Klenbové mosty v Kladině jsou v novém

19.9.

Klenbové mosty v Kladině jsou v novém

Klenbové mosty v Kladině jsou v novém

V pondělí 22. září zažijí v Kladině, místní části městečka Sezemice na Pardubicku, slávu. Pardubický kraj tu slavnostně otevře dva zrekonstruované mosty na silnici III/32251. Oba mosty jsou klenbové, železobetonové, o rozpětí 5,15 metrů, respektive 4,2 metrů. Na krátkém úseku mezi mosty je postavená gabionová stěna, kterou lze zjednodušeně popsat jako „košovou hradbu“. Kraj jako investor tu rozšířil komunikaci, zřídil pruh pro cyklisty a samozřejmě opravil i asfaltový povrch. To vše za zhruba 23,5 milionů korun. „Stavbaři tu pracovali od října loňského roku a zůstala po nich velmi dobře odvedená práce. Nejen že je tu bezpečněji, ale je to i docela hezké stavební dílo,“ komentoval mosty hejtman Ivo Toman. Slavnostní otevření mostů ev. č. 32251–2 a 32251–3 na silnici III/32251 v Sezemicích-Kladině se uskuteční v pondělí 22. září 2008 ve 12:00 hodin.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

14.1.

Vybírat parkovné u Alberta je protiprávní

„Dnes jsme majitele vyzvali, aby doložil, že svislé dopravní značení, kterým parkoviště opatřil, instaloval na základě povolení odboru dopravy pardubického magistrátu. Pokud to nedoloží, zahájíme s ním správní řízení,“ řekl dnes náměstek primátorky Michal Koláček.

Cestování celý článek
30.10.

V Horním Jelení se bude lépe chodit a parkovat

Na opravu ulice Kpt. Jaroše se místní těšili. „Na mlatovém povrchu bývaly často po deštích kaluže a bláto.

Cestování celý článek
14.3.

Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice pořádá akademickou slavnost k instalaci nové děkanky do funkce

Rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Miroslav Ludwig, CSc. předá nové děkance děkanský řetěz jako symbol jejího nového úřadu a odstupující a nově nastupující děkanky si předají funkce.

Cestování celý článek
11.5.

Bezpečná cykloturistika s projektem Na kole jen s přilbou

Jízda na kole má nesporně své kouzlo. Navíc při výletu do hor nám umožňuje poznávat atraktivní lokality, kam bychom pěšky při nejlepší vůli nestihli dorazit. Jízda na kole ovšem může mít i své stinné stránky. Ač se to leckdy nezdá, dá se na něm jezdit rychle, velmi rychle.

Cestování celý článek
5.4.

Po zimě opět začala modernizace silnice v obci Hrádek

„V druhé etapě bude vybudována mimo jiné nová dešťová kanalizace, přeložka vodovodu a telefonních kabelů i nová opěrná zeď podél domovní zástavby, po novém mostě se již jezdí. Tranzitní doprava bude odkloněna od Chocně přes Libchavy do Ústí nad Orlicí,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš s tím, že obyvatelé a autobusy budou využívat takzvané malé objízdné trasy přes Sudislav a Oucmanice.

Cestování celý článek
5.4.

Vážná nehoda u Zámrsku

Použili jsme veškeré vyprošťovací zařízení, které zde máme,“ přiblížil náročnost vyprošťování nprap. Miloslav Havlík, velitel zásahu.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting