Kraj má na další tři roky plán na pomoc osobám se zdravotním postižením

21.11.

Kraj má na další tři roky plán na pomoc osobám se zdravotním postižením

Po třech letech aktualizoval Pardubický kraj svůj strategický dokument na vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením. V pořadí již čtvrtý dokument bude platný na období 2019-2021.
„Chceme v tomto dokumentu konkrétně pojmenovat a definovat významné oblasti života osob se zdravotním postižením, na které může mít Pardubický kraj reálně nějaký vliv. Jedná se například o  oblast přístupnosti staveb, dopravy a informací, oblast dostupnosti vzdělávání, zaměstnání, volnočasových aktivit, ale také zdravotní a sociální péče,“ říká radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola a pokračuje: „Vycházeli jsme při tom z aktuálních podnětů, informací a zkušeností z uplynulých let a také z možností Pardubického kraje.“
Od července 2018 probíhala ve spolupráci s dotčenými pracovníky odborů Krajského úřadu Pardubického kraje, ale i dalšími zainteresovanými subjekty, příprava tohoto dokumentu. Odbor sociálních věcí zapracoval všechny obdržené podklady, připomínky a připravil aktuální verzi nového Krajského plánu.
Dokument je zpracován v souladu s platnou legislativou a dokumenty týkajícími se osob se zdravotním postižením zejména Úmluvou o právech osob se zdravotním postižením a Listinou základních práv a svobod. Řešení problémových oblastí osob se zdravotním postižením vyžaduje multidisciplinární přístup. Proto se na jeho tvorbě podílely i odbory zdravotnictví, školství, sociálních věcí, odbor kultury, sportu a cestovního ruchu, odbor majetkový, stavebního řádu a investic, odbor dopravy a silničního hospodářství, kancelář ředitele úřadu, kancelář hejtmana, oddělení personálních věcí a vzdělávání kanceláře ředitele úřadu, a další subjekty.
„Krajský plán jednou za rok vyhodnocujeme a můžeme ho přizpůsobit novým skutečnostem a možnostem, koordinátorem aktivit ke Krajskému plánu je odbor sociálních věcí,“ dodal Pavel Šotola.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Cestování"

28.7.

Terminál dva měsíce poté

„Zatím se na letišti spíše bourá. Po demolici starých skladů probíhá v těchto dnech dočištění pozemků a skrývka ornice pod budoucí komunikací, následovat budou přeložky sítí pod ní,“ řekla náměstkyně primátora zodpovědná za investiční výstavbu Helena Dvořáčková. Firma podle jejího vyjádření zvolila technologické postupy, který maximálně omezí hlučnost a prašnost prací. „Drcení nabouraného materiálu probíhá pod skrápěním vodou,“ uvedla náměstkyně.

Cestování celý článek
2.11.

Kam se poděl ztracený fotoaparát?

Podle kamerových záznamů měla tento fotoaparát v černém pouzdře nalézt žena, jejíž totožnost zatím policisté neznají. Osoba zachycená na záznamu by nám mohla poskytnout cenné informace ke ztracenému fotoaparátu, případně uvést, zda ho někam odevzdala.

Cestování celý článek
31.3.

Pardubické půlmaratóny omezí městskou dopravu

Od 7:30 do 15:00 hodin budou platit rozsáhlá omezení v dopravě v centru města.

Cestování celý článek

Jak dětem vysvětlit kouzlo zrození?

Umělkyně používá loutku miminka, které si v matčině lůnu vytvořilo útulný pokoj s postelí a vodovodem. Děti se poučí a pobaví zároveň, protože herečka má komediantství v krvi.

Cestování celý článek
24.3.

Studenti vystaví návrhy nábřeží Labe

Vernisáž výstavy s prezentací studentů se uskuteční 25. 3. od 17 hodin. Práce budou v Machoňově pasáži vystaveny týden.

Cestování celý článek
22.10.

Pardubické krematorium zve veřejnost na ojedinělou prohlídku

Služby města Pardubic, které provozují centrální pardubický hřbitov a další hřbitovy se na Památku zesnulých pečlivě připravují. Probíhá intenzivní úklid všech prostranství a počítá se s prodloužením otevírací doby centrálního hřbitova. Po dobu dušičkového víkendu

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting