Kamiony jedoucí na Moravu opustí Nové Město

1.10.

Kamiony jedoucí na Moravu opustí Nové Město

Kamiony jedoucí na Moravu opustí Nové Město

Kamiony jedoucí východními Čechami na Moravu budou moci od konce listopadu využívat kompletní trasu stávající dálnice D11, což zatím není možné. Díky tomu by se mělo výrazně ulevit obyvatelům Nového Města nad Cidlinou i dalších obcí na silnici I/11 západně od Hradce Králové, které nyní tíží frekventovaná nákladní doprava. Kompletní dálnice se pro kamionovou dopravu otevře po zprovoznění nového úseku silnice R35 do Opatovic, která má začít sloužit od konce letošního listopadu. Vyplynulo z úterního kontrolního dne výstavby dálnice D11 a rychlostní silnice R 35. První obnovený kontrolní den výstavby těchto silnic včera proběhl v Regiocentru Nový pivovar v Hradci Králové za účasti hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France, náměstka ministra dopravy Tomáše Kaase, generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic Alfréda Brunclíka či zmocněnce pro výstavbu těchto staveb Ivo Tomana. "Nechceme jako kraj v případě dálnice D11 pouze přihlížet, i když je její dostavba záležitostí státu. Kraji se letos podařilo odblokovat dokončení obchvatu České Skalice a doufáme, že podobným způsobem bychom mohli přispět i k urychlení výstavby dálnice D11,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc. Zástupci Královéhradeckého kraje a Hradce Králové se v úterý 29. září s vládním zmocněncem Tomanem dohodli na tom, že se v co nejbližší době setkají a budou jednat o tom, jak situaci s dostavbou dálnice D11 aspoň do krajského města co nejvíce urychlit. "Rozhodnutí o tom, jak s dostavbou dálnice D11 do Hradce Králové pokračovat, je nyní na vládě. Naše aktivita může napomoci případné problémy odblokovat,“ řekl Toman. Účastníci kontrolního dne se rovněž shodli na tom, že je třeba, aby Česká republika v co nejbližší době konečně přijala zákon o liniových stavbách, který by vznik nových silnic výrazně urychlil. "Zákon, který zjednodušuje stavbu dálnic a silnic, mají vyspělé evropské země, například Německo. Tato norma výrazně ulehčuje práci i úřadům v sousedním Polsku,“ dodal hejtman Franc. Dálnice D11 končí od roku 2006 u jižních hranic kraje a podle plánů by měla vést od Hradce Králové kolem Jaroměře k česko-polskému hraničnímu přechodu v Královci. Čtyřproudová silnice protínající kraj by významně ulevila obyvatelům měst, která dnes zatěžuje nadměrná tranzitní doprava. Pomohla by do sídel v Královéhradeckém kraji přivést investory či by usnadnila lidem cestování za prací i do vzdálenějších koutů kraje.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

21.3.

Oprava silnice ze Starých Čivic ke Starému Máteřovu

V letošním roce dojde k opravě silnice číslo III/32228, a to v úseku od křižovatky Staré Čivice do obce Starý Máteřov.

Cestování celý článek
12.10.

Unikátní elektrobus Urbanway Full Hybrid na pardubických linkách MHD

Sériový hybrid s akumulátory se ukázal být pro pomalý městský provoz ideálním konstrukčním řešením. ​S generací Euro VI rozšiřuje IVECO BUS své alternativní pohony o řadu plně hybridních autobusů, které splňují veškeré požadavky na udržitelnou mobilitu, tj. méně emisí, nižší hlučnost a vyšší produktivitu.

Cestování celý článek
9.3.

Světový den divadla

Většina divadel si před představeními připomíná svůj svátek přečtením tzv. Mezinárodního poselství, které se překládá do více než 20 jazyků.

Cestování celý článek
27.1.

Výluka na železnici mezi Pardubicemi a Přeloučí zkomplikuje 6. a 7. února dopravu

Podle Českých drah bude předpokládané zpoždění nahrazovaných vlaků a vlaků dálkové dopravy bude asi 15 minut.

Cestování celý článek
14.2.

Tajemný alchymista a kat Mydlář zahájí sezónu

V těchto dnech vyvrcholily přípravy na veletrh cestovního ruchu v České republice, kterým je pražský Holiday World.

Cestování celý článek
20.12.

Oběť zaplatila přes 85 tisíc korun

Dohledání majitele účtu v České republice je možné, ale najít takového majitele v cizině, je daleko náročnější a hlavně zdlouhavé.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting