Klenbové mosty v Kladině jsou v novém

19.9.

Klenbové mosty v Kladině jsou v novém

Klenbové mosty v Kladině jsou v novém

V pondělí 22. září zažijí v Kladině, místní části městečka Sezemice na Pardubicku, slávu. Pardubický kraj tu slavnostně otevře dva zrekonstruované mosty na silnici III/32251. Oba mosty jsou klenbové, železobetonové, o rozpětí 5,15 metrů, respektive 4,2 metrů. Na krátkém úseku mezi mosty je postavená gabionová stěna, kterou lze zjednodušeně popsat jako „košovou hradbu“. Kraj jako investor tu rozšířil komunikaci, zřídil pruh pro cyklisty a samozřejmě opravil i asfaltový povrch. To vše za zhruba 23,5 milionů korun. „Stavbaři tu pracovali od října loňského roku a zůstala po nich velmi dobře odvedená práce. Nejen že je tu bezpečněji, ale je to i docela hezké stavební dílo,“ komentoval mosty hejtman Ivo Toman. Slavnostní otevření mostů ev. č. 32251–2 a 32251–3 na silnici III/32251 v Sezemicích-Kladině se uskuteční v pondělí 22. září 2008 ve 12:00 hodin.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

1.3.

Farmářské trhy v OC Futurum nabídnou lokální potraviny i jejich příběhy

Čerstvost, znalost původu či udržitelnost hrají při výběru potravin stále větší roli. Také proto soustavně stoupá obliba regionálních produktů a fenomén farmářských trhů neztratil nic ze své atraktivity.

Cestování celý článek
11.4.

Pacienti dětského oddělení a dětské chirurgie Pardubické nemocnice se úspěšně zapojili do soutěže Nemocniční zajíček.

Dětští pacienti Pardubické nemocnice předvedli svou výtvarnou zručnost a nápaditost. Před velikonočními svátky si nejen vyzdobili oddělení, na nichž se léčili, ale ještě se úspěšně zapojili do zbrusu nové soutěže Nemocniční zajíček. Třikrát se postavili na pomyslné medailové stupínky.

Cestování celý článek
5.4.

Radnice znovu podpoří soutěž Do práce na kole, registrace je v plném proudu

„Loni se soutěže Do práce na kole zúčastnilo téměř 11 000 lidí z 1 825 institucí a 27 měst. Nechyběly samozřejmě ani Pardubice a umístily se po Praze a Brně na krásném třetím místě. Jsme rádi, že zdejší radnice podporuje šetrnou formu dopravy a akci Do práce na kole dala tradičně zelenou,“ uvedl pardubický koordinátor projektu Miroslav Zajíček.

Cestování celý článek
2.9.

Autogramiáda v autobuse

Hlavním partnerem tohoto netradičního soutěžního klání je televize Prima. „Setkání s herci je pro soutěžící vždy velmi lákavou výhrou. Nejen proto očekáváme o soutěž velký zájem,“ sdělil marketingový ředitel televize Prima Aleš Pýcha a dodává: „ A závěrečná autogramiáda v autobuse bude určitě příjemným bonusem.“

Cestování celý článek
22.1.

Mladí hudebníci přesvědčovali na konzervatoři odbornou komisi o svém talentu

Pardubická konzervatoř je střední škola, která vychovala řadu významných hudebníků, zpěváků a dirigentů. Absolventi školy v současné době dosahují četných úspěchů na koncertních podiích, a to i na mezinárodním poli. Koncertní činnost je již součástí samotného studia na konzervatoři. Z absolventů konzervatoře se stávají i učitelé v základních uměleckých školách.

Cestování celý článek
20.7.

Chystáte se na houby či do přírody?

V souvislosti s pondělní pátrací akcí po 73 leté seniorce z Hradce Králové, která byla na houbách v lesích na pomezí Pardubického a Královéhradeckého kraje jsme se rozhodli napsat několik užitečných rad jak pro houbaře, tak pro turisty či sportovce, kteří se vydávají do přírody…

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting