Dnes byla spuštěna Seznam.cz Panorama Pardubicím a dalším 6 městům kraje

8.12.

Dnes byla spuštěna Seznam.cz Panorama Pardubicím a dalším 6 městům kraje

V téměř 180 tisících panoramatických snímcích dohromady dnešním dnem ožívá hlavní město Pardubického kraje společně s Chrudimí, Lázněmi Bohdaneč, Holicemi, Přeloučí, Slatiňanami a Heřmanovým Městcem. Mapy.cz jim spustily Seznam.cz Panorama zachycenou novými kamerami. Proto se už dnes lidé virtuálně díky Seznam.cz Panorama projdou například kolem renesančního Zámku Pardubice nebo po Resselově náměstí v Chrudimi.
„V téměř sto osmdesáti tisících panoramatických snímcích mohou lidé virtuálně prozkoumat důležitá a zajímavá místa metropole Pardubického kraje i nedaleké Chrudimi, Přelouče, Slatiňan, Holic, Heřmanova Městce a Lázní Bohdaneč – muzea, historické budovy, náměstí nebo technické památky,“ uvádí Martin Fuks, produktový manažer týmu Mapy.cz. „Při pořizování snímků ujelo auto společnosti Seznam.cz ulicemi sedmi měst devět set kilometrů, ze kterých máme po zpracování přibližně pět set čtyřicet kilometrů obrazového záznamu,“ doplňuje Martin Fuks. Všichni, kteří navštíví města Pardubického kraje virtuálně, se mohou těšit na opravdu kvalitní zobrazení fotografií, ze kterých  je panorama složena. K nasnímání totiž Mapy.cz použily nové kamery s větším rozlišením. Ulice jsou proto zachyceny ve větším detailu, než je původní panorama z roku 2013 zachycující většinu měst České republiky.

Jaká místa si v Seznam.cz Panorama Pardubic, Chrudimi, Přelouče, Slatiňan, Holic, Heřmanova Městce a Lázní Bohdaneč mohou lidé už dnes zobrazit? Stačí se v Pardubicích virtuálně postavit na Pernštýnské náměstí a naskytne se vám pohled na měšťanské domy se stopami honosné pozdně gotické výstavby z počátku 16. století. V nové panoramě metropole Pardubického kraje si na Mapy.cz lidé také prohlédnou Zámek Pardubice nebo pseudorománskou Messanyho vilu, navrženou a v roce 1901 postavenou pardubickým architektem Bóžou Dvořákem.

Na jeden klik se mohou lidé přesunout také do Slatiňan, kde Seznam.cz Panorama poskytuje výhled na původní renesanční Zámek Slatiňany, nebo do Chrudimi na virtuální procházku po Resselově náměstí. Za zmínku i pár kliknutí navíc jistě stojí také krásná budova Základní školy Přelouč na Masarykově náměstí a novorenesanční budova Městské knihovny, která se nachází hned vedle školy.

Dnes byla současně s městy Pardubického kraje zveřejněna panoramata také například Ostravě, Zlínu nebo Dvoru Králové nad Labem. A pokud vás zajímá i to, co je to kilometr obrazového záznamu, proč je dat po zpracování snímků méně a jaký byl pro nasnímání nové Seznam.cz Panorama použit kamerový systém, pak si přečtěte také tiskovou zprávu na našem Blogu, kde jsou bližší informace popsány Petrem Hofmanem, GIS specialistou Seznam.cz.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

29.10.

„Sbalila jsem se a jela si udělat názor na tuhle šílenou cestu,“ hovoří Lucie Kutrová o své Pacifické hřebenovce

Hovoří s holka s bucket listem a na rozdíl od mnohých jiných, si svoje sny i plní. Lucie Kutrová je jednou z mála Čechů, kteří přešli jednu z nejtěžších pěších tras na světě – Pacifickou hřebenovku (4 286 km).

Cestování celý článek
14.5.

Dokončovací práce na Wonkově mostě se odkládají

Kvůli nestálému počasí stavbaři zrušili plánované dokončení povrchu chodníku na pardubickém Wonkově mostě.

Cestování celý článek
28.2.

Za výlety po nových silnicích na Králicku

Nejvyšší ohodnocení získal na zasedání Euroregionálního řídícího výboru Fondu mikroprojektů v Euroregionu Glacensis projekt podaný Destinační společností Východní Čechy. Zabývá se marketingovou podporu zajímavých míst v oblasti masivu Králického Sněžníku a byl doporučen k realizaci od podzimu 2018 do podzimu 2019.

Cestování celý článek
2.12.

Okolí České Třebové bude zřejmě brázdit RadioBus

Služba RadioBus by měla být podle autorů projektu efektivní a ekonomickým řešením pro zajištění dopravní obslužnosti.

Cestování celý článek
15.9.

Anabolika, drogy a hledaná osoba uvízly v síti celníků

Při běžné silniční kontrole zaměřené na zboží, jež uniklo celnímu dohledu, hlídka zastavila sportovní vůz, který řídil šestadvacetiletý mladík. Ač tvrdil, že nic neveze, ve svém zavazadle ukrýval léky s anabolickým a hormonálním účinkem. Jejich držení je povoleno pouze pro léčebné účely, což v okamžiku kontroly neprokázal. Za protiprávní jednání mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Cestování celý článek
10.3.

Studentská komora Rady vysokých škol ČR jedná o víkendu na Univerzitě Pardubice

Výjezdní zasedání SK RVŠ je vždy také důležitým momentem pro další týmovou spolupráci. Studentští reprezentanti z jednotlivých vysokých škol se navzájem lépe poznají, navážou užitečné osobní kontakty, které pak v průběhu roku při řešení jednotlivých akademických záležitostí pomáhají.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting