Letadlo na Hurgadu uvázlo v Pardubicích

16.6.

Letadlo na Hurgadu uvázlo v Pardubicích

Letadlo na Hurgadu uvázlo v Pardubicích

Nepříjemné chvíle zažili před několika dny cestující směřující z Karlových Varů a Prahy na letní dovolenou do egyptské Hurgady. Při mezipřistání v Pardubicích totiž pozemní personál odhalil závadu, s níž letadlo nemohlo pokračovat v letu. Zaměstnanci pardubického letiště zajistili převoz cestujících do Prahy a pomohli i při opravě závady. Letadlo odletělo do hlavního města až po několika hodinách. O tom, že zásah zaměstnanců pardubického letiště byl maximálně profesionální svědčí poděkování kapitána letadla ČSA Jana Formánka, který k hlášení o závadě připojil doušku „… alespoň touto cestou bych chtěl poděkovat zaměstnancům pozemních složek v PED (kód pardubického letiště) za profesionální přístup při řešení vzniklé situace. Naše požadavky byly řešeny s velkou ochotou a rychlostí.“ Podle Jana Andrlíka, ředitele společnosti East Bohemian Airport, která pardubické mezinárodní letiště provozuje, jsou případy, kdy v Pardubicích musí řešit problémy spojené s poruchou letadla, ojedinělé. „To, že personál jednal, jak jednal, je důkazem toho, že dělá dobře a poctivě svou práci. Těší mě, že projevil tak aktivní přístup k řešení situace. Nejenže zajistil převoz cestujících autobusy do Prahy, ale spolu s mechaniky ČSA se podílel i na opravě závady,“ uvedl Andrlík. Porucha na posilovači křidélek, která se projevila únikem hydraulické kapaliny, nebyla podle ředitele Andrlíka zvlášť vážná, mohla by se však rozvinout a způsobit při letu vážné problémy. „Rozhodně se s ní nedalo letět dál,“ dodal. Pardubické mezinárodní letiště má od letošního roku statut letiště na vnější hranici schengenského prostoru. Jako jedno z pěti mezinárodních letišť České republiky může tedy přijímat a vypravovat letadla létající mimo hranice schengenského prostoru. Z Pardubic v současné době odlétají pravidelné letecké linky do Moskvy a Petrohradu, ale také letadla přepravující rekreanty do deseti turistických destinací v Bulharsku, Tunisku, Řecku, Černé Hoře, Turecku a Egyptě. Služeb letiště tak využívá několik českých i zahraničních leteckých společností. Jen za loňský rok pardubické letiště odbavilo více než 1500 letadel s téměř 94 tisíci cestujících. Zájem leteckých společností o možnost využívat jeho služeb navíc roste.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

19.3.

K zápisům do školek přijde přes 1000 dětí

Do prvních tříd základních škol se letos hlásilo 1064 dětí z pardubických mateřských škol, 154 z nich však zažádalo o odklad. „Podle mých zkušeností většina z nich odklad dostane, jen zhruba 7% z toho počtu dětí do základní školy nastoupí

Cestování celý článek
3.9.

Vážná dopravní nehoda u Skutče

Řidička vozidla značky Kia, jedoucí směrem na Skuteč při projíždění levotočivé zatáčky pravděpodobně dostala smyk, přejela do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím vozidlem značky Dacia.

Cestování celý článek
17.2.

V Přelouči bude zavedena pravidelná městská doprava

Všichni občané města tak mají do 15. března tohoto roku možnost připomínkovat navržený jízdní řád.

Cestování celý článek
8.6.

Zima je ještě daleko, olympijské přípravy však jedou v Pardubickém kraji naplno

„Na olympiádu se jakožto pořadatel velice těšíme a organizační výbor přistupuje k přípravám s velkou důkladností. Nemůžeme ovlivnit, jestli se závodníkům bude dařit po sportovní stránce, ale uděláme všechno proto, aby pro ně olympiáda v Pardubickém kraji byla celoživotním zážitkem,“ řekl předseda organizačního výboru Her a krajský radní pro sport René Živný.

Cestování celý článek
8.8.

Problémy s teplotou nabízených potravin nejsou tak velké

Například ve Středočeském kraji nařídili veterinární inspektoři dochladit některé výrobky v chladicí vitríně v Horoměřicích, neboť byly „teplejší“ o 3 – 4 °C. Šlo o uzenou pečeni, pršut, anglickou slaninu a dušenou šunku výběrovou. Na farmářském trhu v Praze Kobylisích zase museli dochladit o zhruba 3 °C celkem 3 kg chlazených ryb (losos filet a pstruh kuchaný). Stejný případ lze zmínit v Plzni, kde bylo v maloobchodě nařízeno dochladit 1,5 kg vepřových jater.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting