Farmářské trhy v OC Futurum nabídnou lokální potraviny i jejich příběhy

1.3.

Farmářské trhy v OC Futurum nabídnou lokální potraviny i jejich příběhy

Čerstvost, znalost původu či udržitelnost hrají při výběru potravin stále větší roli. Také proto soustavně stoupá obliba regionálních produktů a fenomén farmářských trhů neztratil nic ze své atraktivity. A to nejen jako místa, kde zákazník nakoupí, ale i jako příležitosti pro setkávání – se sousedy, známými či se samotnými producenty surovin a výrobků. Tato možnost se naskytne také obyvatelům Hradce Králové a okolí. V sobotu 9. března se totiž uskuteční první farmářské trhy v obchodním a zábavním centru Futurum, které spadá do skupiny CPI Property Group.

Po loňských úspěšných gastro festivalech zaměřených na burgery či čokoládu, kde bylo možné ochutnat pochutiny již v jejich finální podobě, jsme se rozhodli zaměřit také na kvalitní základní suroviny a produkty. Farmářské trhy v našem centru nabídnou čerstvé lokální potraviny s garancí původu,“ uvádí Pavel Urban, marketingový manažer OC Futurum Hradec Králové, a dodává: „Věříme, že plánované první farmářské trhy dají vzniknout tradici, kdy u nás nákupem kvalitních potravin bude možné podpořit malé producenty, chovatele a pěstitele.

Více informací na www.futurumhradec.cz nebo na Facebooku centra.

V sobotu 9. března budou moci příchozí od 9:00 vybírat ze surovin a produktů regionálních farmářů, pěstitelů, chovatelů, pekařů a mnohých dalších producentů. Zakoupit v královéhradeckém centru Futurum bude možné například mléčné výrobky, vejce, med, pečivo, koření, hovězí či sušené maso, ovoce, zeleninu, pivo, víno a mnohé další potraviny.

Mezi prodejci se představí kupříkladu Rodinná farma F. Kejklíček z Plotiště nad Labem nabízející sýry, kefíry, jogurty či tvaroh z vlastní mini mlékárny. Z osického Našeho hospodářství bude možné zakoupit hovězí maso z tamní rodinné farmy s dlouholetou tradicí. Chutney, pesta, tapenády, sirupy či džemy budou v nabídce vyhledávané manufaktury Hradecké delikatesy.

Dále budou příchozí moci zamířit například pro sušené ručně krájené maso od Maso Here, podestýlková vejce z Kosiček, ovoce z ovocnářské farmy z Těchlovic nad Labem, med a výrobky z vosku od Doležalova medu z Poliz, produkty z rakytníku od rodinné firmy Rakytník Cvrček ze Lhoty pod Libčany, bylinky a bylinné čaje z Apatyky u Haničky, kořenící směsi vlastní výroby z Koření od Lubana či kutnohorské víno z malého rodinného vinařství, které dělá vína tradičními metodami, hospodařící v eko režimu.

Trhy budou probíhat od 9:00 do 21:00 nebo do vyprodání zásob. Stánky budou umístěné uvnitř centra. Vstup není zpoplatněn.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

27.12.

Omezení provozu MHD 31. prosince

Dne 1.1.2013 vyjíždějí všechny spoje podle platných jízdních řádů pro soboty, neděle a svátky.

Cestování celý článek
23.12.

Léčebna dlouhodobě nemocných Rybitví je akreditovaná

Pardubický kraj investoval už v roce 2011 do opravy dvou výtahů v léčebně, v loňském roce se tu podařilo opravit sociální zařízení, koupelny a zbudovat na patrech dvě recepce pro ošetřovatelský personál.

Cestování celý článek
1.12.

Zraněný zůstal ležet na silnici

Pátráme po řidiči s poškozeným vozidlem

Cestování celý článek
28.7.

DPMP spustil dobíjení karet přes internet

Dopravní podnik města Pardubic spustil v rámci zkvalitňování svých služeb možnost dobíjení Pardubických karet přes internet.

Cestování celý článek
18.12.

Vozidlo se po nárazu na stěnu tunelu převrátilo na střechu

Při příjezdu jednotky hasičů na místo byl zraněný řidič v sanitním voze a provoz tunelu byl automaticky uzavřen. Z havarovaného vozidla unikal benzín, který hasiči zachytávali do úkapové vaničky a komunikaci zasypali sorpčním materiálem. U vozidla byl odpojen akumulátor.

Cestování celý článek
8.7.

Návštěvníky rodné světničky přivítá sám Bohoušek

„Světnička byla oproti běžnému provozu více zabydlená a návštěvník tak bude mít pocit, jako kdyby tu jen před malou chvílí dobrosrdečný tatínek Ferdinand opravoval boty, přísná maminka Karolina škrobila tvrdé košilové manžety a sestra Mařenka nechala rozešité šaty“ řekla kurátorka akce Mgr. Stanislava Cafourková.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting