Kraj má na další tři roky plán na pomoc osobám se zdravotním postižením

21.11.

Kraj má na další tři roky plán na pomoc osobám se zdravotním postižením

Po třech letech aktualizoval Pardubický kraj svůj strategický dokument na vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením. V pořadí již čtvrtý dokument bude platný na období 2019-2021.
„Chceme v tomto dokumentu konkrétně pojmenovat a definovat významné oblasti života osob se zdravotním postižením, na které může mít Pardubický kraj reálně nějaký vliv. Jedná se například o  oblast přístupnosti staveb, dopravy a informací, oblast dostupnosti vzdělávání, zaměstnání, volnočasových aktivit, ale také zdravotní a sociální péče,“ říká radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola a pokračuje: „Vycházeli jsme při tom z aktuálních podnětů, informací a zkušeností z uplynulých let a také z možností Pardubického kraje.“
Od července 2018 probíhala ve spolupráci s dotčenými pracovníky odborů Krajského úřadu Pardubického kraje, ale i dalšími zainteresovanými subjekty, příprava tohoto dokumentu. Odbor sociálních věcí zapracoval všechny obdržené podklady, připomínky a připravil aktuální verzi nového Krajského plánu.
Dokument je zpracován v souladu s platnou legislativou a dokumenty týkajícími se osob se zdravotním postižením zejména Úmluvou o právech osob se zdravotním postižením a Listinou základních práv a svobod. Řešení problémových oblastí osob se zdravotním postižením vyžaduje multidisciplinární přístup. Proto se na jeho tvorbě podílely i odbory zdravotnictví, školství, sociálních věcí, odbor kultury, sportu a cestovního ruchu, odbor majetkový, stavebního řádu a investic, odbor dopravy a silničního hospodářství, kancelář ředitele úřadu, kancelář hejtmana, oddělení personálních věcí a vzdělávání kanceláře ředitele úřadu, a další subjekty.
„Krajský plán jednou za rok vyhodnocujeme a můžeme ho přizpůsobit novým skutečnostem a možnostem, koordinátorem aktivit ke Krajskému plánu je odbor sociálních věcí,“ dodal Pavel Šotola.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Cestování"

15.8.

AFI Palác hostí výstavu fotografií Jiřího Koliše

Umístění výstavy právě v AFI Paláci v Pardubicích souvisí také se zahájením olympijské sezony turnajem reprezentačních výběrů Finska, Ruska, Švédska a České republiky.

Cestování celý článek
24.11.

16. ročník pardubické Christmas party bude hostit Briana Sanhajiho, Ant Brookse a Skobera!

Headlinery Finlandia main stage bude německý techno kouzelník Brian Sanhaji, který se představí v živém vystoupení, dále majitel respektovaného labelu Groovant music – Ant Brooks a poprvé se v ČR představí ukrajinský Skober! Kromě tria zahraničních hostů zahrají na main stagi í slovenský Toky, Lucca, Džejár, Makarov & Steen a Djka Sionni. Brian Sanhaji live @ Nature One

Cestování celý článek
16.5.

Vážení kamionů pomáchá chránit silnice

Přetížené nákladní automobily ničí nejen silnice, ale jsou také bezpečnostním rizikem pro další účastníky silničního provozu. Policisté proto důkladně kontrolovali také technický stav vozidel a dodržování sociálních předpisů jako jsou přestávky a doby jízd.

Cestování celý článek
9.9.

Do Hradce Králové se vrátil vinohrad

Vinnou révu přivezli do Hradce Králové darem zástupci měst a vinařství na Labi. Vybrali takové odrůdy, kterým se u nich nejlépe daří a mají největší oblibu. Z Litoměřic byl zasazen Tramín červený, z Mělníku Ryzlink rýnský, z Roudnice Müller Turgau a z Kuksu starobylá burgundská odrůda Tramín bílý.

Cestování celý článek
26.9.

Bezpečná silniční infrastruktura

První auditovanou stavbou byla modernizace silnice třetí třídy ze Starých Čivic do Barchova.

Cestování celý článek
30.6.

Několik rad před odjezdem na prázdninovou dovolenou

Doporučujeme také odpojit televizor od antény. Zavřete všechna okna, i když bydlíte ve vyšších patrech. Prudký déšť může způsobit škody nejen uvnitř vašeho bytu, ale může dojít k protečení vody i k sousedům pod vámi. Prudký poryv větru může způsobit i rozbití skla v okně a padající střepy mohou zranit někoho před domem.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting