IDS po měsíci zkušebního provozu

11.3.

IDS po měsíci zkušebního provozu

Integrovaný dopravní systém Pardubického kraje (IDS Pk), jehož cílem je propojit autobusovou, železniční a městskou hromadnou dopravu v jeden systém s jednou jízdenkou a zvýšit tak komfort pro cestující, má za sebou měsíc zkušebního provozu. Přestože byla věnována maximální pozornost přípravě tohoto stěžejního projektu v oblasti dopravní obslužnosti, nevyhnul se zkušební provoz určitým problémům. Zejména krátce po jeho spuštění, které nastalo dne 1. února 2008, se objevovaly některé nedostatky spojené s fungováním odbavovacích strojků. Po odstranění všech závad by však už měl fungovat k plné spokojenosti cestujících. Cestujícím se vyplatí zejména bezkontaktní čipová karta, díky níž je jízdenka levnější než při platbě v hotovosti. Držitel bezkontaktní čipové karty má dvě možnosti. Může si vybrat buď takzvanou elektronickou peněženku, nebo časovou jízdenku (kupón), který ho opravňuje využít výhod neomezeného počtu jízd v předplaceném území a čase. Současní majitelé čipové karty (vydané zhruba do listopadu 2007), kteří se rozhodnou používat čipovou kartu u více dopravců, musí navštívit předprodejní místo a nechat si tuto kartu přeprogramovat. Dosud byly do zkušebního provozu zapojeny pouze společnosti Connex Východní Čechy a ČSAD Ústí nad Orlicí, které jsou v regionu dominantními přepravci. V další fázi se do IDS Pk začlení i další dopravci včetně Českých drah a podniků provozujících městskou hromadnou dopravu. Informace o IDS Pk mohou cestující získat z letáků a plakátů umístěných přímo v prostředcích meziměstské hromadné dopravy, v informačních kancelářích dopravců začleněných do tohoto systému a na internetové adrese www.idspk.cz. Spoje, které jsou součástí IDS Pk, jsou označeny samolepkou s logem systému, které je umístěno i na stanicích, na nichž vozidla zapojená do IDS Pk zastavují. Na základě připomínek cestujících a starostů a po konzultaci se zpracovatelem systému – firmou UDI Morava, došlo k termínu změny jízdních řádů k 3. březnu 2008 k několika dílčím úpravám, které se týkají jízdních řádů a tarifních zón. Pokud se objeví i po této úpravě potřeba dalších změn v zónovém uspořádání, bude je možno provést v mimořádném termínu k 30. březnu 2008 tak, aby systém IDS Pardubického kraje již byl prostorově stabilní a umožnil zapojení i dalších dopravců. Snahou je vyjít vstříc požadavkům občanů a zamezit tomu, aby kvůli zavedení nového systému platili výrazně více než doposud. Nový systém by měl naopak zaručovat výhodnější jízdné. Tyto vývojové práce s sebou nesou možnou nepříjemnost pro držitele čipových karet, kteří mají aktivovanou časovou jízdenku – po provedení těchto změn bude jejich kupón nefunkční a bude nutné navštívit předprodejní místo a kupón přeprogramovat. Pro cestující, kteří používají platbu elektronickou peněženkou a nebo platí hotově, žádné komplikace nevzniknou.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

16.5.

Vážení kamionů pomáchá chránit silnice

Přetížené nákladní automobily ničí nejen silnice, ale jsou také bezpečnostním rizikem pro další účastníky silničního provozu. Policisté proto důkladně kontrolovali také technický stav vozidel a dodržování sociálních předpisů jako jsou přestávky a doby jízd.

Cestování celý článek
11.7.

Smetana, Baiza, Martinů a LEGO – co mají společného?

S rodinou či přáteli si projděte po gotickém opevněním, které je nejzachovalejším ve střední Evropě a vystopupejte 192 schodů do rodné světničky již zmíněného skladatele, která se nachází ve výšce 36 m ve věži kostela sv. Jakuba. Z ochozu se můžete kochat nejen výhledem do širého okolí, ale jistě vás zaujme, jak na dvacetipěti metrech čtverečních mohlo žít osm lidí.

Cestování celý článek
31.8.

Změna v jízdním řádu historického vlaku

Prvních deset jízd v rámci této akce si nenechalo ujít více jak 1900 cestujících. Ti si sebou mohou vzít i nejmenší děti v kočárcích. Na cestu historickým vlakem je možné vzít i kolo.

Cestování celý článek
3.9.

Zaměstnanci Věznice Pardubice předali k volnému využití hračky dětem umístěným v Dětském centru Veská.

Těmito aktivitami se mladiství učí nejen pracovním návykům, seznamují se se zpracováním různých materiálů. Provádějí tím prospěšnou práci, rozvíjí se i jejich sociální i manuální dovednosti. Zvyšuje se tak pravděpodobnost jejich začlenění zpět do společnosti.

Cestování celý článek
21.8.

Posádka stříbrného mercedesu skončila v kleštích státní a městské policie.

Na tuto skutečnost okamžitě zareagovala obsluha, která kontaktovala moravskotřebovské policisty a ti po zjištění poznatků k vozidlu informovali všechny policisty v regionu. Zároveň jsme informaci o protiprávním jednání předali i strážníkům Městské policie v Litomyšli. To pro případ, že by stříbrný mercedes s cizí registrační značkou spatřili dříve než naše hlídky.

Cestování celý článek
3.10.

Studentské volby – středoškoláci „nanečisto“ zvolí poslance

Studentské volby se konají před vybranými reálnými volbami již od roku 2010. „Chceme mladým lidem přiblížit základní principy zastupitelské demokracie, seznámit je s volebním systémem České republiky a vést je k aktivnímu, zodpovědnému a sebevědomému občanství,“ popisuje cíle projektu Karel Strachota, ředitel vzdělávacího programu Jeden svět na školách ze společnosti Člověk v tísni

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting