Domov pro seniory U Kostelíčka získal ocenění

11.4.

Domov pro seniory U Kostelíčka získal ocenění

Domov pro seniory U Kostelíčka Pardubice, který zřizuje statutární město Pardubice, se může od dubna pyšnit certifikátem Vážka, který je ocenění kvalitní péče o seniory s onemocněním demencí či Alzheimerovou chorobou.


„Toto ocenění, které uděluje Česká alzheimerovská společnost, o.p.s, získala naše příspěvková organizace města Sociální služby města Pardubic poprvé a velmi si ho vážíme. Certifikát je jasnou garancí kvality poskytovaných služeb našim klientům. Certifikát je udělován na základě výsledků podrobného auditu, který posuzoval nejenom kvalitu péče, spolupráci s rodinou klientem, zvládání problémového chování, bezpečnost, kvalitu výživy a hydrataci, ale rovněž kvalitu vybavení zařízení, orientační systém či kvalitu zázemí. Musím poděkovat vedení organizace i všem zaměstnancům domova za jejich každodenní velmi náročnou práci,“ řekl náměstek primátora zodpovědný za sociální politiku a zdravotnictví Jakub Rychtecký.

Sociální služby města Pardubic došly analýzou kvality poskytovaných služeb v Domově pro seniory U Kostelíčka Pardubice k závěru, že chtějí dále zvyšovat odbornost poskytovaných služeb pro klienty s demencí a zároveň, že se více otevřou široké veřejnosti. „K naplnění obou těchto cílů jsme se následně v roce 2015 rozhodli projít náročným certifikačním procesem a  získat  certifikaci Vážka. Certifikát platí na dobu 24 měsíců, nechceme ve zvyšování kvality služeb ustrnout, dalším krokem v tomto roce  bude otevření nového kontaktního místa České alzheimerovské společnosti přímo u nás v Domově

pro seniory U Kostelíčka,“ sdělil další plány ředitel Sociálních služeb města Pardubic Petr Krejčí, který ocenil práci vedoucího zařízení i zaměstnancům. „ Poděkování konkrétně patří vedoucímu zařízení panu Holečkovi, celému realizačnímu týmu a především všem zaměstnancům domova, kteří se denně snaží o to, aby naši uživatelé strávili poslední roky života důstojně, kvalitně a spokojeně,“ doplnil ředitel Krejčí.

Město Pardubice se letos navíc po několika letech rozhodlo navýšit finanční provozní příspěvek. „Věřím, že navýšení příspěvku umožní další zkvalitnění péče v našich domovech pro seniory, denním stacionáři a pečovatelské službě. Reagovali jsme také na zákonem stanovené navyšování platů. Zaměstnanci v přímé péči si za jejich náročnou práci alespoň toto drobné přilepšení jednoznačně zaslouží, práce sociálních pracovníků obecně je dlouhodobě podhodnocená,“ uzavřel náměstek Jakub Rychtecký.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

5.4.

Radnice znovu podpoří soutěž Do práce na kole, registrace je v plném proudu

„Loni se soutěže Do práce na kole zúčastnilo téměř 11 000 lidí z 1 825 institucí a 27 měst. Nechyběly samozřejmě ani Pardubice a umístily se po Praze a Brně na krásném třetím místě. Jsme rádi, že zdejší radnice podporuje šetrnou formu dopravy a akci Do práce na kole dala tradičně zelenou,“ uvedl pardubický koordinátor projektu Miroslav Zajíček.

Cestování celý článek
12.5.

Česká inspekce životního prostředí uložila vloni skoro tři tisíce pokut za 148 milionů

Celková výše pokut klesla oproti roku 2013 o zhruba 20 milionů, což bylo způsobeno ukládáním nižších pokut za drobnější delikty. „Za poslední tři roky mají počty pokut ve všech složkách vzrůstající tendenci, nejvíce je jich ukládáno za odpady,“ řekl Erik Geuss, ředitel ČIŽP.

Cestování celý článek
21.1.

Vyjádření k další existenci gynekologického oddělenío nemocnice v Litomyšli

Litomyšlská nemocnice zůstane zachována jako jedna z pěti nemocnic poskytujících akutní lůžkovou péči v Pardubickém kraji. To je rozhodnutí vlastníka – Pardubického kraje a Představenstvo Litomyšlské nemocnice tuto vůli naplňuje. Připravované spojení nemocnic do jednoho celku je nadějí pro udržení péče v Litomyšlské nemocnici.

Cestování celý článek
13.12.

Kam s linkovými autobusy v Pardubicích? Současné nádraží zanikne. Nové zatím nestojí

Nový majitel pozemků má připraven rozvojový plán celého území, který s autobusovým nádražím již nepočítá.

Cestování celý článek
19.7.

S budoucí vizí Rozárky pomohou městu mladí architekti, soutěž město vyhlásí už za pár dní

Soutěž, která je nyní vyhlašována pro mladé architekty, by měla přinést nejen neotřelé nápady jak lokalitu řešit, ale očekáváme od ní i nápady, které by mohly zaujmout investory. Ti by městu pomohli s realizací vhodného a kultivovaného využití tohoto jedinečného místa Hradce Králové. Oslovit mladé architekty s touto zajímavou úlohou má i druhý význam, a to přilákat je tvořit do Hradce Králové, jako do města s dlouholetou tradicí kvalitní architektury a urbanismu.

Cestování celý článek
10.2.

Hradec Králové dá hasičům dva a čtvrt milionu korun

Městský rozpočet počítá na letošní rok pro profesionální hasiče s částkou 2,25 milionu korun, která je určena na nákup užitkového automobilu, na výměnu vrat garážové haly HARD, a to včetně souvisejících úprav. Dále bude z této částky hrazená i údržba a oprava elektronických sirén systému DUPLEX na území Hradce Králové, opraveny budou díky ní i podlahy výjezdových garáží královéhradecké požární stanice.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting