DPMP spustil dobíjení karet přes internet

28.7.

DPMP spustil dobíjení karet přes internet

DPMP spustil dobíjení karet přes internet

Dopravní podnik města Pardubic (DPMP) spustil v rámci zkvalitňování svých služeb možnost dobíjení Pardubických karet přes internet. Z pohodlí domova si tak cestující může dobít elektronickou peněženku nebo zakoupit časovou jízdenku, a to bez jakýchkoliv poplatků navíc. Nový systém funguje velmi jednoduše. Po zadání čísla své karty si cestující zvolí, zda chce zakoupit časovou jízdenku nebo si dobít elektronickou peněženku. Poté si vybere způsob platby, a to buď převodem na účet nebo on-line úhradu platební kartou. Dle pokynů dokončí nákup a e-mailem bude informován, kdy na základě jeho objednávky dojde k realizaci nákupu. Po připsání peněz na účet dopravního podniku bude mít cestující možnost zaktualizovat stav přímo na své Pardubické kartě.   Celý systém odbavení cestujících byl doplněn o on-line komunikaci se všemi vozy MHD a dobíjení probíhá tudíž on-line. Pokud si například cestující zvolí dobití elektronické hotovosti na peněženku a uhradí ho platební kartou, může nový kredit na kartě využít v MHD již po třech hodinách bez nutnosti použití validátoru nebo jiného zařízení, jako je tomu například v Praze.   Dopravní podnik města Pardubic spustil takto pohodlný systém jako první v České republice. „Věříme, že díky snadnému použití se tento projekt u cestujících ujme a budou ho ve velké míře využívat. Snadnější způsob, jak si zakoupit jízdné na Pardubickou kartu, již být ani nemůže,“ uvedl Tomáš Pelikán, ředitel akciové společnosti DPMP. „Dopravní podnik také ponese veškeré náklady spojené s transakcemi a provizemi bankám. Cestující tak maximálně zaplatí poplatek za příkaz k úhradě ve své bance,“ dodal ředitel Pelikán.   Veškeré informace o internetovém dobíjení Pardubických karet najdete na www.dpmp.cz.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

16.5.

Pardubickou Veteran Rally pokračuje jarní část série Czech Hero Ride

Od 16. do 18. května se stanou Lázně Bohdaneč, Pardubice, Chrudim, Hradec Králové a Kunětická hora zastávkami další letošní akce Czech Hero Ride 2014. 32. ročník Veteran Rally Pardubice nabídne závod historických vozů a velocipedů, ale také na celou řadu doprovodných akcí na zajímavých místech po trase tohoto závodu polabským regionem.

Cestování celý článek
4.6.

Východočeské krajské rady se shodly na prioritách

Už za rok a půl by měla být dokončena křižovatka v Opatovicích nad Labem a úsek „pětatřicítky“ ze Sedlic.

Cestování celý článek
15.2.

Dobrovolní hasiči z hradeckých Plácek a Třebše mají nové cisterny

Svým jednotkám dobrovolných hasičů na Pláckách a v Třebši pořídilo město Hradec Králové dvě nové cisternové stříkačky. Novou techniku celkem za 14 milionů korun dnes hradečtí hasiči převzali v areálu hasičské zbrojnice v Třebši.

Cestování celý článek
6.4.

Úředníci města se zaškolí v managementu. Financovat by to mohly Norské fondy

Mimo jiné se chceme zdokonalit v projektovém řízení, tedy například v dokumentaci a archivaci projektů, metodice, koordinaci jednotlivých úkolů nebo většímu využívání k tomu dostupných počítačových programů,“ vysvětlil náměstek primátora zodpovědný za projektový management Jan Řehounek, který by měl spolu s vybranými úředníky a tajemníkem magistrátu stáž v Norsku rovněž absolvovat.

Cestování celý článek
28.1.

Dnes sypače na Svitavsku a Orlickoústecku najely už přes 2 tisíce kilometrů a vysypaly 140 tun soli

Silné sněžení a silnice zablokované kamiony řeší silničáři od nedělní půlnoci na silnicích první třídy na Svitavsku a Orlickoústecku. „Nasadili jsme veškerou i záložní techniku. Od nedělní půlnoci až do dnešního poledne jsme tu najezdili už přes dva tisíce kilometrů a vysypali 140 tun soli,“ říká technik údržby ze společnosti SOVIS CZ a.s. Petr Hašek.

Cestování celý článek
7.6.

Občanské sdružení Altus nabízí nově půjčování elektrokola

„Poprvé jsem měl možnost vyzkoušet elektrokolo v roce 2008, ale v podobě skládačky je to i pro mne novinka, která má podobu složitelnou do auta a použitelnou k ekologické přepravě po našem regionu,“ řekl při otevření Václav Kroutil.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting