Krajská knihovna v Pardubicích připravila pro děti prázdninový program

4.2.

Krajská knihovna v Pardubicích připravila pro děti prázdninový program Pololetní a jarní prázdniny mohou děti z našeho kraje prožít i v Krajské knihovně v Pardubicích.  Pracovníci dětského oddělení této příspěvkové organizace Pardubického kraje připravili pro nejmladší čtenáře program, který nabízí nejen výpravy za poznáním, ale také dobrodružství a napětí.

Dveře knihovny se účastníkům prázdninového programu otevřely v pátek 1. února v 9 hodin. Děti se mohou věnovat deskovým hrám, jako jsou Scrabble, Carcasonne či Harry Potter, ve výtvarné dílně s názvem „Jak nás překvapili skřítci“ budou pokračovat v práci žáků Základní umělecké školy Havlíčkova a dobrodružství zažijí při tzv. Hobitím putování, šifrovací hře pro děti od deset let inspirované knihami J. R. R. Tolkiena "Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky".

O programu podrobněji:
Otevřeno: pátek 1.2. 9.00 - 18.00 hod.
pondělí až pátek 4.- 8.2. 9.00 - 18.00 hod.
úterý a sobota 2., 5., 9.2. 9.00 -12.00 hod.

Deskové hry Dobrodružství má mnoho podob. K dispozici budou nejnovější napínavé hry, ale i starší úspěšné kousky (Scrabble, Carcasonne, Harry Potter).
Přijďte si zahrát a pobavit se s kamarády do knihovny.
pátek 1. 2. 9.00 - 18.00 hod., středa 6.2. 14.00 – 17.30 hod.

Hobití putování Šifrovací hra pro děti od 10let inspirovaná knihami J. R. R. Tolkiena "Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky". Hledejte s odvážným hobitem Bilbem stopy zanechané výpravou putující k vzdálené Osamělé hoře v kouzelném světě Středozemě. Kdo dojde až na konec, čeká ho nové poznání i odměna.

Výtvarná dílna „Jak nás překvapili skřítci“ Během zimy se u nás v knihovně ohřívají! Prohlédněte si je na výstavě, kterou připravila ZUŠ Havlíčkova a namalujte skřítkům kamarády. Přijďte zdobit čepice a palčáky, ať v zimě nezmrznou!

Videopohádky Klubové promítání pohádek - třeba z večerníčků
Čteme dětem pohádky… S babičkou? S dědečkem?
Pro malé i velké posluchače budeme číst klasické i moderní pohádky pro radost i poučení. Přijďte si poslechnout pohádku a vybrat svou oblíbenou knížku.
čtvrtek 7.2. 16.00 – 17.00 hod.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

6.5.

O Zlatou stuhu pro Vesnici roku se letos v kraji utká 19 obcí

Krajská komise, která začne objíždět přihlášené obce 17. května, bude hodnotit například péči o veřejná prostranství, občanskou vybavenost, přírodní prvky a zeleň v obci, společenský život, ale také využívání informačních technologií.

Cestování celý článek
13.6.

Od července se mění dopravní režim u Parama

Během prázdnin budou pokračovat také práce na stavbě kruhové křižovatky a rozšiřování komunikace I/37. Podle předpokladu silničářů by měly trvat do druhé poloviny příštího roku. „Je to ještě dlouhá doba, ale stavba je složitá a pro dopravu ve městě velmi důležitá.

Cestování celý článek
8.11.

Avízo: Kavárna Universitas o Maorech, původních obyvatelích Nového Zélandu

Může některý národ na světě říci, že k jeho obnově přispělo ragby a válečný tanec? Jsou to Maorové, původní obyvatelé Nového Zélandu, kteří budou tématem další Kavárny Universitas, kterou pořádají studenti Univerzity Pardubice. Jejich hostem bude tentokrát dokumentarista a režisér Michal Havas, který osud Maorů sleduje přes 40 let.

Cestování celý článek
8.12.

Městům se nelíbí zdražení tepla

Zatímco pardubické či chrudimské domácnosti jsou koncovými odběrateli tepla z Opatovic, Hradec Králové teplo distribuuje prostřednictvím městské firmy, která ho dodává zhruba do 24 000 královéhradeckých domácností.

Cestování celý článek
4.12.

Do dětských domovů a ústavů sociální péče vyrazí z OC Futurum zásilka dárků - začala akce Darujte dětem úsměv

Dobrodružná kniha, auto na dálkové ovládání, batoh, deník, zimní bunda, kosmetika, hrneček na čaj… To je jen část vánočních přání sepsaných dětmi z dětských domovů a klienty ústavů sociální péče v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. A také letos se jim tato přání budou plnit v královéhradeckém obchodním a zábavním centru Futurum. V neděli 1. prosince zde byl slavnostně zahájen jubilejní dvacátý ročník akce Darujte dětem úsměv pořádaný pod hlavičkou Hitrádia Černá Hora.

Cestování celý článek
29.12.

Festival LA PELÍCULA uvede novinku s Penelope Cruz, zaměří se na baskické filmy i snímky Latinské Ameriky

Znít ovšem nebude jen španělština. „V jedné z programových linií se zaměříme na slibně se rozvíjející baskickou filmovou produkci. V české premiéře uvedeme snímek Loreak, který má na svém kontě řadu ocenění a byl i španělským kandidátem na Oscara. Dále představíme například film Amama, který zabodoval na letošním festivalu v San Sebastianu,“ přibližuje program dramaturg festivalu La Película David Čeněk.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting