Investiční plán kraje na rok 2019 počítá pro zdravotnictví s částkou 950 milionů

25.2.

Investiční plán kraje na rok 2019 počítá pro zdravotnictví s částkou 950 milionů

 Do oblasti zdravotnictví, která je v gesci radního Ladislava Valtra, spadají nejen nemocnice akutní péče, ale také odborné léčebné ústavy či léčebny dlouhodobě nemocných. V rámci pondělního jednání byl radními schválen Program údržby a rozvoje nemovitého majetku a investiční plán na rok 2019, který počítá s řadou významných zdravotnických investic za téměř 950 milionů korun. Řada staveb byla zahájena již v roce 2018 a bude dokončena v roce 2020. Celkově je na seznamu uvedeno 27 projektů včetně centrálního příjmu v Orlickoústecké nemocnici či několika výjezdových stanic krajské záchranky.
„Plán investic reálně ukazuje, že se nám daří investovat do všech zařízení v našem kraji. Majoritní částku z celkové sumy tvoří samozřejmě centrální příjem v Orlickoústecké nemocnici. Vedle toho máme v různé fázi projekty v Pardubické nemocnici, kde se jedná například o spalovnu odpadů nebo stravovací provoz. Další projekty řešíme ve Svitavách, Litomyšli, Chrudimi, ale také léčebném ústavu v Jevíčku. V plánu jsou zahrnuty také čtyři výjezdové stanice zdravotnické záchranné služby na Seči, v Chrudimi, Vysokém Mýtě, Holicích či Pardubicích - Starých Čívicích,“ uvedl krajský radní Ladislav Valtr s tím, že projekty jsou primárně hrazeny z rozpočtu Pardubického kraje.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Cestování"

29.7.

Stavba cyklostezky do Nemošic zahájila

V rámci přípravných prací bude postupně vykácen pás lesa podél pravé strany silnice ve směru z Jesničánek do Nemošic.

Cestování celý článek
26.1.

Hasiči měli rušné pondělní ráno, odstraňovali následky nehod v kraji

V 5.46 hodin vytahovali hasiči osobní automobil z příkopu. V 6.53 hodin v Dašicích vyprošťovali hasiči zapadlý autobus. Silnice v Dašicích musela být posypána, aby mohla být opět zprůjezdněna. O hodinu později zasahovali hasiči v Lanškrouně, kde vozidlo skončilo mimo silnici. Všechny výše uvedené kolize vozidel se obešly bez vážného zranění.

Cestování celý článek
7.1.

Stavbě lesního výukového centra už nestojí skoro nic v cestě. Poslouží dětem i veřejnosti

Stejně tak i s Centrem pro integraci osob se zdravotním postižením,“ hodnotí dosavadní jednání Milan Zerzán. Centrum pro integraci osob se zdravotním postižením má vážný zájem o využívání nového objektu pro osoby se zdravotním postižením z Hradce Králové a blízkého okolí k neformálnímu vzdělávání z oblastí chovu zvěře, ochrany přírody a lesního hospodářství. Bezbariérové zařízení umožní vzdělávání i občanům s těžkým tělesným postižením pohybujícím se na invalidních vozících.

Cestování celý článek
20.11.

Pili řidiči, pili cyklisté

Policie nedohlíží jen na motorizované účastníky. V úterý od 05:00 do 23:00 se uniformovaní kolegové zaměřili kromě automobilů také na cyklisty a chodce. U cyklistů byl kontrolován technický stav a používání stanoveného osvětlení za snížené viditelnosti. I chodci, jako účastníci silničního provozu, musí dodržovat pravidla, proto i na ně se pořádkoví policisté zaměřili.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting