Do dětských domovů a ústavů sociální péče vyrazí z OC Futurum zásilka dárků - začala akce Darujte dětem úsměv

4.12.

Do dětských domovů a ústavů sociální péče vyrazí z OC Futurum zásilka dárků - začala akce Darujte dětem úsměv

Dobrodružná kniha, auto na dálkové ovládání, batoh, deník, zimní bunda, kosmetika, hrneček na čaj… To je jen část vánočních přání sepsaných dětmi z dětských domovů a klienty ústavů sociální péče v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. A také letos se jim tato přání budou plnit v královéhradeckém obchodním a zábavním centru Futurum. V neděli 1. prosince zde byl slavnostně zahájen jubilejní dvacátý ročník akce Darujte dětem úsměv pořádaný pod hlavičkou Hitrádia Černá Hora.

Každoročně se do akce Darujte dětem úsměv zapojují stovky dárců a dárkyň. V posledních dvou letech se dokonce podařilo všechna přání splnit ještě před stanoveným termínem konce akce. Věříme, že i letos dětem společně vykouzlíme nejen úsměv, ale také veselejší Vánoce splněním jejich přání. Jen za první den akce bylo splněno 98 přání z celkových 300,“ shrnuje Barbora Chládek, marketingová manažerka OC Futurum Hradec Králové, které spadá do skupiny CPI Property Group.

Přáníčka a přání bude možné plnit denně až do neděle 15. prosince. V přízemí centra ve stánku u hostesek budou příchozí moci vybírat z dopisů Ježíškovi, a to každý všední den od 15:00 do 20:00. O víkendu od 10:00 do 20:00. Pořízené dárky budou následně ještě před Štědrým dnem rozvezeny do jednotlivých domovů a ústavů ve východních Čechách. Konkrétně do dětských domovů v Pardubicích, Dolním Lánově, Holicích, Potštejně a ústavů sociální péče v Kvasinách a Rychnově nad Kněžnou.

Více informací na www.futurumhradec.cz a Facebooku centra.

Charitativní akce mají v obchodním a zábavním centru Futurum Hradec Králové dlouholetou tradici. Také v průběhu roku 2019 se jich zde uskutečnila celá řada. Například od úterý 23. do neděle 28. dubna probíhala osvětová a charitativní akce zaměřená na podporu UNICEF (Dětský fond OSN). Jednou z možností podpory fondu byla koupě vyřezávaného dřevěného zvířete za 200 Kč, jejímž prostřednictvím návštěvníci a návštěvnice mohli přispět na nákup skutečných koz či vepřů nejchudším a hladovějícím lidem v Africe. Pomáhat bylo možné i díky posezení nad šálkem kávy z kavárny Starbucks. Koupí kávy v hodnotě 30 Kč byla dětem matek pracujících na plantážích zajištěna péče v mateřské škole.

Tím však spolupráce a podpora UNIFEC neskončila. O uplynulém týdnu, v úterý 26. listopadu, královéhradecké Futurum vydražilo na nejdůležitější charitativní akci Dětského fondu OSN jednu z 27 unikátních panenek. Ahorka, jak se panenka jmenuje, je dílem zpěváka Davida Deyla a na aukci Adoptuj panenku, zachráníš dítě byla prodána za 15 000 Kč. Finance budou využity v rozvojových zemích na proočkování dětí proti 6 hlavním smrtelným dětským chorobám (dětská obrna, spalničky, záškrt, černý kašel, tuberkulóza, tetanus). Za tuto částku se podaří oočkovat celkem 25 dětí!

Probíhající sbírka Darujte dětem úsměv pořádaná regionálním Hitrádiem Černá Hora je již tradiční událostí spojenou s adventním časem, která se těší značné popularitě. Každým rokem se do projektu koupí vánočního dárku zapojují stovky obyvatel Hradce Králové i z širšího okolí.

U příležitosti slavnostního rozsvícení vánoční výzdoby se ve středu 13. listopadu uskutečnila charitativní a osvětová akce Rozpumpujme Vánoce. Kampaň byla zaměřená na přiblížení syndromu krátkého střeva, tedy stavu spojeného se ztrátou určité části střeva, kvůli které dochází k omezení vstřebávání živin či vitamínů. Návštěvníci a návštěvnice mohli přispět libovolnou částkou do sbírkové kasičky Fakultní nemocnice Hradec Králové. V průběhu akce se na místě vybraly 4 000 Kč na zkvalitnění života nemocných dětí, nákup mobilní pumpy na tzv. parenterální výživu či potřebného zdravotnického materiálu. OC Futurum Hradec Králové přispělo nákupem nové parenterální pumpy v hodnotě 30 000 Kč.

Akce Květ pro hospic, která se konala o víkendu 26. a 27. října, byla první ze série benefičních akcí Oblastní charity Hradec Králové na podporu a financování plánovaného projektu lůžkového hospice ve Stěžerách. Za libovolný finanční příspěvek získali dárci a dárkyně symbolický květ, který se v budoucnu stane součástí interiéru hospice. Celkem víkendová sbírka vynesla 25 610 Kč.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

7.7.

Úspěšní manažeři tří krajů se sešli v Litomyšli

Akci pod záštitou všech tří hejtmanů pořádalo Centrum andragogiky ve spolupráci s Českou manažerskou asociací a jejím ČMA Regionálním klubem Severovýchodní Čechy s finanční podporou Pardubického kraje a dalších sponzorů.

Cestování celý článek
17.10.

Půl roku po prvním vydání časopisu To jsou Pardubice vydala pardubická radnice druhé číslo

Stejně jako v prvním vydání na jaro a léto má i to aktuální potěšit Pardubáky a zaujmout mimopardubické, že naše město má co nabídnout!

Cestování celý článek
20.4.

Centrum Pardubic bude patřit běžcům a cyklistům

Doporučená objízdná trasa uzávěry náměstí Republiky vede ulicí Hradeckou, Bělehradskou, Kpt. Bartoše a Palackého.

Cestování celý článek
9.2.

Poslední opona pro pardubickou Charleyovu tetu

V hlavních rolích známé komedie, v níž autor Brandon Thomas využil zápletku s převlekem muže za ženu, hrají Petr Borovec, Ladislav Špiner, Jan Musil, Dagmar Novotná, Martina Sikorová a Jana Ondrušková, která převzala postavu Amy po Petře Tenorové.

Cestování celý článek
30.3.

Připomenutí počátků leteckých soubojů

„Rok 1917 přinesl v oblasti letectví řadu významných událostí, tou nejvýznamnější, ale zároveň i nejsmutnější se stala skutečnost, že letecké souboje získaly na intenzitě a masovosti a ti piloti, kteří se ještě nedlouho předtím střetávali na obloze v takřka rytířských soubojích muže proti muži, se museli nyní vystřílet ze soubojů, do kterých bylo zapojeno velké množství letadel.

Cestování celý článek
17.5.

Domov chystá novou bylinkovou zahradu

Zákazníci společnosti Globus budou moci hlasovat prostřednictvím webových stránek společnosti www.globus.cz/lepsisvet (od 25. dubna do 31. května) a formou hlasovacích lístků, které naleznou v akčním letáku s platností od 18. května.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting