Kolokvium ŽELAKTUEL 2007

17.9.

Kolokvium ŽELAKTUEL  2007

Kolokvium ŽELAKTUEL  2007

Pardubice se dočkají modernizace vlakového nádraží a celý region pak zkvalitnění sítě regionálních železničních tratí. Nejen o těchto tématech jednali minulý týden odborníci na dalším ročníku tradičního kolokvia „ŽELAKTUEL 2007“ na půdě Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice. Náměstek ministra dopravy Vojtěch Kocourek prozradil, že se plánuje zásadní modernizace vlakového spojení na ose Chrudim – Pardubice – Hradec Králové, neboť tento úsek využívá velký počet cestujících, zejména k dojíždění do zaměstnání a škol. V rámci projektu „Živá nádraží“ se chystají České dráhy spolu s partnery propojit a výhodně skloubit železniční, autobusovou a automobilovou dopravu do jednoho místa. Ukázkovým příkladem je Česká Třebová, kde se již přímo v areálu vlakového nádraží začaly budovat podzemní garáže Ačkoliv se v pardubickém regionu dojíždění vlakem těší velké oblibě mezi školáky i zaměstnanci, mnoho lidí však stále hojně využívá i individuální automobilovou dopravu. „Regulace aut se kraj snaží dosáhnout integrovaným dopravním systémem,“ konstatoval Vlastislav Mojžíš z Katedry technologie a řízení dopravy Dopravní fakulty Jana Pernera v Pardubicích. Integrovaný dopravní systém VYDIS totiž umožňuje cestujícím na trati Pardubice – Hradec Králové využít pouze jeden jediný dopravní doklad za zvýhodněnou cenu. Na tento doklad pak mohou cestovat nejen vlaky ve třech tarifních zónách, ale i městskou hromadnou dopravou, a to v obou krajských městech.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

18.11.

Cestování může zjednodušit jednotný odbavovací systém

Rada města Pardubic dnes schválila spolupráci Pardubic s Hradcem Králové na tomto projektu, spolufinancování studie ve výši jednoho milionu korun a zadávací podmínky výběrového řízení na firmu, která, kompletní studii vycházející z podrobných analýz současného technologického i organizačního stavu zpracuje. Studie pak bude součástí žádosti o podporu z operačního programu IROP v rámci ITI, zaměřené na modernizaci odbavovacího systému hromadné dopravy obou městských dopravních podniků.

Cestování celý článek
29.4.

Cyklostezce musí ustoupit pás lesa

Vybudování úseku od společnosti Foxcon do Černé za Bory přijde zhruba na osm milionů korun.

Cestování celý článek
6.12.

Rosickou lávku by mohla zaplatit EU

Vedle rosického mostu přes Labe by měla stát lávky pro pěší a cyklisty. Stavbu, která má v tomto dopravně frekventovaném úseku zvýšit bezpečnost cyklistů a přispět k plynulosti automobilové dopravy, by mohla financovat Evropská unie.

Cestování celý článek
10.7.

Dětské jízdní kolo vybírejte s rozvahou!

Nejsou-li kola určená pro mladší děti bezpečná, mohou představovat riziko vážného zranění hlavy, hrudníku, břicha nebo končetin, a to především následkem pádu.

Cestování celý článek
1.3.

Za sběr bioodpadu zdarma 50 kg kompostu

V současné době je sváženo 2281 nádob s bioodpadem a průběžně se hlásí další zájemci. Na tomto příkladě je vidět, že ekologické myšlení, a z toho vyplývající nutnost odpad třídit, je pro stále více lidí samozřejmostí.

Cestování celý článek
11.11.

Pozvání na oslavy první várky plzeňského ležáku

Jednotlivé pivnice a restaurace nabízí nefiltrovaný Pilsner Urquell naražený ze stylového dřevěného sudu plzeňským sládkem. Oslavu přitom vždy slavnostně zahájí historická postava Josefa Grolla, prvního plzeňského sládka, který v roce 1842 spojil měkkou plzeňskou vodu, žatecký chmel a český ječmen a dal vzniknout unikátní chuti plzeňského originálu.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting