Hradecká radnice pomůže podnikatelům během nouzového stavu

25.3.

Hradecká radnice pomůže podnikatelům během nouzového stavu

Vládní opatření, která byla přijata s vyhlášením nouzového stavu v souvislosti s šířením koronaviru COVID-19, výrazně omezila provoz celé řady restaurací, obchodů či firem v Hradci Králové. Vedení města nyní připravuje návrh forem pomoci živnostníkům a drobným podnikatelům, radní dnes zastupitelům doporučili pro tento účel vytvořit speciální fond ve výši deseti milionů korun. Rada města současně schválila, že po dobu nouzového stavu město v odůvodněných případech nebude uplatňovat sankce a úroky z prodlení plateb za nájem bytových a nebytových prostor a pozemků.
„Někteří podnikatelé museli své provozy zavřít úplně, jiní je výrazně omezili. Jednotlivé podoby podpory, která by byla z tohoto fondu hrazena, ještě nejsou konkrétně a finálně nastavené. Může jít o formu různých příspěvků nebo dotací, snížení, odložení či odpuštění nájmů v případě, že provozovna je v městských objektech. Variant je více. Nyní ale chceme podnikatelům dát signál, že od města mohou v této těžké době očekávat pomoc a korektní přístup. Snahou je jim v této situaci ulehčit a vytvořit jim podmínky pro to, aby své provozy mohli po ukončení nouzového stavu co nejdříve obnovit,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek. „Věřím, že podobně vstřícně jako město se zachová většina soukromých majitelů nemovitostí, kteří pronajímají své nebytové prostory hradeckým podnikatelům,“ dodává primátor.
Komplikace s platbou nájmů mají i někteří nájemníci v městských bytech. „Především starší lidé nevyužívají bezhotovostní platby a s nájmem chodí na pokladnu magistrátu. Jeho úřední hodiny pro veřejnost jsou ale nyní velmi omezené. Pro některé drobné podnikatele je zase platba nájmu likvidační v době, kdy museli své provozovny uzavřít. Proto jsme se v radě dohodli, že nebudeme nyní uplatňovat nějaké sankce či úroky z prodlení při platbě nájmu, samozřejmě to dotyčný poté musí řádně odůvodnit a doložit,“ vysvětluje náměstkyně primátora Věra Pourová, odpovědná za správu městského majetku.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

4.4.

Kdy nemusíte volat policisty

Připomínáme účastníkům dopravních nehod základní informace.

Cestování celý článek
14.6.

V pondělí havarovala tři vozidla v Ostřetíně

Policisté zadokumentovali všechny stopy a poté hasiči mohli vyprostit havarovaný automobil z potoka pomocí jeřábu. Po dobu vyprošťovacích prací byla komunikace I/35 zcela uzavřena.

Cestování celý článek
27.7.

Demontáž jeřábu uzavře Mýtskou ulici v Hradci

Demontáž jeřábu v prostoru staveniště Studia Beseda v Hradci Králové uzavře tuto sobotu Mýtskou ulici.

Cestování celý článek
19.1.

Až se léto na Lanškrounských rybnících zeptá

Protože žádnou dotaci město nezískalo, mohlo se zdát, že je na dlouhou dobu osud areálu zpečetěn.

Cestování celý článek
7.7.

Úspěšní manažeři tří krajů se sešli v Litomyšli

Akci pod záštitou všech tří hejtmanů pořádalo Centrum andragogiky ve spolupráci s Českou manažerskou asociací a jejím ČMA Regionálním klubem Severovýchodní Čechy s finanční podporou Pardubického kraje a dalších sponzorů.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting