Letadlo na Hurgadu uvázlo v Pardubicích

16.6.

Letadlo na Hurgadu uvázlo v Pardubicích

Letadlo na Hurgadu uvázlo v Pardubicích

Nepříjemné chvíle zažili před několika dny cestující směřující z Karlových Varů a Prahy na letní dovolenou do egyptské Hurgady. Při mezipřistání v Pardubicích totiž pozemní personál odhalil závadu, s níž letadlo nemohlo pokračovat v letu. Zaměstnanci pardubického letiště zajistili převoz cestujících do Prahy a pomohli i při opravě závady. Letadlo odletělo do hlavního města až po několika hodinách. O tom, že zásah zaměstnanců pardubického letiště byl maximálně profesionální svědčí poděkování kapitána letadla ČSA Jana Formánka, který k hlášení o závadě připojil doušku „… alespoň touto cestou bych chtěl poděkovat zaměstnancům pozemních složek v PED (kód pardubického letiště) za profesionální přístup při řešení vzniklé situace. Naše požadavky byly řešeny s velkou ochotou a rychlostí.“ Podle Jana Andrlíka, ředitele společnosti East Bohemian Airport, která pardubické mezinárodní letiště provozuje, jsou případy, kdy v Pardubicích musí řešit problémy spojené s poruchou letadla, ojedinělé. „To, že personál jednal, jak jednal, je důkazem toho, že dělá dobře a poctivě svou práci. Těší mě, že projevil tak aktivní přístup k řešení situace. Nejenže zajistil převoz cestujících autobusy do Prahy, ale spolu s mechaniky ČSA se podílel i na opravě závady,“ uvedl Andrlík. Porucha na posilovači křidélek, která se projevila únikem hydraulické kapaliny, nebyla podle ředitele Andrlíka zvlášť vážná, mohla by se však rozvinout a způsobit při letu vážné problémy. „Rozhodně se s ní nedalo letět dál,“ dodal. Pardubické mezinárodní letiště má od letošního roku statut letiště na vnější hranici schengenského prostoru. Jako jedno z pěti mezinárodních letišť České republiky může tedy přijímat a vypravovat letadla létající mimo hranice schengenského prostoru. Z Pardubic v současné době odlétají pravidelné letecké linky do Moskvy a Petrohradu, ale také letadla přepravující rekreanty do deseti turistických destinací v Bulharsku, Tunisku, Řecku, Černé Hoře, Turecku a Egyptě. Služeb letiště tak využívá několik českých i zahraničních leteckých společností. Jen za loňský rok pardubické letiště odbavilo více než 1500 letadel s téměř 94 tisíci cestujících. Zájem leteckých společností o možnost využívat jeho služeb navíc roste.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

6.11.

Oprava silnice pod Hřebečským tunelem se protáhne

Uzavírka strategické komunikace spojující Čechy s Moravou se o tři týdny protáhne.

Cestování celý článek
23.10.

Ve čtvrtek se opět otevře K-centrum

K-centrum Pardubice poskytuje sociální a adiktologické, tedy na závislost zaměřené služby. Do centra chodí nejčastěji nitrožilní uživatelé drog. Pardubičtí nejvíce užívají pervitin. Často se přitom jedná o osoby, žijící na ulici nebo v opuštěných budovách. Podmínky, ve kterých tato skupina osob žije, lze bez nadsázky označit za rizikové.

Cestování celý článek
20.10.

Cestu k zahrádkám komplikuje uzavírka

Prosíme všechny, kterých se tyto uzavírky dotknou, o nezbytnou míru trpělivosti.

Cestování celý článek
9.1.

Vznikne v Pardubicích automatická půjčovna kol?

Hustou síť cyklostezek by v Pardubicích brzy mohla doplnit automatická půjčovna jízdních kol.

Cestování celý článek
14.8.

Na cyklistickém táboře si děti zopakovaly pravidla bezpečnosti v silničním provozu

Setkání s malými táborníky v příjemném prostředí lesa využila k povídání, jak se správně chovat v silničním provozu a také, co dělat, aby se nestali účastníky dopravní nehody nebo havárie.

Cestování celý článek
21.4.

Hvězdní Paramore míří na Rock for People s novým albem a starým bubeníkem!

Vstupenky jsou v prodeji na www.rockforpeople.cz. Aktuální edice celofestivalových pasů je v prodeji za cenu 2000 Kč. K dispozici jsou také kombotickety nebo jednodenní vstupenky na jednotlivé festivalové dny.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting