Klenbové mosty v Kladině jsou v novém

19.9.

Klenbové mosty v Kladině jsou v novém

Klenbové mosty v Kladině jsou v novém

V pondělí 22. září zažijí v Kladině, místní části městečka Sezemice na Pardubicku, slávu. Pardubický kraj tu slavnostně otevře dva zrekonstruované mosty na silnici III/32251. Oba mosty jsou klenbové, železobetonové, o rozpětí 5,15 metrů, respektive 4,2 metrů. Na krátkém úseku mezi mosty je postavená gabionová stěna, kterou lze zjednodušeně popsat jako „košovou hradbu“. Kraj jako investor tu rozšířil komunikaci, zřídil pruh pro cyklisty a samozřejmě opravil i asfaltový povrch. To vše za zhruba 23,5 milionů korun. „Stavbaři tu pracovali od října loňského roku a zůstala po nich velmi dobře odvedená práce. Nejen že je tu bezpečněji, ale je to i docela hezké stavební dílo,“ komentoval mosty hejtman Ivo Toman. Slavnostní otevření mostů ev. č. 32251–2 a 32251–3 na silnici III/32251 v Sezemicích-Kladině se uskuteční v pondělí 22. září 2008 ve 12:00 hodin.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

17.4.

Jedinečná šance pro podnikatele a živnostníky! Právě startuje třináctý ročník podnikatelských soutěží

Do soutěže se mohou přihlásit malé a střední firmy působící v České republice s nejméně dvouletou účetní historií a s obratem do 1,5 miliardy korun a živnostníci, kteří jsou minimálně jeden rok vlastníky platného živnostenského listu nebo jiného oprávnění k podnikání dle právních předpisů. V roce 2017 tak učinilo 6 619 podnikatelů a živnostníků.

Cestování celý článek
12.5.

Česká inspekce životního prostředí uložila vloni skoro tři tisíce pokut za 148 milionů

Celková výše pokut klesla oproti roku 2013 o zhruba 20 milionů, což bylo způsobeno ukládáním nižších pokut za drobnější delikty. „Za poslední tři roky mají počty pokut ve všech složkách vzrůstající tendenci, nejvíce je jich ukládáno za odpady,“ řekl Erik Geuss, ředitel ČIŽP.

Cestování celý článek
18.1.

Cyklisté projedou Dubinou bezpečněji

Cyklostezka povede od zastávky MHD v Blahoutově ulici napříč sídlištěm a vyústí u parkoviště mezi ulicemi Erno Košťála a Dubinská, odkud je možné pokračovat po cyklostezce do Spojila.

Cestování celý článek
9.9.

V České Třebové budou konečně zastavovat vlaky EuroCity

Panu ministrovi Žákovi patří velký dík, zase jednou zvítězil zdravý rozum,“ vysvětlil hejtman Martin Netolický, který se snažil přesvědčit již ministrova předchůdce Stanjuru při jeho návštěvě regionu letos v dubnu, uspěl však až u ministra Žáka.

Cestování celý článek
30.6.

Provoz na Masarykově náměstí bude omezen

Spoje autobusových linek ze Sukovy třídy a z Polabin budou vedeny po objízdné trase ul. K Polabinám a dále po své trase. Jako náhradu za zastávku Masarykovo nám. obslouží zastávku K Polabinám.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting