Letadlo na Hurgadu uvázlo v Pardubicích

16.6.

Letadlo na Hurgadu uvázlo v Pardubicích

Letadlo na Hurgadu uvázlo v Pardubicích

Nepříjemné chvíle zažili před několika dny cestující směřující z Karlových Varů a Prahy na letní dovolenou do egyptské Hurgady. Při mezipřistání v Pardubicích totiž pozemní personál odhalil závadu, s níž letadlo nemohlo pokračovat v letu. Zaměstnanci pardubického letiště zajistili převoz cestujících do Prahy a pomohli i při opravě závady. Letadlo odletělo do hlavního města až po několika hodinách. O tom, že zásah zaměstnanců pardubického letiště byl maximálně profesionální svědčí poděkování kapitána letadla ČSA Jana Formánka, který k hlášení o závadě připojil doušku „… alespoň touto cestou bych chtěl poděkovat zaměstnancům pozemních složek v PED (kód pardubického letiště) za profesionální přístup při řešení vzniklé situace. Naše požadavky byly řešeny s velkou ochotou a rychlostí.“ Podle Jana Andrlíka, ředitele společnosti East Bohemian Airport, která pardubické mezinárodní letiště provozuje, jsou případy, kdy v Pardubicích musí řešit problémy spojené s poruchou letadla, ojedinělé. „To, že personál jednal, jak jednal, je důkazem toho, že dělá dobře a poctivě svou práci. Těší mě, že projevil tak aktivní přístup k řešení situace. Nejenže zajistil převoz cestujících autobusy do Prahy, ale spolu s mechaniky ČSA se podílel i na opravě závady,“ uvedl Andrlík. Porucha na posilovači křidélek, která se projevila únikem hydraulické kapaliny, nebyla podle ředitele Andrlíka zvlášť vážná, mohla by se však rozvinout a způsobit při letu vážné problémy. „Rozhodně se s ní nedalo letět dál,“ dodal. Pardubické mezinárodní letiště má od letošního roku statut letiště na vnější hranici schengenského prostoru. Jako jedno z pěti mezinárodních letišť České republiky může tedy přijímat a vypravovat letadla létající mimo hranice schengenského prostoru. Z Pardubic v současné době odlétají pravidelné letecké linky do Moskvy a Petrohradu, ale také letadla přepravující rekreanty do deseti turistických destinací v Bulharsku, Tunisku, Řecku, Černé Hoře, Turecku a Egyptě. Služeb letiště tak využívá několik českých i zahraničních leteckých společností. Jen za loňský rok pardubické letiště odbavilo více než 1500 letadel s téměř 94 tisíci cestujících. Zájem leteckých společností o možnost využívat jeho služeb navíc roste.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

1.6.

Začala sezóna cyklobusů

„Jízdní řády cyklobusů v Pardubickém kraji se letos výrazně změnily. Byly zrušeny málo využívané nebo nevyužívané úseky jednotlivých linek. Proto jsme mohli zavést nové úseky a dokonce jednu novou linku z Chrudimi na Šerlich v Orlických horách,“ uvedl vedoucí oddělení dopravní obslužnosti krajského úřadu Martin Prouza. Cyklobusy v roce 2015 najedou v Pardubickém kraji zhruba 35 tisíc kilometrů, což je asi o čtyři tisíce kilometrů méně než v loňském roce.

Cestování celý článek
23.11.

Proč narazil do sloupu veřejného osvětlení?

Třiadvacetiletý mladý řidič osobního vozu Škoda Fabia zřejmě rychle zapomněl, co se v autoškole naučil.

Cestování celý článek
11.1.

Festival LA PELÍCULA má letos v hledáčku Valencii

Diváci se mohou těšit například na napínavý scifi thriller o konci světa KONEC (Fin), satirickou NOEMOVU ARCHU (El Arca de Noé) nebo drama MATKA (La madre), které bylo s úspěchem uvedeno mimo jiné na festivalu v Cannes. Chybět nebudou ani dokumenty, za pozornost stojí například dokument ORSON WEST o méně známém projektu slavného Orsona Wellese.

Cestování celý článek
29.12.

Festival LA PELÍCULA uvede novinku s Penelope Cruz, zaměří se na baskické filmy i snímky Latinské Ameriky

Znít ovšem nebude jen španělština. „V jedné z programových linií se zaměříme na slibně se rozvíjející baskickou filmovou produkci. V české premiéře uvedeme snímek Loreak, který má na svém kontě řadu ocenění a byl i španělským kandidátem na Oscara. Dále představíme například film Amama, který zabodoval na letošním festivalu v San Sebastianu,“ přibližuje program dramaturg festivalu La Película David Čeněk.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting