Kamiony jedoucí na Moravu opustí Nové Město

1.10.

Kamiony jedoucí na Moravu opustí Nové Město

Kamiony jedoucí na Moravu opustí Nové Město

Kamiony jedoucí východními Čechami na Moravu budou moci od konce listopadu využívat kompletní trasu stávající dálnice D11, což zatím není možné. Díky tomu by se mělo výrazně ulevit obyvatelům Nového Města nad Cidlinou i dalších obcí na silnici I/11 západně od Hradce Králové, které nyní tíží frekventovaná nákladní doprava. Kompletní dálnice se pro kamionovou dopravu otevře po zprovoznění nového úseku silnice R35 do Opatovic, která má začít sloužit od konce letošního listopadu. Vyplynulo z úterního kontrolního dne výstavby dálnice D11 a rychlostní silnice R 35. První obnovený kontrolní den výstavby těchto silnic včera proběhl v Regiocentru Nový pivovar v Hradci Králové za účasti hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France, náměstka ministra dopravy Tomáše Kaase, generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic Alfréda Brunclíka či zmocněnce pro výstavbu těchto staveb Ivo Tomana. "Nechceme jako kraj v případě dálnice D11 pouze přihlížet, i když je její dostavba záležitostí státu. Kraji se letos podařilo odblokovat dokončení obchvatu České Skalice a doufáme, že podobným způsobem bychom mohli přispět i k urychlení výstavby dálnice D11,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc. Zástupci Královéhradeckého kraje a Hradce Králové se v úterý 29. září s vládním zmocněncem Tomanem dohodli na tom, že se v co nejbližší době setkají a budou jednat o tom, jak situaci s dostavbou dálnice D11 aspoň do krajského města co nejvíce urychlit. "Rozhodnutí o tom, jak s dostavbou dálnice D11 do Hradce Králové pokračovat, je nyní na vládě. Naše aktivita může napomoci případné problémy odblokovat,“ řekl Toman. Účastníci kontrolního dne se rovněž shodli na tom, že je třeba, aby Česká republika v co nejbližší době konečně přijala zákon o liniových stavbách, který by vznik nových silnic výrazně urychlil. "Zákon, který zjednodušuje stavbu dálnic a silnic, mají vyspělé evropské země, například Německo. Tato norma výrazně ulehčuje práci i úřadům v sousedním Polsku,“ dodal hejtman Franc. Dálnice D11 končí od roku 2006 u jižních hranic kraje a podle plánů by měla vést od Hradce Králové kolem Jaroměře k česko-polskému hraničnímu přechodu v Královci. Čtyřproudová silnice protínající kraj by významně ulevila obyvatelům měst, která dnes zatěžuje nadměrná tranzitní doprava. Pomohla by do sídel v Královéhradeckém kraji přivést investory či by usnadnila lidem cestování za prací i do vzdálenějších koutů kraje.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

11.6.

Na tratě v Pardubickém kraji vyjede další Regionova

Regionova začne od 15. června zajišťovat pravidelné vlakové spoje mezi Chocní a železniční zastávkou Vysoké Mýto město.

Cestování celý článek
3.9.

Rekola za sebou mají 4 měsíce provozu a množí se. Přibývá dalších 40 kol!

Díky rozrůstající se členské základně můžeme přidat do ulic dalších 40 kol a dopřát tak uživatelům větší komfort při hledání kola v jejich blízkosti. V tom našim uživatelům pomáhá i nová aplikace s interaktivními mapami, kterou vyvinulo studio Inmite. Během prvních týdnů provozu jsme sbírali nápady našich uživatelů a poznatky dalších kompetentních lidí a vznikla tato nadčasová aplikace.

Cestování celý článek
21.7.

Železniční přejezd u obce Borová se bude opravovat. Silnice I/34 zde bude uzavřená pro veškerý provoz

Důvodem úplné uzavírky je oprava železničního přejezdu P 6896 u obce Borová.

Cestování celý článek
4.10.

Nadační fond Magdaleny Kožené zve k celostátnímu happeningu malých umělců ZUŠ OPEN

Po celé republice se na náměstích, v ulicích, kulturních domech a dalších veřejných místech v úterý 30. května rozezní hudba a zpěv, odehrají se taneční i divadelní představení a proběhne nespočet výtvarných výstav. Hlavními protagonisty výjimečného projektu ZUŠ Open budou samotní žáci, studenti a celé umělecké soubory základních uměleckých škol, kteří pod vedením svých pedagogů připraví bohatý program pro širokou veřejnost.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting