I nedělní bouřka potrápila Pardubický kraj

15.6.

I nedělní bouřka potrápila Pardubický kraj

Pardubický kraj opět v neděli 14. června ve večerních hodinách zasáhla silná bouřka. Profesionální hasiči z Moravské Třebové vyjížděli před 20 hodinou do Kunčiny. Zasahovali zde i místní dobrovolní hasiči. Došlo zde totiž k rozvodnění potoka. Kroupy poškodily střechu ve Svitavách-Lačnově.


V ulici Arnošta z Pardubic v Pardubicích spadl strom přes cestu. Vzrostlá bříza nevydržela nápor větru a spadla na zaparkovaný automobil v pardubické Nerudově ulici. Hasiči stejně jako v sobotu vyjížděli v neděli k Anenskému podjezdu, kde přívalový déšť způsobil lokální zatopení. Zatopen byl i podjezd v ulici 17. listopadu v centru Pardubic.

Stejně jako v sobotu byla pod vodou i v neděli Hradištní ulice v Chrudimi. Došlo zde opět i k potopení vozidel. V ulici Na Šancích v Chrudimi bylo zatopené parkoviště s auty. Hasiči museli čistit ucpané kanály.
Spadlé dráty vysokého napětí byly likvidovány ve Lhotě u Přelouče.


Hasiči odstraňovali nejen popadané stromy, odčerpávali vodu ze zatopených sklepů a garáží a čistili kanálové vpusti, aby nedocházelo k zatopení silnic a domů.

V neděli od 19 do 24 hodin zasahovali hasiči u 20 událostí v souvislosti se silnou bouřkou.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

4.5.

V kraji probíhají konkurzy na ředitele středních škol

Za přítomnosti zástupců kraje, ale i dalších odborníků z oblasti školství a veřejné správy probíhají druhá kola konkurzních řízení, ze kterých vzejdou nejen noví, ale také do své funkce znovu potvrzení ředitelé, kteří se funkcí ujmou na dalších šest let. Kromě středních škol se výběrová řízení týkají také speciálních škol a pedagogicko-psychologických poraden.

Cestování celý článek
21.8.

Posádka stříbrného mercedesu skončila v kleštích státní a městské policie.

Na tuto skutečnost okamžitě zareagovala obsluha, která kontaktovala moravskotřebovské policisty a ti po zjištění poznatků k vozidlu informovali všechny policisty v regionu. Zároveň jsme informaci o protiprávním jednání předali i strážníkům Městské policie v Litomyšli. To pro případ, že by stříbrný mercedes s cizí registrační značkou spatřili dříve než naše hlídky.

Cestování celý článek
11.11.

Pozvání na oslavy první várky plzeňského ležáku

Jednotlivé pivnice a restaurace nabízí nefiltrovaný Pilsner Urquell naražený ze stylového dřevěného sudu plzeňským sládkem. Oslavu přitom vždy slavnostně zahájí historická postava Josefa Grolla, prvního plzeňského sládka, který v roce 1842 spojil měkkou plzeňskou vodu, žatecký chmel a český ječmen a dal vzniknout unikátní chuti plzeňského originálu.

Cestování celý článek
14.6.

V pondělí havarovala tři vozidla v Ostřetíně

Policisté zadokumentovali všechny stopy a poté hasiči mohli vyprostit havarovaný automobil z potoka pomocí jeřábu. Po dobu vyprošťovacích prací byla komunikace I/35 zcela uzavřena.

Cestování celý článek
30.3.

Divadelní bál tentokrát v rytmu swingu

Zavzpomínáme na komedii Hoří, má panenko! a zatančíme si na hity let šedesátých v bloku nazvaném Co se do Panenky nevešlo. K tanci vyzvou i herci v plesovém „rychlokurzu swingu“. A před půlnocí se parket zavlní v moderním rytmu, protože zahraje a zazpívá Michal Hrůza a jeho KAPELA HRŮZY. Tradičně bohatá tombola je už samozřejmostí,“ prozrazuje program dramaturgyně Jana Uherová.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting