Krajská knihovna v Pardubicích připravila pro děti prázdninový program

4.2.

Krajská knihovna v Pardubicích připravila pro děti prázdninový program Pololetní a jarní prázdniny mohou děti z našeho kraje prožít i v Krajské knihovně v Pardubicích.  Pracovníci dětského oddělení této příspěvkové organizace Pardubického kraje připravili pro nejmladší čtenáře program, který nabízí nejen výpravy za poznáním, ale také dobrodružství a napětí.

Dveře knihovny se účastníkům prázdninového programu otevřely v pátek 1. února v 9 hodin. Děti se mohou věnovat deskovým hrám, jako jsou Scrabble, Carcasonne či Harry Potter, ve výtvarné dílně s názvem „Jak nás překvapili skřítci“ budou pokračovat v práci žáků Základní umělecké školy Havlíčkova a dobrodružství zažijí při tzv. Hobitím putování, šifrovací hře pro děti od deset let inspirované knihami J. R. R. Tolkiena "Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky".

O programu podrobněji:
Otevřeno: pátek 1.2. 9.00 - 18.00 hod.
pondělí až pátek 4.- 8.2. 9.00 - 18.00 hod.
úterý a sobota 2., 5., 9.2. 9.00 -12.00 hod.

Deskové hry Dobrodružství má mnoho podob. K dispozici budou nejnovější napínavé hry, ale i starší úspěšné kousky (Scrabble, Carcasonne, Harry Potter).
Přijďte si zahrát a pobavit se s kamarády do knihovny.
pátek 1. 2. 9.00 - 18.00 hod., středa 6.2. 14.00 – 17.30 hod.

Hobití putování Šifrovací hra pro děti od 10let inspirovaná knihami J. R. R. Tolkiena "Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky". Hledejte s odvážným hobitem Bilbem stopy zanechané výpravou putující k vzdálené Osamělé hoře v kouzelném světě Středozemě. Kdo dojde až na konec, čeká ho nové poznání i odměna.

Výtvarná dílna „Jak nás překvapili skřítci“ Během zimy se u nás v knihovně ohřívají! Prohlédněte si je na výstavě, kterou připravila ZUŠ Havlíčkova a namalujte skřítkům kamarády. Přijďte zdobit čepice a palčáky, ať v zimě nezmrznou!

Videopohádky Klubové promítání pohádek - třeba z večerníčků
Čteme dětem pohádky… S babičkou? S dědečkem?
Pro malé i velké posluchače budeme číst klasické i moderní pohádky pro radost i poučení. Přijďte si poslechnout pohádku a vybrat svou oblíbenou knížku.
čtvrtek 7.2. 16.00 – 17.00 hod.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

21.5.

Pardubice ožijí znovu kulturou

Slavnostní zahájení Multikulturního týdne se koná ve Společenském sále radnice v pátek od 18 hodin. V bohatém programu nechybí v dalších dnech ani Mezinárodní sportovní den, řada výstav, workshopy, projekce či mezinárodní setkání. Akce vyvrcholí v pátek 29. května Multikulturním jarmarkem, který se koná v samotném srdci města na Pernštýnském náměstí.

Cestování celý článek
5.8.

Pastviny chtějí zkrášlit centrum a zbavit se silnice

Vedení obce přislíbilo hejtmanovi, že se postará o zimní údržbu, ale obecní rozpočet již nestačí.

Cestování celý článek
21.10.

Východočeské divadlo představí výjimečný text Elfriede Jelinekové

Jako inscenované čtení bude Poutníka režírovat mladý talentovaný režisér Juraj Augustín, letošní absolvent brněnské JAMU. Asistovat mu při tom bude jeho spolužačka, dramaturgyně Sabina Machačová. Hostující inscenační tým si ke spolupráci na nelehkém hereckém úkolu přizval Jana Hyhlíka.

Cestování celý článek
11.9.

Cyklistka od nehody ujela

Účastníkem nehody byla cyklistka, která jela z vedlejší komunikace na hlavní silnici, kde projížděla řidička skútru.

Cestování celý článek
10.7.

Vozíčkáři vytvořili nový rekord v cestování

Lidé upoutaní na vozík vytvořili nový cestovatelský rekord. Jen za prvních šest měsíců cestovalo spoji Českých drah 2 262 osob na vozíku, kteří využili k objednání přepravy nový objednávkový systém.

Cestování celý článek
5.11.

Přibude kontrol v pardubické MHD

Dopravní podnik se zaměří především na ranní linky, jež míří do průmyslových částí krajského města.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting