná.

11.4.

Dlažba z třídy Míru nebude zlikvidovaná.

Dlažební kostky, které byly „vytěženy“ při rekonstrukci třídy Míru, patří městu. Vyplývá to ze smlouvy o dílo a dokumentace pro provedení stavby. Z mezideponie v ulici U Stadionu budou očištěné kostky převezeny na skladovací plochy Služeb města Pardubic. Až následně město rozhodne o jejich dalším osudu.


„Ta dokumentace je velmi podrobná. Podle výměr počítá s více než 10.000 metry čtverečnými dlažby, 700 metry mozaiky, obrubníky a dlaždicemi. Skutečnost samozřejmě bude jiná, protože až během prací se ukázalo, že na některých místech dláždění pod asfaltem již nebylo.  Položkový rozpočet stavby řeší odvoz tohoto materiálu na skládku do vzdálenosti pěti kilometrů. Je v něm naceněno i rozebrání a očištění dlažby,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. „Ovšem žádnou klausuli o tom, že by šlo o bezcenný odpad určený k likvidaci, jak o ní hovoří Mladá fronta Dnes, jsem nikde nenašla. Od počátku je tento materiál v dokumentaci přiznáván,“ dodala. 


„Faktem je, že není jednoduché se v rozsáhlé projektové dokumentaci orientovat. Do konce března řešil rekonstrukci třídy Míru vedoucí OMI Jiří Čáň, který připravoval realizaci projektu a znal jej tedy podrobně. Asi jsem udělal chybu, když jsem se snažil na dotaz MfD odpovědět obratem a spolehl se na rychlé informace úředníků, kteří po jeho březnovém odchodu projekt převzali,“ vysvětlil náměstek primátorky Jindřich Tauber to, že před pár dny potvrdil, že kostky dostane firma provádějící rekonstrukci. „Byla to chybná informace, prakticky by to ani nebylo možné,“ dodal. 


V současné době není možné odhadnout, kolik použitelných dlažebních kostech město rekonstrukcí získá. Až poté, co budou převezeny na depozitum SmP, kde má město uloženy dlažební kostky z předchozích investičních akcí, odborníci posoudí, kolik jich je možno dál použít. Vedení města pak rozhodne o jejich dalším využití. Bude při tom muset dbát i na to, aby neporušilo podmínky přidělení evropských dotací, s jejichž pomocí třídu Míru rekonstruuje. 

Další zprávy z kategorie "Cestování"

25.2.

Silnice R 35 povede jižním koridorem

Rychlostní silnice R35 povede jižní trasou přes Svitavy.

Cestování celý článek
19.2.

Srazili chodce a ujeli

Stejná situace nastala i 15. února v 17:50 v ulici Vrchlického před domem čp. 544 v Přelouči. I tam je úkol dopravních policistů totožný – najít vozidlo i řidiče, který po střetu s chodcem nezastavil, neposkytl pomoc a ujel neznámo kam.

Cestování celý článek
14.1.

Vybírat parkovné u Alberta je protiprávní

„Dnes jsme majitele vyzvali, aby doložil, že svislé dopravní značení, kterým parkoviště opatřil, instaloval na základě povolení odboru dopravy pardubického magistrátu. Pokud to nedoloží, zahájíme s ním správní řízení,“ řekl dnes náměstek primátorky Michal Koláček.

Cestování celý článek
3.9.

Za uplácení policisty mu hrozí 1 – 6 let

Za trestný čin podplácení, kde v odstavci 2, písmene b) jde o úřední osobu, bohužel pro něj náš trestní zákoník ukládá odnětí svobody v rozmezí od jednoho do šesti let.

Cestování celý článek
15.10.

Pardubice coby hlavní město cyklistů pokračují v rozšiřování infrastruktury pro kolaře.

Nový koridor pro cyklisty vznikl minulý týden v Husově ulici v úseku od ulice Ve Lhotkách až k Prokopovu mostu.

Cestování celý článek
29.2.

Česká Třebová oživí projekt hromadné dopravy

Nakonec bylo dohodnuto, že bude pro tuto dobu do systému zařazen nový autobus.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting