Kvůli D11 vyzývá Derner nepřevádět státní pozemky

8.1.

Kvůli D11 vyzývá Derner nepřevádět státní pozemky

Kvůli D11 vyzývá Derner nepřevádět státní pozemky

Nejdéle vznikající dálnice v České republice D11 může vést jinudy, než jsou původní plány. Z tohoto důvodu vicehejtman Vladimír Derner inicioval na jednání Rady Královéhradeckého kraje výzvu Pozemkovému fondu České republiky, aby nepřeváděl pozemky, které vlastní stát a které mohou být dotčeny stavbou dálnice, do vlastnictví třetích osob. Derner tak chce předjít případné manipulaci s pozemky a následným komplikacím s dostavbou D11. „Konkrétně se jedná o úsek Jaroměř – Královec. V současné době se diskutuje o možné změně původní trasy dálnice, proto vyzveme územní pracoviště Trutnov a územní pracoviště Náchod, aby nepřeváděly  jakýmkoliv způsobem do vlastnictví třetích osob nemovitosti, tedy pozemky ve vlastnictví České republiky, jejichž správcem je Pozemkový fond České republiky, které by mohly být dotčeny výstavbou dálnice D11,“ vysvětluje vicehejtman Derner. Dodává rovněž, že Pozemkovému fondu bude tato výzva dodána s podklady i s diskutovanou variantní trasou co nejdříve.  V současné době končí dálnice D11 3 kilometry před Hradcem Králové. Zde se zastavila v roce 2006 před nevykoupenými pozemky farmářky Havránkové. Pokud dojde ke změně původní trasy, nebudou potřeba všechny farmářčiny pozemky. Dálnice by pak měla pokračovat přes Hradec Králové, Jaroměř až k česko-polskému hraničnímu přechodu Královec. Stát ale do konce roku 2012 nepočítá s dostavbou – problémem jsou nedostatečné finance.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

19.6.

EUROVIA CS sbírala další ocenění na České dopravní stavbě roku

Stavba železobetonového mostu je součástí dálnice D8, která spojuje Lovosice s Ústím nad Labem. Most byl vybudován způsobem, který jen minimálně zasáhl do okolní Chráněné krajinné oblasti České středohoří. Nosný železobetonový oblouk je druhým největším v České republice s vrcholem 30 metrů nad zemí a rozpětím 135 metrů. Most je dlouhý 275 metrů. Výstavba letmou betonáží byla řešena vyvěšováním oblouku zpětnými závěsy bez zásahu do prostoru údolí.

Cestování celý článek
11.3.

Velké nemocnice i praktici dostanou respirátory a roušky nejpozději v pátek. FN HK má nyní zásoby zhruba na dva týdny.

Náměstek ministra zdravotnictví Radek Policar na zasedání senátního Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku v úterý 10. března ujistil senátory, že velké nemocnice a praktičtí lékaři dostanou nejpozději v pátek dodávku respirátorů a roušek. „Je to velmi důležité. Ve FN HK máme nyní zhruba 2.000 respirátorů, což je více než nula, ale je to zásoba zhruba na dva týdny současného provozu. Na potvrzení, že s dodávkou ochranných pomůcek můžeme počítat, jsem netrpělivě čekal,“ řekl po zasedání výboru senátor prof. MUDr. Jaroslav Malý CSc., který je zároveň náměstkem ředitele Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Cestování celý článek
19.11.

Na projektu Přednádraží vznikly čtyři možné varianty

Nově by zde mělo dojít k propojení městské a dálkové dopravy, k úpravě frekventované komunikace. Linkové i městské autobusy by měly před vlakovým nádražím pouze zastavovat, parkovat na delší dobu mají meziměstské vozy mimo toto území.

Cestování celý článek
29.3.

Pardubickou radnici čeká rozsáhlá rekonstrukce

V současné době má město hotový projekt rekonstrukce a čeká na vydání stavebního povolení. Rekonstrukci, respektive uvolnění peněz na ni, musí ještě schválit zastupitelstvo. „V případě schválení této investiční akce bude vyhlášeno výběrové řízení na rekonstrukce budovy jako jeden celek, s možností etapizace prací. Rádi bychom vše zvládli v letech 2017 a 2018,“ dodala náměstkyně Dvořáčková.

Cestování celý článek
18.5.

Dárci věnovali dvě tuny oděvů a obuvi pro hradeckou charitu - pokračování v OC Futurum již o víkendu

Jedním z vrcholů víkendového programu byla nedělní exkluzivní proměna paní Jarušky, která byla vybrána z řad klientů, kteří bojují s nepřízní osudu. Na této volbě se dohodly vedoucí a sociální pracovnice Domu Matky Terezy, který je střediskem Oblastní Charity.

Cestování celý článek
24.3.

Cykloturistice dali radní zelenou.

V návrhu radních se počítá i s posílením rekreačního využití areálu SKIPARK Červená Voda v letních měsících nebo s vybudováním moderního Aprés ski baru v Čenkovicích.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting