DPMP spustil dobíjení karet přes internet

28.7.

DPMP spustil dobíjení karet přes internet

DPMP spustil dobíjení karet přes internet

Dopravní podnik města Pardubic (DPMP) spustil v rámci zkvalitňování svých služeb možnost dobíjení Pardubických karet přes internet. Z pohodlí domova si tak cestující může dobít elektronickou peněženku nebo zakoupit časovou jízdenku, a to bez jakýchkoliv poplatků navíc. Nový systém funguje velmi jednoduše. Po zadání čísla své karty si cestující zvolí, zda chce zakoupit časovou jízdenku nebo si dobít elektronickou peněženku. Poté si vybere způsob platby, a to buď převodem na účet nebo on-line úhradu platební kartou. Dle pokynů dokončí nákup a e-mailem bude informován, kdy na základě jeho objednávky dojde k realizaci nákupu. Po připsání peněz na účet dopravního podniku bude mít cestující možnost zaktualizovat stav přímo na své Pardubické kartě.   Celý systém odbavení cestujících byl doplněn o on-line komunikaci se všemi vozy MHD a dobíjení probíhá tudíž on-line. Pokud si například cestující zvolí dobití elektronické hotovosti na peněženku a uhradí ho platební kartou, může nový kredit na kartě využít v MHD již po třech hodinách bez nutnosti použití validátoru nebo jiného zařízení, jako je tomu například v Praze.   Dopravní podnik města Pardubic spustil takto pohodlný systém jako první v České republice. „Věříme, že díky snadnému použití se tento projekt u cestujících ujme a budou ho ve velké míře využívat. Snadnější způsob, jak si zakoupit jízdné na Pardubickou kartu, již být ani nemůže,“ uvedl Tomáš Pelikán, ředitel akciové společnosti DPMP. „Dopravní podnik také ponese veškeré náklady spojené s transakcemi a provizemi bankám. Cestující tak maximálně zaplatí poplatek za příkaz k úhradě ve své bance,“ dodal ředitel Pelikán.   Veškeré informace o internetovém dobíjení Pardubických karet najdete na www.dpmp.cz.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

20.12.

Oběť zaplatila přes 85 tisíc korun

Dohledání majitele účtu v České republice je možné, ale najít takového majitele v cizině, je daleko náročnější a hlavně zdlouhavé.

Cestování celý článek
2.10.

Od října letošního roku slouží pardubické stožáry veřejného osvětlení integrovanému záchrannému systému.

Štítky, kterými jsou sloupy veřejného osvětlení označeny, mají pomoci zlepšit orientaci lidí v místě vzniklých kritických situací. Štítky mají výraznou zelenou barvu, obsahují logo Služeb města Pardubic a šestimístné identifikační číslo. První trojčíslí označuje ulici a druhé trojčíslí, číslo sloupu veřejného osvětlení a každé číslo je vázané na souřadnice GPS.

Cestování celý článek
5.11.

Přibude kontrol v pardubické MHD

Dopravní podnik se zaměří především na ranní linky, jež míří do průmyslových částí krajského města.

Cestování celý článek
20.3.

Pavel Sýkora – Staré město

„Pavel Sýkora pardubické Staré město nejen fotografuje, ale také v něm žije. Jeho archiv fotografií ze zákoutí města je tak obrovský. Je nám potěšením jeho snímky vystavit v prostorách Mázhausu,“ podotýká k výstavě Soňa Oberreiterová z Kulturního centra Pardubice.

Cestování celý článek
16.3.

Pardubice otevřely infocentrum k rychlostní silnici R35

Informační centrum je věnováno rychlostní silnici R35 napříč Libereckým, Královéhradeckým, Pardubickým a Olomouckým krajem.

Cestování celý článek
3.10.

Studentské volby – středoškoláci „nanečisto“ zvolí poslance

Studentské volby se konají před vybranými reálnými volbami již od roku 2010. „Chceme mladým lidem přiblížit základní principy zastupitelské demokracie, seznámit je s volebním systémem České republiky a vést je k aktivnímu, zodpovědnému a sebevědomému občanství,“ popisuje cíle projektu Karel Strachota, ředitel vzdělávacího programu Jeden svět na školách ze společnosti Člověk v tísni

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting