LeoExpress se cestujícím v kraji představí poprvé na konci srpna

8.8.

LeoExpress se cestujícím v kraji představí poprvé na konci srpna

Pardubice - Od prosince letošního roku vstoupí na krajskou železnici společnost LeoExpress, která bude zajišťovat provoz na tratích 024 a 025. Hejtman Martin Netolický v pravidelných intervalech organizuje kontrolní dny k připravenosti společnosti na ostrý provoz. Tentokrát se jednání zúčastnil také starosta Letohradu a předseda zastupitelského dopravního výboru Petr Fiala. Zástupci kraje se zajímali o stav vozového parku, nábor zaměstnanců a další provozní záležitosti včetně časových poloh vlaků a obratu souprav.
„Vozový park má společnost zajištěný a v těchto měsících probíhají nezbytné úpravy a procesy pro nasazení na českých tratích. Koncem srpna by se pak měly jednotky představit v rámci prezentačních jízd v našem kraji. Trvám na tom, abychom byli průběžně informování o jednotlivých krocích, jelikož chceme mít jistotu, že nebude nic před spuštěním ostrého provozu podceněno, “ uvedl hejtman Martin Netolický, který se zajímal také o personální zajištění provozu. „V tuto chvíli je podle zástupců společnosti připravených pět strojvedoucích a v procesu přípravy je dalších pět osob. Nábor však probíhá i nadále a všechny personální kapacity budou obsazené,“ řekl hejtman. Toho zástupci informovali také o odměňování na jednotlivých pozicích a zaměstnaneckých benefitech.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Cestování"

8.1.

Kvůli D11 vyzývá Derner nepřevádět státní pozemky

Derner tak chce předjít případné manipulaci s pozemky a následným komplikacím s dostavbou D11.

Cestování celý článek
25.4.

Čas pod pět minut stačil Lukáši Novákovi ke zdolání všech čtyř disciplín nejnáročnějších hasičských závodů

Počasí závodníkům přálo. Závodníky přijeli povzbudit plk. Aleš Černohorský, náměstek ředitele HZS Pardubického kraje, starosta města Ústí nad Orlicí Petr Hájek, senátor Petr Šilar i starosta Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Josef Bidmon.

Cestování celý článek
22.11.

Po sto letech jsou v Poličce opět při světle svíčky

K vidění budou lucerny s okénky z rohoviny, která byla později nahrazena skleněnými výplněmi, automatický zhášeč svíček nebo červená lucerna pro pověžného, který ji vyvěšoval v případě požáru na ochoz světničky ve věži kostela sv. Jakuba. Překvapit návštěvníky mohou i ukázky kratiknotů, kovových kleští speciálně upravených, jak název napovídá, na zkracování knotů petrolejových lamp.

Cestování celý článek
29.2.

Česká Třebová oživí projekt hromadné dopravy

Nakonec bylo dohodnuto, že bude pro tuto dobu do systému zařazen nový autobus.

Cestování celý článek
5.1.

Výjezdy hasičů HZS Pardubického kraje

Jednalo se většinou o vozidla zapadlá v závějích, uvízlá v příkopech a nehody více vozidel najednou v důsledku nedobrždění na špatně sjízdných vozovkách

Cestování celý článek
30.3.

Divadelní bál tentokrát v rytmu swingu

Zavzpomínáme na komedii Hoří, má panenko! a zatančíme si na hity let šedesátých v bloku nazvaném Co se do Panenky nevešlo. K tanci vyzvou i herci v plesovém „rychlokurzu swingu“. A před půlnocí se parket zavlní v moderním rytmu, protože zahraje a zazpívá Michal Hrůza a jeho KAPELA HRŮZY. Tradičně bohatá tombola je už samozřejmostí,“ prozrazuje program dramaturgyně Jana Uherová.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting