I nedělní bouřka potrápila Pardubický kraj

15.6.

I nedělní bouřka potrápila Pardubický kraj

Pardubický kraj opět v neděli 14. června ve večerních hodinách zasáhla silná bouřka. Profesionální hasiči z Moravské Třebové vyjížděli před 20 hodinou do Kunčiny. Zasahovali zde i místní dobrovolní hasiči. Došlo zde totiž k rozvodnění potoka. Kroupy poškodily střechu ve Svitavách-Lačnově.


V ulici Arnošta z Pardubic v Pardubicích spadl strom přes cestu. Vzrostlá bříza nevydržela nápor větru a spadla na zaparkovaný automobil v pardubické Nerudově ulici. Hasiči stejně jako v sobotu vyjížděli v neděli k Anenskému podjezdu, kde přívalový déšť způsobil lokální zatopení. Zatopen byl i podjezd v ulici 17. listopadu v centru Pardubic.

Stejně jako v sobotu byla pod vodou i v neděli Hradištní ulice v Chrudimi. Došlo zde opět i k potopení vozidel. V ulici Na Šancích v Chrudimi bylo zatopené parkoviště s auty. Hasiči museli čistit ucpané kanály.
Spadlé dráty vysokého napětí byly likvidovány ve Lhotě u Přelouče.


Hasiči odstraňovali nejen popadané stromy, odčerpávali vodu ze zatopených sklepů a garáží a čistili kanálové vpusti, aby nedocházelo k zatopení silnic a domů.

V neděli od 19 do 24 hodin zasahovali hasiči u 20 událostí v souvislosti se silnou bouřkou.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

7.4.

Investiční akce v dopravě

Průtah obcí v délce necelý jeden kilometr by měl být končen ještě v letošním roce.

Cestování celý článek
7.1.

Stavbě lesního výukového centra už nestojí skoro nic v cestě. Poslouží dětem i veřejnosti

Stejně tak i s Centrem pro integraci osob se zdravotním postižením,“ hodnotí dosavadní jednání Milan Zerzán. Centrum pro integraci osob se zdravotním postižením má vážný zájem o využívání nového objektu pro osoby se zdravotním postižením z Hradce Králové a blízkého okolí k neformálnímu vzdělávání z oblastí chovu zvěře, ochrany přírody a lesního hospodářství. Bezbariérové zařízení umožní vzdělávání i občanům s těžkým tělesným postižením pohybujícím se na invalidních vozících.

Cestování celý článek
27.11.

Pardubice se dočkaly prvních ukazatelů na D11

Řidiči na cestě po dálnici D11 do Pardubic se už nemusí bát, že zabloudí.

Cestování celý článek
10.2.

Krajští radní chtějí další výslechové místnosti pro dětské oběti a svědky

Druhou významnou aktivitou, kterou kraj připravuje ve spolupráci s Centry prevence rizikové virtuální komunikace Pedagogické fakulty UP v Olomouci, celoživotního vzdělávání v Pardubicích a Krajským ředitelstvím policie Pardubického kraje je projekt E – bezpečí – nebezpečí elektronické komunikace. „Stále častěji se s nebezpečím vyplývajícím z masového používání internetu setkávají sociální pracovníci a policisté.

Cestování celý článek
16.10.

Na tři desítky silnic pouze se zimní výbavou

Použití zimních pneumatik může být nahrazeno použitím sněhových řetězů.

Cestování celý článek
27.11.

Mikulášský expres na Královéhradecku

V sobotu 1. a v neděli 2. prosince se vydá na cesty parním vlakem Mikuláš se svou družinou, aby potěšil všechny děti.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting